Futurama (1999) (seriál)

Futurama u nás nikdy nebyla na televizních obrazovkách a pokud se spolehneme na amatérské překlady, které jak známo spolehlivě zabíjejí velkou část vtipů, dostaneme slabší odvar Simpsonových, okořeněný dospělejším humorem a situacemi, které mohou vzniknout jen ve vesmíru. Futurama do TV Futurama do TV Futurama do TV

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Na čtvrtý pokus to není tak špatné... už to, že jsem ten děsivý film viděl tolikrát ukazuje, že to není taková hrůza :)

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Vzhledem ke složitosti předlohy je výsledek úctyhodný. Bez předchozích filmů (knih) se nechytíte, pokud jste je viděli, skvělá volba. Voldemort je zpět a prostupuje temný příběh jako přízrak aby došlo k velkému finále.

Ratatouille (2007)

Až neuvěřitelně dokáže Pixar vždy posunou umění na poli počítačové animace dál k dokonalosti - dokonalosti, kterou nedokážeme měřit jinak než dle dřívějších výkonů samotného Pixaru. Ratatouille chytí za srdce, něco tak netušeného, jako je sympatie ke kryse se stává skutečností. Příběh je silnější než kdy v animovaném filmu byl a je vyprávěn dynamicky a technicky naprosto dokonale. Vidět Ratatouille a zemřít.

Miami Vice (2006)

Mann má skvělý rukopis a Miami Vice tímto rukopisem dýchá v každé scéně. Ruční kamera, přízračná světla velkoměsta a tajemná atmosféra, které provázejí Jamieho Foxxe a Colina Farrella při jejich balancování na čepeli břitvy mezi ochranou zákona a jeho porušováním je prostě drtivá. Příběh není nic úžasného, ale o ten jde až v druhé (či třetí) řadě. Jen málokdy mě "kriminální drama z podsvětí" baví tolik jako Miami Vice... vzpomenu si na Odplatu nebo L.A. přísně tajné.

Rozchod! (2006)

Solidní romantická komedie s několika nestandardními scénaristickými fíčurami. Jennifer to sluší, Vince toho zas tak moc nepředvedl. Hollywoodská sázka na jistotu.

14 hodin strachu (2005) (TV film) odpad!

Nejdřív se to tváří jako katastrofický film... dobře, dlouho se to rozbíhá... tak počkám ještě chvilku.... už to trošku trvá... oni pořád jen pobíhaj po špitálu a vytírají... Nic víc už nepřijde - hodina a půl uteče jako rybník a vy sledujete amatérsky natočené převážení pacošů z pokojů do sanitek - v nočních scénách na sebe herci při rozhovoru svítí baterkami a jejich dialogy připomínají výtažky ze slohových prací prvního stupně základní školy. Vedle této speciality jsou všechny videotrháky Stevena Segala oskarovými blockbustery.