Jupiter vychází (2015)

Taková scifi pohádka ve které nejvíce zaujmou triky a při které budete kroutit hlavou nad podivným příběhem, nad tím co všechno do filmu autoři nacpali a hlavně nad nezáživnou akcí, která nemá snad jediný zapamatováníhodný moment. Říkal jsem si, že tohle přece nemohli natočit ti samí lidé co Matrix, ale bohužel. Tatum nevadil, Kunis tam neseděla, Bean přežil, jupí :-) Slabší 3 hvězdy, pokud to vezmete jako nenáročnou pohádku, bude se vám na to koukat líp.

Birdman (2014)

Výborná kamera, dobří herci a boj kdysi slavného herce o opětovné získání uznání a narovnání vztahů se svou rodinou. Slabší 4 hvězdy.

Sedmý syn (2014)

Pohádková fantasy, která cpe všude triky, ať to stojí co to stojí, či spíše, ať to vypadá jak vypadá. Bridges by nebyl špatnej, ale to jeho huhlání tam vůbec nesedí. Příběh se motá kolem čarodějnic a nedává moc smysl, na druhou stranu se tam pořád něco děje a rychle to odsejpá. Slabší 3 hvězdy.

Krajina smrti (2014)

Drsná vyvražďovačka z prostředí maorských kmenů. Kluk přeživší vyhlazení svého kmene přísahá pomstu zabijákům a hledá pomoc u démonického válečníka, který vás dokáže zabít už jen svým ksychtem, potkat ho večer v parku, infarkt zaručen. Pěkné prostředí, slušné a drsné bitky, netradiční zbraně, včetně pinčesových pálek. Škoda trochu uspávacího prostředku. Slušné 3 hvězdy.

Velká šestka (2014)

Slušný superhrdinský animák s parádním vizuálem. Akce je pěkná, vtípky fungují a překvapivě i pár dojemných scén. Není to pro nejmenší děcka, na to je to až moc rychlé a akční.

Padesát odstínů šedi (2015)

Tak pro zajímavost jsem na to kouknul a přežil jsem :-) Kupodivu musím říct, že film jako takový je celkem slušně natočený, herci snesitelní, hudba fajn - pro romantiku s příměsí běžné erotiky, protože nic jiného tenhle film není. Drama tu není žádné, romantika jede vlastně od začátku, ať si Grey říká co chce. Na druhou stranu na příběhu je vidět, že předloha musí být hrozná hovadina. Ana si pročte smlouvu ve které jsou uvedeny důtky, biče, pouta a podobné pomůcky a pak je šokovaná když dostane řemenem přes prdel? Mě naopak šokovalo, že sotva se film trošku rozjel, tak skončil, naprosto stupidně a s clifhangerem jak kráva. Takhle jsem se už dlouho při konci filmu nezasmál.

Interstellar (2014)

Už to tak vypadá, že Nolan prostě nemůže zklamat. Opět je to parádní podívaná, která nechává ostatní kus za sebou. Nejedná se o nadupaný blockbuster, ačkoliv triky jsou zde výborný, nečekejte rychlé akční scifi, jde spíše o pomalejší vyprávnění, částečně se odehrávající na zemi, částečně ve vesmíru. Objevitelská scifi je tu kombinovaná s rodiným dramatem a přesto jsou i ty pomalejší pasáže poutavé a emocionálně intenzivní. Ke konci film neuvěřitelně graduje, ale přeci jen samotný závěr byl, po scénáristické stránce trošku slabší. I přes drobnou výtku se jedná o skvělý a přemýšlivý film.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Závěr Hobita se docela povedl, hlavně díky nahuštěnějšímu a akčnějšímu ději. Výtku mám k upozadění samotného Bilba, přitom Freeman je v této roli výborný. Naopak Armitage svoji dvojitou proměnu moc neustál, ještě že mu Jackson trochu pomáhal kamerou a hudbou, ale stejně mě nepřesvědčil. Hodně se mi líbil Christophera Lee, proč Gandalf nepoužívá taky víc svou kouzelnou hůl? Některé digitální skopičiny si Jackson mohl opět odpustit, ale jinak celkem spokojenost. 4 hvězdy.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Temnější než předchozí díly, více se ukazují zločiny diktatury, ale to je tak všechno. Díky scénáři bych řekl, že je tento díl bez blockbusterových ambicí a naprosto o ničem. Celý film je bez děje. Katniss je zlomená předchozími událostmi, přesto se snaží pomoct odboji, především propagandistickými videi, je tam jedna akční scéna, která je trapná, ke konci se sice něco stane, ale rozuzlení samozřejmě bude až v další části. 2 hvězdy.

Růžový panter (1963)

Začátek skvělé série, sice slabší z dílů, ale bez něj by nebyly některé další perly :-)