mab

mab

Česko
Občan České Republiky s oblibou českého a tolik mu podobného britského humoru, též fanda francouzského humoru a kvalitních filmů z kteréhokoliv kouta planety všeobecně.

• 25.1.2015  02:58

Nejsem fanouškem sci-fi, ale pokud je sci-fi promyšlené a k tomu je dobře zrealizované, pak nemám problém to ocenit - zde tak činím. Nevadila mi ani stopáž. Verze z roku 2008 ovšem byla slabá.

• 4.1.2015  13:52
    Ted a spol. (TV seriál) (2009)

Tento seriál ocení hlavně ti, kteří prošli nějakou firmou, jejíž vedení vzývá hodnoty nastudované z manažerských příruček top managementu amerických společností. Pro ty z nás, co tu zkušenost bohužel máme děsivý a zároveň zábavný seriál.Ted se ze všech sil snaží zůstat člověkem i když nádherná nadřízená mrcha Veronika mu to rozhodně neusnadňuje (ale občas se i v ní ukáže, že není z ledu). Na úvod doporučuju tyto super díly: V ochranných oblecích (o děsivé firemní školce, o šílené Veronice mazaně zneužívající Tedovu dceru); Nová pracovní doba (ještě děsivější, o tom, jak si zaměstnavatel představuje pracovní úvazek) čí Musíme si důvěřovat (firma žehlí průser stylem na koho to hodit).

• 4.1.2015  12:11
    Felipe ha gli occhi azzurri (TV film) (1991)

Nejsi jediný, jen jsem to furt nemohl najít, i já si pamatoval Felipe z Filipín ale nikde nic! Jediné, co mi nesedí je TV seriál, dle mne to byl celovečerní film a pořád mám v podvědomí, že k tomu byla jako nosná skladba použita píseň Fade to Gray od Visage. Výborný a smutný film. Nejmenovala se ta kamarádka Celestýna?

• 4.1.2015  00:46

Tento film pokaždé, když ho zachytím, shlédnu celý. Líbí se mi příběh, film má spád. Sly když hraje hraje civilně je výborný, Moore také dobrý výkon. Dal bych i pět hvězd, kdyby místy film netrpěl pitomě napsanou rolí Miguela. Kdyby se Miguel choval, jak se choval, třicítky by se jistě nedožil a pokud, tak rozhodně ne na svobodě.

• 1.1.2015  02:40
    Na stromě (1971)

To nejslabší, co jsem s LDF viděl. Prvoplánové, uměle vykonstruované, naprosto nelogické postupy uvázlých i jejich záchranářů. Myšlenka přitom zajímavá, včetně pomocných témat typu obchodní partneři nepřející si, aby průmyslník přežil apod, škoda, hlodá mne myšlenka, jak by s tématem naložil takový Francis Veber.

• 8.12.2014  23:30
    Sestry (2006)

Slovy Jinash87: Příběhově slabé, celkově nezajímavé, nelogické, herecky nesympatické.

• 27.11.2014  12:38

Výborná komedie "ze života", na svou dobu hodně odvážná. Štěstí, že jí cenzoři té doby nepochopili do hloubky, jinak by neopustila trezor, jak trefně poznamenával Stein92. Falší zajímavé názory cariada, Cecko.

• 21.11.2014  22:33
    Madagaskar 3 (2012)

Velmi slabé co do příběhu, co do logiky a v tom případě, jak říká sir Humphrey, je potřeba šou, spektákl plný barev, postav, šílených zápletek tedy všeho možného k zamaskování nepřítomnosti myšlenky. Řemeslně ovšem, jako vždy, na výbornou.

• 1.11.2014  21:53

Někdo tu trefně poznamenal, že to je víc film střihu Bournea než Bonda. Navíc nepřesvědčivé zápletky, akční scény překombinované, padouch, kterému by jste ze soucitu darovali lízátko, a styl co 2s to jiná scéna, to rozhodlo o ubrání hvězdy z průměru do podprůměru. Vzhledem k lowendovému zvuku, kdy chvilku neslyšíte, co říkají, aby vám v zápětí explodovaly bubínky, jsem váhal i nad jednou hvězdou. Že by nejhorší Bond? SkyFall byla oproti tomuto úleva.

• 21.10.2014  19:36
    Pečený sněhulák (TV pořad) (2014)

Nevtipné, vulgární, pitomé, odpad. Autoři jako by to tušili, tak pro jistotu do pořadu vmíchávají smích rovnou, aby při sledování pořadu nevládlo trapné ticho. Koháka nemusím a tento pořad na něj můj názor rozhodně k lepšímu nezmění. Pořad jsem viděl kdesi srovnávat s Českou sodou - nesouměřitelné.

• 9.10.2014  09:17

Po dlouhé době komedie, byť černá, která mne rozesmála a pobavila.Každá z historek měla spád, rozumný průběh a překvapivé rozuzlení. Jako mírně slabší oproti zbývajícím hodnotím poslední historku tu o jedné svatbě.

• 30.9.2014  23:46
    Stiletto (2008)

Pitomost střídá pitomost, padesát kilo vážící subtilní dívčina likviduje jednoho stokilového hromotluka za druhým. V okamžiku, kdy nabodne padoucha klíčem na jeden pokus tak, že klíč projde hlavou snáz než nůž máslem jsem měl co dělat, abych to vůbec dokoukal.

• 27.9.2014  19:44
    Keoma (1976)

Tak tohle se fakt nepovedlo, nebylo tam nic, co by mne nutilo zauvažovat alespoň nad jednou hvězdičkou navíc.

• 25.9.2014  11:01
    Equalizer (2014)

Nenáročný film, ale ve svém žánru to lepší. Žádné přehnané utápění se hlavního hrdiny v alkoholu, vzpomínkách ala Poslední skaut. Filmu bych vytkl pomalou a rozvláčnou první půlku, ta byla na horší tři hvězdičky, jak ale na scénu přišel Nikolaj, začalo to mít spád, takže za zbytek čtyři, průměr celkově lepší 3 hvězdy.

• 7.9.2014  00:01

Děsný, lidsky neuvěřitelný kýč. Rukopis pro Oskara jak vyšitý s puncem hledání nových trhů(oveček) pro filmový průmysl.

• 24.8.2014  11:23

Blbost dostala nový rozměr, odpad.

• 23.8.2014  22:25

Mé očekávání bylo naplněno a po slabší dvojce je trojka opět dobrá. Akce, dialogy, klasika, jen bych příště ubral na omladině, tenhle styl osmdesátých vyžaduje "osmdesátníky", pokud by se v budoucnu měl klást důraz na mlaďochy, série ztratí smysl..

• 4.8.2014  00:04
    Směr jih (TV seriál) (1994)

Seriál je dobře zpracovaný, má zajímavě poskládané hrdiny (pan správňák, pan protřelý + na huňaté psovité šelmy mám slabost), ale zápletky dost často trpí scénáristickým neumem - tedy občas pitomostí, občas překombinovaností (nejpřekombinovanější díl o dcerce kanadského velvyslance), takže lehčí, ale podprůměr .

• 30.7.2014  15:21
    Holubice (1960)

Šel jsem na Vláčila, čekal jsem Vláčila ale i přes nestandardně dobrý konec, to tentokrát za plný počet být nemohlo. Film taknějak divně plynul a byl točen příliš depresivním stylem na to, že to měl být vlastně pozitivně laděný film pro děti. Selhal tentokrát i zvukový podkres - který byl jak vystřižený z budovatelských Filmových týdeníků hlásajících že tu zemědělci sklidili na 120%, tu nadějný závodník zvítězil v rally okolo Znojma za hojné účasti zahraničních závodníků - k tomu, co se odehrávalo prostě vůbec neseděl.

• 13.4.2014  23:21

Místy překombinované. Film má dvojí možné vyznění - 1. jde o příběh o psychicky nemocném muži, kterého se lékaři snaží dostat do reality, už se jim to párkrát podařilo, ale on se nakonec vždy restartuje zpět do bludu, 2. jde o promyšlený komplot na hlavního hrdinu agenta vyšetřovatele ze strany vedení ústavu spolu s jeho zlotřilým parťákem. Těžko říci, co Scorsese zamýšlel, ale kloním se k tomu druhému vyznění.

• 4.3.2014  00:13
    Únosce (2010)

Klasický odpad, nejspíš pošahaný režisér natočil pošahaný film o pošahaných lidech, další úchylnost typu Sedm, Saw apod. Ti lidé by se měli léčit, ne točit filmy, a to ani jako součást terapie, je fakt, že by pak v televizích USA a Asie neměli asi ani co vysílat. Jen dodám, že tak hloupý člověk, jako ten taxikář (a odolný, kam se na něj hrabe Bruce Willis) si to málem snad i zasloužil.

• 2.1.2014  00:07

Nemohu si pomoci, ale až na výjimku(Zoolander) jsou všechny Stillerovy filmy nehumorné, křečovité a trapné zároveň.. Tento film to můj pohled opět podtrhl - trapný vtip jako základ na který je nabalována další a další nehumorná až absurdní trapárna a takhle je postavena většina komediálních filmů, kde hraje hlavní roli.

• 20.12.2013  00:39

Všechno špatně. Záplatka, zvukové efekty, důvšryhodnost postav. Připadlo mi to jako australský televizní film.

• 13.10.2013  11:06

Vynikající dobrodružná a uvěřitelná podívaná, pokud se na ní nebudete koukat politicky.

• 13.10.2013  10:58
    Krkonošské pohádky (TV seriál) (1974)

Tento večerníček se mi nelíbil v mládí a ani teď ne. Mám rád herce pana Peterku, který hrál vždy výborně, civilně, lidsky a vím, jak kvůli natáčení toho večerníčku trpěl, ale ani to tenhle nepovedený divný večerníček nezachránilo.

• 8.9.2013  15:58
    Old Boy (2003)

Zmatené, asijsky úchylné, odpad.

• 3.8.2013  22:56
    Kam zmizeli všichni lidé? (TV film) (1974)

Hodně slabé i s ohledem na dobu vzniku.

• 20.7.2013  01:39

Ne, že by byl film vyloženě špatný, to ne, dokonce ze začátku i zajímavá zápletka - zločinci, propašování se jich do letadla, vzácné obrazy na palubě, významné osobnosti vhodné k žádání výkupného, nicméně pak jako když utne, zločinci zmizí a film uhne do nudné šedi katastrofického filmu jako z oka vypadlého většině ostatních, navíc bohužel těch z kategorie nevěrohodné.

• 3.7.2013  17:57
    Vertigo (1958)

Nesedlo mi, opravdu ne - nudné, vláčivé, místy zběsilé. Jako pětiminutový výcuc k romantické písni Britney Spears možná dobré, ale takhle tragédie, nebýt to Hitchcock, neustálo by to ani ty dvě hvězdičky, ale beru to sportovně, každý režisér občas ustřelí.

• 16.6.2013  01:44

Tim Burton mi hodně nesedí, z tohoto faktu ovšem tento film vybočuje a to tím, že se na něj dá koukat.