Zmizelá (2014)

Parádní thriller s přesahem. Velký díl má na výsledku určitě dobrá předloha, ale herecké obsazení filmu také výrazně pomáhá, především pak Pike, ale i ten Affleck je zde dobrej. Vyzdvihovat režisérský um Finchera je zbytečné, to je ten největší eskamotér. Film vás provede všemy dějovými zvraty jedna báseň, atmosféra by se dala krájet a závěr je zdrcující. Jen ty zvraty byly občas tak neuvěřitelné, v dobrém smyslu, že jsem se až pousmál, co si to ten osud, postava, scénárista vymyslel. Slabších 5 hvězd.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Parádní krimi thriller, který má sice pomalejší tempo, ale o to víc se mu daří prodat zajímavé postavy a zvolna gradovat napětí až k brutálnímu závěru. Jedná se o hodně drsnou detektivku, kde je minimum akčních scén, zato lidské špíny se zde najde dost. Všichni herci jsou perfektní a potěší, že Neeson zde opravdu hraje, nejen vyhrožuje a láme kosti. Povedená záležitost s dobrou atmosférou. Lepší 4 hvězdy.

Neuvěřitelná dobrodružství Tada Stonese (2012)

Archeoložka vypadá jak Lara Croft, hlavní hrdina jako Indiana Jones, hlavní padouch jako Dolph Lundgren a papoušek jako papoušek. Ale jo, docela povedená dobrodružná podívaná.

Velká vánoční jízda (2011)

Nadělování dárků jako výsadek hitech komanda skřítků z kosmické lodě? bomba! Začátek je opravdu parádní a pobavil, dál už je to trochu slabší, ale stále celkem dobrá podívaná, jen malým dětem bych to nedoporučoval, bubou mít z Vánoc totální mišmaš. Silnější 3 hvězdy.

Millerovi na tripu (2013)

Slušná, sprostá komedie o falešné rodince, která jede propašovat balík drog z Mexica do USA a cestou se samozřejmě sblíží. Co tenhle filmík vyzdvihuje jsou jednotlivé postavy, které jsou dobře obsazeny i zahrány a to včetně těch vedlejších. Aniston překvapila strip scénou, pořád je to kočka. Některé forky jsou hodně fajn, jiné slabší, ale celkově jsem se dobře bavil.

Stav obležení (1998)

Celkem slušná podívaná, herecky fajn, hrozba a napětí vykreslo také pěkně, jen jednání Willisovy postavy mi přišlo dost přepálené.

The Guest (2014)

Zajímavý béčkový thriller, který se ale béčkově vůbec netváří, dokud jej nedokoukáte a nezjistíte, že celý děj je jedna velká haluz. Kombinace sympatického, ale nebezpečného cizince v normální rodině a akčně hororového závěru je podána parádně, především díky Stevensovi a slušnému soundtracku. Nicméně ten konec je tak přepálenej, až jsem se musel smát, ale ne posměšně, jen je to prostě trochu ulítlý. Silnější 3 hvězdy.

Co děláme v temnotách (2014)

Nápady dobré, ale nemohu se ubránit pocitu, že klasické zpracování by bylo mnohem lepší než dokumentární styl. Jinak obsazení fajn, triky také, o hororu ani nepřemýšlejte, jde o komedii, která je, vzhledem k námětu o upírech, trošku krvavější. Celkově slušná ptákovina, která hezky zabaví, ale do parádní komedie jí přeci jen něco chybí. Silné 3 hvězdy.

Kouzelná romance (2007)

Překvapivě jsem se docela hodně bavil. Je to taková roztomile naivní pohádkovo komediální romance, přechod mezi kresleným a hraným filmem nevadil, naopak umocnil vyznění pohádkových propriet a jednání v normálním světě. Herci dobře vybraní, celou dobu pozitivní feeling, jen ten závěr by se bez draka obešel. Ideální na Vánoce, nebo pohodový večer s kýmkoliv. Slušné 4 hvězdy.

Equalizer (2014)

Pomalejší tempo, syrovější akce, pěkná kamera. Denzel tady nemá odpovídající konkurenci, všechno vykydlí a ještě si to stopuje, jestli měl dobrý odhad. Jedinou protiváhou je výborný záporák, který dorazí až z ruska. Pomalé tempo filmu sluší, Denzel je hodně fajn a akce také. Film trošku sráží to, že Denzel v podstatě veškerou akci zvládá ve stejném oblečení, ve kterém normálně chodí, včetně likvidace celého mafiánského doupěte, navíc zásadně sebou nenosí žádnou výbavu, pro závěrečný střet si vystačí s ručním nářadím z Hobymaketu a pohrdá i vypůjčením bouchačky od zlikvidovaných protivníků, díky těmto maličkostem je film občas trochu úsměvný, ale jinak fajnová podívaná. Slabší 4 hvězdy.