Spálené vzpomínky (2007)

Teda Halle Berry moc nebaštim, ale tady mi vůbec nevadila a to jsem celkem věřil, že Ples příšer je jediná výjimka, která potvrzuje pravidlo. Dokonce jsem ochotnej jí i malinko politovat, protože tentokrát měla celkem smůlu v tom, že už od momentu, kdy se na scéně poprvé objevil Del Toro, bylo jasný že bude hrát druhý housle. Z tohohle chlapíka běhal člověku mráz po zádech a i když toho moc nenakecal, tak bylo naprosto zřejmý co že se mu honí hlavou, tomu já řikam přesvědčivý herectví.

Válka a. s. (2008)

Málokdy se podaří narazit na film, který dokáže skoro dvě hoďky překvapovat. Kámen úrazu ale je, že je to asi tak 50:50 co se těch překvápek týče. Z půlky jsou milý a někdy i vtipný a trefně urejpaný, ale jindy vypadaji jako by sem vůbec nepatřily. No představte si jedný haldě všechny ty žánry co jsou tu vypsaný a v tom se prohání nájemnej vrah zamilovanej do ctižádostivý novinářky, popová hvězdička, záporák na vozejku, mluvící auto, banda teroristů a spousta jinejch podivínů. Zkrátka ne ulpně nudně splácáno pátý přes devátý.

Slipstream (2007)

Nenašel sem ani hlavu ani patu, natož něco víc. A ve vší úctě, tohle mi připadá jako výplod senilnícího mozku pana Hopkinse. John Turturro byl opět povedenej rapl, tak snad pro něj ta jedna hvězda.

Funny Games USA (2007)

Totálně mě rozladil ten prapodivnej konec, kterej ač měl bejt asi pokus o něco moderního, tak totálně zahlušil předcházející hoďku a půl kvalitního thrilleru. Michael Pitt je hajzlík k pohledání, ten zaslouží určitě pochvalu.

Oko bere (2008)

Měl bych asi taky vyrazit do Vegas a propočítat se k nějakýmu balíku.

Potomci lidí (2006)

Tomuhle se říká "optimistický" pohled do budoucnosti.

Pokání (2007)

Drama o tom, že si musíme uvědomovat co vypouštíme z pusy a hlavně o tom, že když se to pak zvrtne a je z toho průser, tak nejhorší je žít sám se sebou.

Wanted (2008)

Chvilka váhání jestli je to za tři nebo čtyři hvězdy, ale když si vzpomenu na Angelinu jak se prohání starym dobrym žigulem a pokusim se zapomenout, co mě učili kdysi dávno ve škole v hodinách fyziky, tak mi nezbývá než zaokrouhlit nahoru. Wanted je jízda jako prase, sice jízda plná podivností, ale proč ne, vždyť fyzikální zákony si můžu užít na ostro, až zase někde padnu na hubu... ve filmu na ně snad můžu na chvilku zapomenout.

Sex ve městě (2008)

Nehorázně nastavovaná kaše, na který nejen že jsem si nepochutnal, ale dokonce mě z ní chvílemi bolelo břicho.

Hancock (2008)

Vím, že to neni žádný intelektuální veledílo a že s dalšíma reprízama mě to bude bavit čim dál míň, ale co naplat, na poprvý mě to chytlo.... a Charlize je k sežrání.