Dům z písku a mlhy (2003)

Neuvěřitelný Ben Kingsley, krásná Jennifer Connelly, chytlavý příběh a atmosféra výjimečného příběhu v tiché čtvrti. Mínusem je zbytečné natahování - začátku i konce filmu.

Test (2003)

Kvalita Testu je v hercích a atmosféře, která vcelku působivě popisuje způsob náboru do tajných služeb. Tři hvězdičky jsou tedy za technické zpracování a herecké výkony. Celý film však sráží průhlednost rádoby překvapivého vyústění...

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (2003)

Poněkud nudný akčňák s minimem akce a nepříliš objevným scénářem. Farrell je fajn, ostatní herci už tolik ne. Rutinní, solidní, trochu nudný film o elitní policejní jednotce co dělá práci obyčejných policajtů, ale s větším nápisem na zádech.

Collateral (2004)

Napínavý, působivý thriller, který mě dostal originalitou příběhu, hereckými výkony (Foxx, Cruise), fajn sestříhanou akcí a neklišoidními dialogy. Pátá hvězdička chybí, protože mě Collateral ani přes své přednosti nedokázal úplně sevřít, uchopit a pustit až při titulcích.

Hornblower II - Odplata (2001) (TV film)

Opravdu jsou čtyři hvězdičky méně než pět pro první sérii, ale stále je Hornblower veilce působivým "vícedílným televizním filmem".

Městečko South Park (1997) (seriál)

Chyby? To nemá kurva žádný chyby! Seru na vás, jdu domu!

Brutální Nikita (1997) (seriál)

I přes značný odklon od Bessonova pojetí Nikity jde o zábavný seriál, který získává vývojem vztahu Nikity x Michaela a vztahem Nikity k Sekci 1 vůbec. Sráží ho poněkud křečovité herecké projevy a dlouhodobá repetitivnost.

Život pod vodou (2004)

Originální a zábavný mix filmu a bizarního dokumentu, který jakoby pocházel z jiného světa. Nebýt občasné ztráty tempa, byla to pětka.

Daredevil (2003)

Tři a víc ani chlup. Nepřesvědčivý hrdina, kterému jsem upřímně přál sadistický konec. Film není natočen tak špatně, jen v něm pořád něco nesedí a kromě Farella jsou všichni herci nezábavní.