Arizona Dream (1993)

Někdy se to tak seběhne, že si po dlouhým dnu pustím film, do kterýho se mi moc nechtělo, protože sem na něj slyšel většinou jenom samý pozitiva a chtěl sem si ho dát v klidu a ono se stane, že ta pravá filmová nálada, která byla bůh ví kde, se dostaví s filmem automaticky, protože to co se přede mnou odehrává do sebe tak nějak zapadá a jako bych to co před sebou vidim odněkud znal. Arizona dream je opravdu "jenom" o těch snech a o tom, že je jedno jestli sníte o eskymácích, létání, herecký kariéře nebo úspěšnym prodávání Cadillaců, protože každej by měl nějakej ten sen mít a ať už je sebevíc ujetej, vždycky se někde najde někdo, kdo to pochopí.

Tenkrát na Západě (1968)

Westernová atmosféra že by se dala krájet, o tom není sporu, možná mě někdo označí za neznaboha, ale já se 165 min. jenom atmosférou a výstřihem Claudie Cardinale nezabavím.

Zjizvená tvář (1983)

Al Pacino má prostě dar od boha přesvědčit nás, že je mafiánskej kapo. Ať už je to odměřenej a chladnej Michael Corleone nebo živočišnej a divokej Tony Montana. A k pětadvacetiletý Michelle Pfeiffer se snad ani nemá cenu vyjadřovat, ta se musí líbit každýmu i kdyby tam stála ty tři hodiny jen jako dekorace.

Blade Runner (1982)

Nevim jestli je to jen nostalgie a nebo je tohle dílko vážně tak zajímavý, ale asi tak trochu oboje, protože když si vzpomenu na školní léta, kdy jsem tohle sledoval s dabingem podivnýho chlapíka a na jeho neměnící se hlas, v kterém bylo rozeznat, že si sem tam usrknul kafe nebo potáhnul z cigarety, tak se mi vybaví to, jak sem byl i tak z replikantů vydřenej.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

To bylo strachu jestli na to John McClane už nebude starej, nebo jestli já už nebudu moc starej na Johna a nekonalo se ani jedno. Pan tvrďák to opět seká hlava nehlava, sem tam svou oběť i nějak vtipně vyhlásí a to všechno v tempu, v kterym by to žádný jiný smrtelník nedokázal ani omylem.....jo a je nad slunce jasnější, že čím je starší tím víc životů na jednu akci má, leckterá kočka by mu to se svýma ušmudlanýma devíti životama mohla závidět.

Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

Celkem nechápu zdejší horší hodnocení oproti prvnímu dílu, na který Královna Alžběta: Zlatý věk navazuje, já osobně jsem viděl oba filmy chvilku po sobě a nevidím mezi nimi nějakej rapidní rozdíl, Cate Blanchett v obou podala solidní výkon a i když jsou pro mě dějiny Anglie nepříliš zajímavý téma a nevím nakolik se filmy držely skutečných událostí, tak historie v tomhle podání mě bavila.

Noc patří nám (2007)

Ze začátku je našlápnuto na zajímavou a napínavou kriminálku, ale problémem je, že se žádný překvapení nekoná a všechno dopadne přesně podle očekávání. Joaquin Phoenix si dobře odehraje to co má a je vidět, že mu tyhle utrápený postavy seděj a vlastně i Eva Mendes splnila roli zkrášlovadla celkem obstojně.

Království (2007)

Další americkej patos o těch "hodnejch" a těch "zlejch", pořád se zamýšlet nad tím proč to američani točí, je jako nabírat vodu cedníkem.

Mé druhé já (2007)

Dvě hoďky utekly jako voda a hlavně jsem si uvědomil, že jsem to celou dobu Jodie Foster věřil.

Monstrum (2008)

Digitál rozhodně je to, co tenhle film dělá zajímavým a i když chvílemi ta roztřesená kamera dokáže lézt na nervy, tak je to právě to, co dává filmu spád, protože když si představím, že by se tohle téma natočilo tradičně, tak z toho vyleze jen další příběh monstra likvidujícího New York. A to už by trošku zavánělo nudou, ale tahle jsou to lepší tři hvězdy.