Nevyzpytatelné cesty Boží (2022)

Parádní mysteriózní detektivka podobná Prokletému ostrovu a přesto jiná. Škoda že to je tak dlouhé, ale i tak super.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Na film jsem se dost těšil, ale nakonec to moc nedopadlo. Scénář je totální nesmysl pro takovýhle film, fakt se tam řeší obří kobylky jako hlavní problém? U tohohle se sešla stará i mladá parta? Film se mi subjektivně dost vlekl a málokdy byl skutečně zajímavý či napínavý, poslední půlhodina se vlekla ačkoliv se snažila být velkolepá. Pár scén bylo fakt povedených, stará parta fajn, ale film jako celek nenadchne.

610 metrů nad zemí (2022)

Za mě velice slušná žánrovka, která působí fakt napínavě a díky obří výšce, která je tu dobře prodána, i tísnivě. Další plusem jsou pěkný holky, navíc vhodně oblečené :-) Dokonce se sem vešel i zvrat, který v podobném filmu běžně nečekáte, pro mě je to plus. Za mě slabší 4 hvězdy.

Daman akeseo guhasoseo (2020)

Trochu podobné jako Man from nowhere, který je ale lepší. Tady té akce také tolik není, až ke konci se to víc rozjede. Opět je tu linka s dítětem a navíc ještě motiv pomsty hlavního záporáka. 3 hvězdy.

Půjčovna masa - Série 2 (2020) (série)

Ok, tahle série šla kvalitou hodně dolů, a to až tak, že jsem dokoukal 4. díl a končím. S tímhle nemá cenu ztrácet čas.

Vlčí lov (2022)

Kdyby tam všichni na záporáka stříleli a ne jen mířili a ječeli než je zmasakruje, dal bych 4 hvězdy, ale tohle mi vyloženě kazilo dojem.

Úsměv (2022)

První polovina hodně fajn, včetně úvodní asi nejděsivější scény. Následuje pád hlavní hrdinky do paranoie a halucinací, který je dobře zahrán a hezky nasnímán, kamera mě často upoutala. Bohužel kousek za půlkou filmu došlo na scénu která měla být děsivá, ale ve výsledku moc nebyla a vzápětí následovala scéna z nemocnice, která na mě působila rovnou směšně až parodicky, a to v hororu fakt nechcete. Zbytek filmu už měl sestupnou tendenci, včetně policajta, který přijde na jasný vzorec a přesto ho totálně ignoruje. Ve výsledku tak průměrné 3 hvězdy.

Wednesday (2022) (seriál)

Tak tohle se opravdu povedlo, konečně něco co může alespoň trochu uspokojit fanoušky HP, přitom to má svůj vlastní styl a feeling. Obsazení je parádní, Ortega je skvělou volbou, snad jen Guzmán mi tam moc nesedí, ale aspoň má málo prostoru. První 4 díly, které režíroval Burton jsou u mě za 5 hvězd, až tak jsem byl z toho nadšenej, režie, tempo, hudební podkres dokonce s Apocalypticou, prostě paráda. Od pátého dílu to jde trochu dolů, i scénářem, na to jak je Wednesday chytrá, chodí do většiny zásadních konfrontací beze zbraně apod., ale pořád je to dostatečně fajn, abych tomu dal spokojené 4 hvězdy a těšil se na další řadu.

The Orville (2017) (seriál)

Viděna první série a vlastně celkem spokojenost. Star Trek říznutý komedií, některé díly a scénky vtipnější, některé míň, na odreagování stačí.