Nadace (2021) (seriál)

Viděl jsem asi jen 3 díly a vyhodnotil to jako ztrátu času, fakt nuda. A to jsem na Nadaci vyrostl.

Babysitting (2014)

Opravdu vtipná komedie, některé gagy fakt výborné. Líbí se mi, že má Lacheau ve svých filmech většinou alespoň jednu jakoby akční scénu a docela to funguje :-)

Pomsta (2021)

Slušné 3 hvězdy. Zábavný akčňák s docela dobrýma postavama, libil se mi vztah mezi Maggie a Keatonem.

Eternals (2021)

No, viděl jsem to nadvakrát a stejně jsem pokaždé málem usnul. Tohle se tedy moc nepovedlo, nudné, akce absolutně nezajímavá, děsně dlooouhé. Tudy už prosím ne.

Cobra Kai (2018) (seriál)

Viděna první série a jako jo, bylo to dobré a zaujalo mě to. Dlouho jsem se tomu vyhýbal, ale nakonec jsem seriál zkusil a spokojenost. Nostalgie funguje, je to dobře vystavěno, nové postavy také fajn, jen ke konci ta změna Miguela mi moc nesedla, možná kdyby to bylo pozvolnější...

Moře klidu (2021) (seriál)

Docela slušné a atmosférické scifi odehrávající se hlavně na měsíční základně. Některé scény pěkné a napínavé, ale trošku přehnaná stopáž.

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Slabé 3 hvězdy a to tu třetí dávám jen díky pátému a šestému dílu s Mandem. Boba Fett je absolutně necharizmatický, neschopný a vlastně jako hlavní postava až trapný, bez Fennec by nezvládl nic, spolubojovníky nabírá stylem: Děláme bordel, protože nemáme práci. Ok, tak pracujete pro mě, doufám že umíte bojovat a že mi budete věrní... Celou dobu řeší jen jeden podnik a chce v podstatě výpalné, ale na konci mluví o tom, že v tom město nenechá. Děj by se dal zkrátit do jednoho dílu a i tak by byl hrozně prostinký. Akční scény, snad kromě vlaku, nestojí za řeč, větší televizní nudu jsem neviděl a nejhorší je, že ty nejvíc odfláklé díly má na svědomí Rodriguez, jeho akce je až směšná. Mando a Grogu fajn, jejich díly jsou nejlepší a to je průser, protože tenhle seriál je prioritně o Fettovi... Jinak triky, atmosféra a produkce jsou slušné, ale to nestačí.

Jack Reacher (2022) (seriál)

Solidní akční krimi seriál se zajímavou postavou. Škoda že první 3 díly jsou i nejlepší, pak to jde trochu dolů, ale pořád fajn. Občasné bitky parádní. Líbí se mi jak to zdůrazňuje tu velikost hlavní postavy :-) Konec trochu přehnanej, ale jinak spokojenost.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Slabší 4 hvězdy. Nové postavy mě docela bavily, především malá Spenglerová, prostředí je také fajn. Trochu mě zklamalo, že příběh v podstatě variuje jedničku, taky mohli vymyslet jinou zápletku. Dovětky se starými pardály se také mohly vynechat nebo udělat trochu jinak. Ale převládá spokojenost.

Matrix Resurrections (2021)

Jako samostatný film by to bylo koukatelné, ale jako pokračování Matrixu je to hodně slabé. V podstatě jakýkoliv prvek filmu je horší než v původní trilogii, snad kromě triků, ale zrovna úžasné také nejsou. Například akce je tak o dva řády horší než dříve. Neustálé vracení k starším filmům ukázkami z nich, je po čase hrozně otravné a až amatérské. Nové postavy moc nezaujmou a náhrada agenta Smitha je v porovnání doslova tragická. Příběh je ve výsledku o ničem, celé se to točí jen kolem Nea a Trinity, nic jiného. Nechápu potřebu pořád se vracet k původním dílům a otevírat již uzavřené příběhy, bylo to k hovnu u Star Wars, je to k hovnu i tady. První půlka je alespoň zajímavá. Slabší 3 hvězdy.