Single Man (2009)

Tomu Fordovi se opravdu povedlo natočit kvalitní sofistikované drama s podmanivou, tesknící (až sentimentální) atmosférou. moc se mi líbilo hraní s kontrastem barev, díky němuž jdou krásně rozpoznat Goergovy vnitřní pocity. a Matthew Goode hrál tak přirozeně, že i já jsem se do něj stihla zamilovat a tedy naprosto chápat Georgovy pocity nad jeho ztrátou.

Pheuan... Guu Rak Meung Waa (2007) odpad!

debilní scénář, pokud byl myšlen jako parodie, bych překousla, ale neschopné herce a tak otřesnej kýčovitej soundtrack už vážně ne. začátek měl slušný rozjezd, pak se to bohužel zhoršovalo, zhoršovalo, zhoršovalo. jestli hledáte zvrácené potěšení v přehnaných melodramatech, bude se vám to líbit. :)

Sex ve městě 2 (2010)

příjemně se na to kouká, když se holky baví a užívají si. všechno to oblečení, šminky, jídlo, luxus, chlapi a člověk si říká: jo, mít já takové prachy a bezstarostný život. jenže jakmile se hrdinky snaží něco řešit, hmm vlastně jakmile se film snaží mít nějaký děj, stává se z toho... no hodně velký problém, přesněji řečeno film plný sraček. ale lhala bych, kdybych řekla, že jsem se nebavila i těma hovadinama.

Skrytá identita (2006)

pro mě byla Volavka lepší. víc profesionální a míň zbytečných keců a intrik. přesto Scorsese a kluci odvedli dobrou práci a natočili kvalitní film. jen kdyby měli koule a nechali ten konec podle předlohy...

Bunny a býk (2009)

tenhle film byl jak špatný sen. příběh absolutně bez šťávy a vtipu. nezachránilo ho ani originálně surrealistické zpracování. a to mám Mighty Boosh ráda. pro mě obrovské zklamání.

Chéri (2009)

film bez hlubšího děje. ale přesto se na to tak pěkně kouká. ty kostýmy a interiéry, hudba, herecké výkony a úžasně protivná Kathy Bates- to všechno si ty 4* zaslouží.

Stvořeni pro lásku (2000)

zajímavě začínající film se skvělým hereckým obsazením (!!!), který se bohužel utopil ve vlastní formě.

Městečko Peacock (2010)

tohle není ani tak film o transvestitovi jako spíš o jeho velmi těžké formě schizofrenie. velmi dobré psychologické drama (a žánr horor tam není napsán pro srandu. já se fakt chvílemi emmy/johna bála). Cillian s hnědýma očima hrál naprosto přesvědčivě a ostatní herci mu výborně sekundovali (Susan Sarandon!). s hudbou se film taky vytáhl, skvěle atmosféru doplňující soundtrack. přesto jsem při koukání potřebovala trpělivost a čekala na něco, čeho jsem se nedočkala. 3,5*

REC (2007)

nebála jsem se. vůbec. a to jsem strašpytel, který se na horory normálně sám koukat nemůže. a celkově mě vadila ta kamera. snažila se být tak autentická až se to nepovedlo... kameramanem i v ohrožení života, co?