Renesance (2006)

Zajímavějši vizualní vyjádření než Sin City, které zde plnilo učel pro vykreslení atmosféry.

Let číslo 93 (2006)

Nedá se snad ani hodnotit jinak. Ta bezmoc, kterou jsem citil, sledujíce zoufalou snahu nekolika statečných postavit se teroristům, ta se nedá popsat. Divák ví předem, co se stane, ale i přes to tajně doufá, že to dobře dopadne ( jestli ne, tak je to hyena). Když jsem viděl jak druhé letadlo vletlo do budovy WTC, cítil jsem jemné mrazení na zádech. Perfektní hraný dokument. 90%

Rozchod! (2006)

Ač tady na CSFD má tento snímek velice vlažné hodnocení, já sám za sebe mohu říct, že jsem se přijemně bavil. Osobně jsem neočekával komedii narozdíl od jednoho z kolegů tady, který si stěžoval na nedostatek vtipu. Pro mě to byl příjemný snímek, kde jsem na konci tajně doufal ve sladký happy-end. Jeniffer je stále okouzlující a s Vincem jim to spolu sedělo ( aby taky ne ). Když ten mlaďák zkejsnul s Vincem u videoher, namísto aby šel s Jeniffer na rande, upřímně jsem se řezal smíchy - úplně jsem se tam viděl... ehm. 75%

Temný obraz (2006)

Předlohu jsem nečetl, takže jsem šel na tenhle snímek bez očekávaní. To, co každého prvotně upoutá, bude obrazové zpracování. Pro někoho to možná bude perfektní dokreslení atmoséry, ale mě to rušilo. Keanu standartně dobrý, ale padle mě největší pozornost si na sebe strhl Robert Downey, jehe přehravání bylo perfektní.

Test (2003)

Opravdu nemohu než souhlasit s Vámi, mými milými kolegy z CSFD. Snímek má sestupnou tendenci. Na začátku chytne a nepustí, ale postupem času se to cela zpomaluje a zamotává, přemotává a vymotává, až je z toho dívák úplně zmotanej...

Big Lebowski (1998)

Měli ho za prachbídného sráče a měli recht.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Co přočítám diskuzi, nabyl jsem pocitu, že to tu je samej teolog a odborník přes vědy historické, ale nebudu více rýpat. Jako divák nezasažený předlohou jsem se občas ztrácel, ale celková pointa a konstruktivní teorie o Máří Magdaleně byla pro mě velice zajímavá a poutavá. Samozřejmě jsem si vědom několika do očí bijících nelogičností, nejasností (smrtelně postřelený Jacques Sauniére vytvoří taková sofistikovaná vodítka; či že teorie vychází z Leonardova obrazu, přitom on sám nemohl být u Poslední večeře, tedy problém časové souslednosti), několika klišé a zbytečnych překombinovaných zvratů, ale i přes tyto všechny nedostatky mě film zaujal, vtáhl do děje a nezačal nudit. Mám takový pocit, že se tu šíří takový zlozvyk; světová kritika odsoudila tento snímek a proto i zde někteří ho musí schazovat, jen aby měli totožny názor co kritici. Kdyby se náhodou lišili, znamenalo by to, že by něměli takový vytříbený "art" vkus jako páni kritici, ale pouze jako obyčejná masa nahlouplých diváků.

Rio Bravo (1959)

Pozor, Ministerstvo zdravotnictví varuje:"Přečtění tohoto komentáře by mohlo přivodit stavy úzkosti, deprese a nervozity."---Nevím jestli to bylo překladem, nebo vyzněním dabingu, pravděpodobně kombinací obojího, ale tak dementí, prázdný a zbytěčný dialogy se prostě nedaly přeslechnout. Navíc tak naivní zápletka a toporní herci... Jsem žijícím přikladem toho, že naivní zidealizované westerny 60. let nejsou pro každého.

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

S postupujicí minutáží mi Hitler připomínal více a více Jiřího Paroubka:-D