Policajt (1972)

Tenhle film je prostě od začátku neuvěřitelný, neosobní, chladný se spoustou nelogičnosti, neuvěřitelně nudný navrch. Dovolím si tvrdit, že takto se chovající komisař by byl postaven mimo službu a následně brzo zavřen za násilí na vyšetřovaných i za vraždu.

...a jitra jsou zde tichá (2015)

Ten film mi připadl dost pitomý tím tím neuvěřitelně nudným schématizmem. Utíká pro záchranu - umře, druhá zachrání na chvilku další a přitom umře, tak aby postupně umřela každá. Do toho prostřihy na blízké příbuzné, kde každé hrdince prostě musel příbuzný umřít. 35%

Náhodné setkání (1999)

Film mne nijak zvlášť neoslovil, je to klasický ženský film a Kristin opravdu nemusím, je mi dost nesympatická. Co ale musím zmínit je nesmyslně zvolená dabérka hlavní hrdinky - KST hraje cca 40-45 letou ženu, dabérka má hlas 17 letého tele, tohle fakt bije do očí.

Válka světů (2005) odpad!

Naprostý odpad. Žádná logika, vlastně žádný děj, kromě oblíbeného utíkání. Lidé umírají po milionech, v jeden okamžik je všude pusto prázdno jen vnitřnosti z lidí poseté po celém širém okolí, aby zachvilku lidí bylo všude spousty. A jako třešnička, nakonec lidstvo zachrání granát v jedné bezvýznamné entitě - dělnici, jedné z mnoha, kam ho umístil hrdinný Tom (alespoň tak to vypadá do asi 10 sekund před koncem, než následuje stupidní slovní vysvětlení, že prý ufoni z ničehonic všichni umřeli, protože nebyli imunní na bakterie???). Děs běs pitomost, bez logiky, bez smyslu. Scénárista naprosto nepokytě fetoval toluen, když psal scénář. Jako bonus už jen vypíchnu jednu scénu a to scénu ve sklepě. Sklep 10x 10 metrů, v ní dva dospělí lidé a dcerka mistrně unikají pozornosti sondy, která jinak prostor projde milimetr po milimetru a to jí občas i řeknou "tady jsme" pohybem či rámusem.

Šéfové na zabití 2 (2014) odpad!

Jednička celkem ušla, nenáročná komedie, ale ta dvojka, to je děs běs od začátku do konce. Film je založen na tom, že trojice dementů, kteří by nedokázali podepsat ani papír na pracáku a která se celý děj neustále překřikuje, takže nikdo nemůže nikoho slyšet, dělá jednu okatou kravinu za druhou a my se tomu máme smát. Tady fakt jasný odpad.

Teorie tygra (2016)

No hurá, konečně kvalitní český(+slovenský) film z posametové éry za který se nemusím stydět. Film, který je humorný, ze života (pročež se ženskému pokolení dost pravděpodobně nebude líbit), uvěřitelný, lidský. Povedl i z hereckého hlediska, Bartoška a spol. hráli lidsky, nepřehrávali od Koháka jsem nic neočekával, ale překvapil, svou roli zahrál bravurně a měl i nejhlubší dialog s přetěžkým rozhodnutím. Celkově na pomezí 4,5 až 5 hvězdiček, ale musím ubrat hvězdičku za zvuk, respektive hudbu - proč se do českého filmu o českých reáliích tahají anglické písničky, pokud nejsou nedílnou součástí děje??? Vymýtit tenhle kreténizmus z našich filmů je zjevně běh na dlouhou trať.

Alibi na klíč (2017)

Pokud se přenesete přes tak nějak předem tušený přeromantičnělý konec a zamhouříte oka nad motivem, který rozhodně není originální a sami francouzi ho v posledních deseti letech použili nejméně 3x, tak se musíte jako já královsky bavit. Komedie v podstatě nemá hluchá místa a vtipný je od začátku do konce. Jak už psal kdosi v komentářích, po současných francouzských komediích založených na multi-kulti-4%-mega-giga sluníčkových tématech nebo slabých scénářích ala Kemping 1+2 tohle beru jako návrat ke starým dobrým francouzským komediím jaké dokázal vytvářet například můj oblíbený Francois Veber.

Smrt černého krále (1971)

Velmi špatně herecky zahrané, závažné faktické chyby, části děje si odporují, tady to je stěží na dvě hvězdy.

Prezident Blaník (2018) odpad!

Nezábavné, nudné, šité horkou jehlou bez hlubšího konceptu. I Monty Pythoni tak dokázali tvořit, ale dokázali z toho vydojit myšlenku a děj, ne jen zmatkovité scénky bez nějaké pořádné a vtipné osy a souvislého děje. Zatím jasný odpad Tondo, no uvidím, třeba časem přehodnotím.

Avengers: Infinity War (2018) odpad!

Chyběl mi tam svalnatý kapitán Milk s jeho válečným korábem Tetrapak, ničící světy skaženým mlékem. Jinak tam bylo zmatláno všechno možné a slušná porce nemožného. Nečekal jsem hodně, ale výsledek mne i tak dokázal "mile" překvapit.