V Bruggách (2008)

Farrell i Gleeson jsou perfektní dvojicí a ač má Lima zřejmě jinou představu o nájemných vrazích, v rámci filmové licence žijí relativně skutečným životem. Po volnějším rozjezdu začnou létat kulky a postupně ubývá humoru (90% ho zajišťuje Farrell) a rozhoduje se o životech všech. Když do příběhu vstoupí Ralph Fiennes, pochopíme konečně co dělají Voldemort s Moodeym, když zrovna nevraždí/neochraňují mladého Pottera. Fiennes je hrubý a zlý vrahoun plný cti a jistého druhu šarmu. Skvěle doplní dvojici mladého a starého zabijáka a dodá i zajímavý konec. Bruggy jsou opravdu originální film, to že působí originálně, je napsán netuctově a hrdinové nezažívají normální situace je důvod, proč chodím na filmy.

Bokovka (2004)

Bokovka se skvěle trefila do mého obdivu ke znalcům vína. Nenásilně ale naprosto výstižně trefila vztah dvou přátel, který je rafinovaně podbarven poznáváním vína. Nadšení nad obsazením (Paul Giamatti konečně dostal roli, kterou si zasloužil), volným, takřka letním tempem vyprávění a autenticitou příběhu, si mě Bokovka omotala kolem prstu.

Deník mrtvých (2007)

Velice solidní horor s krásně klišoidními nemrtvými. Je to často nelogické, často jsou herci toporní až to bolí a občas se ztratí tempo, ale bavil jsem se celou dobu a jisté morální poselství vlastně docela potěší.

Superbad (2007)

Just fuckin wow! Tahle příšernost takřka přesně naplňuje mojí představu ideálního majstrštyku žánru fekální komedie. Vtipná, originální bez banalit a záseků. Můžu ale dát filmu s tolika "fuck" a "dick" pět. I don`t think so

Václav (2007)

Bohužel je pro mě Václav jasným zklamáním a i přes to, že to není vyloženě špatný film, pochybuji, že bych ho nějak víc udržel v patrnosti a v budoucnu si na něj vzpoměl. Vejdělek očividně selhává v silných chvílích, které mají působit a mají i potenciál působit, ale ony zatím jen proběhnou, nezanechají emoci, jen posunou děj trochu dál. K ději - není nic úžasného, bohužel se nejedná o kdovíjak silné téma, nepochopení a krutost "malých" lidí už tu několikrát byla. Nejkrásnější češkou je slovenka Soňa Norisová, která ještě dostává příliš málo prostoru, aby své postavě vdechla zásadnější charakter. Ivan Trojan a Emília Vášáryová jsou standardně skvělí a jsou pro mne jedinou jednoznačně pozitivní stránkou filmu.

Čistá práce (2008)

Tak jistě, Bank Job je variací na klasické téma zlodějíčka, který všechny přečůrá, ale zároveň dodává novinky do mnohokrát opakované šablony. Statham se ani nemusí porvat a je cool and sexy (tak úplně bez rvačky to není, ale jestli jdete na dalšího Kurýra, musím vás zklamat). Bank Job je velmi příjemné odreagování a jeden z nejlepších britských filmů posledních let.

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Lumetovi se ve spolupráci se skvělými herci podařilo navodit tísnivou situaci mužů, kteří to pěkně pos****. Hoffman mě zpočátku trochu vyděsil svým projevem, ale všechno se perfektně srovnalo. Výborně!

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Nelogické? Neopodstatněná krvavost? Okoukanost "Burtonovského" stylu? Co??? Tak radši nevýrazná díla bez špetky rukopisu? ..... Jako obvykle skvělý Depp, který působí skutečně ďábelsky a v jeho pomstě pozorujeme postupný posun ke lhostejnosti... až do krutě-krutého závěru. Helena Bonham Carter a můj oblíbenec Alan Rickman jsou perfektní, až budu velký, chci být jako oni. Jasných 5 *

Venkovský učitel (2008)

Na 5* to není, na to až moc často vyleze scénář s příliš prostou či šroubovanou větičkou a kamera by občas mohla slézt z jeřábu a stříhnutí tu a tam by neškodilo, ale až na Ladislava Šedivého všichni skvěle hrají, k čemuž jim pomáhají kvalitní scénář, silný příběh, reálné postavy a kvalitní režie. Výborně, díky za dobrý český film (konečně).

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Měním hodnocení, znovu jsem na film kouknul a musel jsem jednu hvězdičku přidat. Začátek se opravdu nese v duchu hloupoučkých komedií, které nejsou ani vtipné ani čímkoli zajímavé, ale po třetině přichází to zajímavé, rozbíhá se děj, ovladač se stává důležitějším a začínám mít pocit, že takhle nějak mohl vypadat Božský Bruce kdyby se scénárista trochu snažil. No a konec? Ten působí jako jiný film, najednou se dostavují emoce, Sandler začne hrát a vy začnete pátrat v paměti, jak ten film vlastně začínal... Takže začátek je 1/5, střed 3/5 a konec 4/5... Ještě dotaz: kdo z pánů by byl ochoten přeskočit byť jedinou vteřinu sexu s Kate Beckinsale je buď blázen, nebo se mu prostě líbí chlapi. Jinak to nevidím