MasterChef (2012) (pořad)

Porota mi na rozdíl od místních expertů nevadí, naopak si myslím, že zjebání většiny soutěžících bylo zcela na místě. Strašně mi ale vadí trend obsazování modelek do role moderátorek. Člověk se tak občas lekne, že přepnul na VIP zprávy. Objektivně půjde hodnotit až po pár dílech, kdy už se bude pořádnějc vařit. Mám ovšem obavu, že tou dobou odpadne spoustu diváků, protože se očividně nechtějí koukat na kuchařskou soutěž, ale na nějaký zábavný pořad kde Jiřina Bohdalová plácá po zádech kohokoli s kdejakou šlichtou.

Základka (2012) (seriál) odpad!

To se nedá...

Let's Dance 3D (2010)

A zaznam olympijskeho finale moderni gymnastiky je taky film? No, minimalne ma vetsi hlavu a patu...

Voda pro slony (2011)

Film, který se tváří jako něco víc, než skutečně je. Líbivá romantická komedie, která je sice slušně natočená i zahraná, ale se zkušeným divákem vlastně ani nehne.

Méďa (2012)

Hodně jsem se u toho nasmál, většinu narážek na osmdesátky pobral (cokoli s Flashem Gordonem bylo geniální), ale objektivně je to na tři hvězdy. Jsou to ale strašně silné tři hvězdy a každému mého věku tenhle film doporučím. Minimálně jako test znalosti našeho dětství :)

Rozvedený se závazky (2010) (seriál)

Opravdu jsem nikdy neviděl komediální seriál, u kterého bych se celý díl smál a po skončení upadl do melancholické deprese.

Chata v horách (2012)

Pro fanoušky hororu parádní mišmaš, pro zbytek nudná kravina. Ale těch nápadů, to by stačilo na deset nočních můr...

Krvavý stát (2011)

Člověka už ani nepřekvapí, že je takový film na ČSFD podhodnocený (ale suveréně). Já dlouho nic tak originálního neviděl a nebýt na konci deus ex machina, vážně bych uvažoval o plném hodnocení. Opravdu vynikající film.

Amazing Spider-Man (2012)

Spider-man od začátku jinak a překvapivě dobře. Když jsem si přečetl stopáž, smál jsem se. Ono to ale docela funguje a dokonce se přiznám, že mi to přišlo lepší než původní Raimi. Vytknout tomu jde ledacos (třeba soundtrack, protože je to prý těžká vykrádačka). Každopádně jsem takový comicsák neviděl. Většinou je podstatnější řežba a k tomu je trochu nějaké dialogové omáčky. Tady to bylo naopak a ještě ke všemu skvěle zahrané. Rozhodně to chci vidět znovu, což bych před projekcí vůbec nečekal. (Mimochodem asi nejlepší cameo Stana Lee :) ). P. S.: Zdá se mi, že je hodnocení na CSFD silně ovlivněné tím, že se jedná o remake. Jenže on to remake není ani náhodou (asi jako Muži co nenávidí ženy).