Jak se krotí krokodýli (2006)

Nudný pokus o navázání na tradici rodiných filmů o rodičích a dětech. Hlavním nedostatkem se zdá chaotický, nepropracovaný děj značně podpořený absencí humoru výšší úrovně.

Tajemná řeka (2003)

Mistrně natočené a zahrané drama s poněkud pozvolnějším rozjezdem.

Živelná pohroma (1999)

Zvláštní romantika se zajímavými záběry a nápady, které však v jednoduché slátanině působí jako pěst na oko. Film navíc celou dobu spěje tam, kam nedojde a v posledních deseti minutách udělá úplný obrat. Sandra Bullock i Ben Affleck jsou opravdu špatní a nebýt ucházející vizuální stránky, asi bych nedokoukal.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Ale fakt už! Nesrovnávejte to neustále s knihou. Film funguje dobře a vášniví čtenáři nebudou nikdy spokojeni. PS: taky jsem to četl

Úmyslný čin (2000) (TV film)

Úmyslný čin začíná a končí u nepříliš promyšleného scénáře plného nedotažeností a manipulací. Soudní drama popisuje cestu k odsouzení nakladatele, který vydal knihu, která je návodem ke spáchání dokonalé vraždy. Tvůrci jasně dávají najevo, kdo je ten hodný (oběti vraždy spáchané podle knihy) a kdo je ten zlý (nemorální nakladatel), ale opomínají doložit pádné argumenty a vůbec chybí jakákoliv páka k tomu, abychom fandili obětem a ne "pachateli". Co se týče zpracování, je klasicky televizní, dále není co dodávat. Film na vyplnění sobotního dopoledne.

Poslední samuraj (2003)

Velice solidní tři hvezdičky - příliš se mě nedotýkala výpověď scén plánovaných jako silně emoční. Předvídatelnost děje je až únavná, ale řemeslně je film zvládnutý výborně, Tom Cruise potvrzuje, že už není herec jednoho úsměvu a film značně získává i zručným vyobrazením Japonska.

Sloužit Sáře (2002)

Průměrné tři hvězdičky průměrně natočené a zahrané komedii. Na kabelovce v pohodě, co se týče kina, škoda peněz.

S čerty nejsou žerty (1984)

Jak spojit pravou pohádkovou atmosféru, kvalitní výpravu, vynikající herce, skvělý humor a obligátní ponaučení do bezchybného celku? Ptejte se u Bočanů, ne Trošků!

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Děj SW vrcholí paradoxně ve třetím ze šesti dílů, přičemž jsou události popisované ve třetí epizodě natolik zásadní, že divákovi nezbývá než mlčky sledovat pád republiky a vzestup impéria. Filmu poté odpustíte tak trochu polopatické dialogy a jednoho či dva toporné herce. Tyto nedostatky bohatě vyvažuje fatální děj, neuvěřitelné triky, dostatek dobrých herců a technický perfekcionismus George Lucase. Verze, kterou jsem shlédnul, byla bohužel dabovaná - tentokrát je to velké bohužel, protože Christensen a Portman byli dabovaní tak špatně, že to až tahalo za uši. Bravo pane Lucasi - dokážete bavit lidi, plnit sny malých i velkých kluků, budovat světy a přitom vydělávat peníze.

Manituova bota (2001)

Slušně natočená blbina - sem tam úsměv, jen je to docela zmatek. Kdyby Zdeněk Troška točil alespoň tohle, nemusel teď být všem pro legraci.