Dům z písku a mlhy (2003)

Ben Kingsley a Jennifer Connelly ukazujou, jakej kolotoč deprese může spustit pár neotevřenejch dopisů, úřednická mašinerie a tvrdá palice.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Něco co tu bylo už stokrát a ještě stokrát bude. Když to dostanou do spárů správný lidi je to přijatelná zábava, jako v přídě Únosu vlaku 123. Mohlo to skončit i průserem, takže zaplaťpánbů za tohle.

Sherlock Holmes (2009)

Sherlock Holmes jako akční hrdina, kterej má problém s osobní hygienou, je rozhodně zajímavej pohled na tuhle postavu a už kvůli tomu jak tenhle pokus dopadnul, stojí za vidění.

2012 (2009)

Dobrá podívaná pro oči, horší pro mozek.

Proroctví (2009)

Cage se snaží vypadat celou dobu patřičně vyjeveně, ale ani to nepomáhá k tomu, abych byl na tom podobně. Ten závěr se nevyvedl až běda a ani triky (vypadající nějak podivně) tomu vůbec nepomáhaji. Škoda, protože ten tajemnej papír popsanej ještě tajemnějšíma číslicema se dal využít o vagon líp.

Hanebný pancharti (2009)

Tarantino má dar diváka vtáhnout do děje a využívá k tomu spoustu způsobů. Ty který jsou u něj už tradiční, jako výběr hudby, překvapivý rozuzlení jednotlivých scén nebo v jeho případě kapitol, vybroušený dialogy, trocha toho násilí, nadsázka a ty dokáže ještě okořenit výborným výběrem herců (obzvlášť z Diane Kruger se mi párkrát zatočila hlava) a prostředím, kde se ten či onen film odehrává. Vůbec jsem si nebyl jistej, jestli je pro něj náckama okupovaná Francie domácí hřiště, byl jsem ale ujištěnej, že tenhle člověk se cítí doma všude. Je krásný sledovat jak z filmu čiší "filmařina mě pořád baví" a je krásný, že si to dělá podle svýho.

Cujo, vzteklý pes (1983)

Pověst bernardýnů neutrpěla ani trochu, noseji soudek s rumem a proto jsou hodný. Na tom nezmění nic ani vzteklej Cujo.

JCVD (2008)

Van Damme má na starý kolena potřebu světu ospravedlnit to co celej život točil, vrátil se na to do Belgie a vybral si k tomu formu..... řekněme ne uplně blbou. A teď už jen doufat, že to myslí vážně a že se z jakýkoliv důvodů nerozhodne po stotřicátýšestý natočit něco, kde musí za každou cenu všem strkat nohu do ksichtu.

Štvanice (1966)

Utvrdil jsem se ve dvou věcech, lidi jsou blboučký stádo a Jane Fondová je kus, že jí neni rovno.

Star Trek (2009)

Teda žasnu kolik lidí si tady před spaním žmoulá uši do špičky a sní o tom, že je taky kapitánem tý podivný lodi ve tvaru škvarkový placky.