Paranormal Entity (2009)

hehe no zatial som sa nerozhodol ako presne to mam ohodnotit ale urcite to nie je nic slavne. Typek chodi po dome s kamerou a vsetko nataca..Myslim tym VSETKO. 2-3 minutove zabery jeho ruk ako klepu do klavesnice a staticka kamera polozena na stole sice davaju pocit autenticnosti ale na druhej strane ja si tiez na mobile zapnem kameru polozim ju pred seba a budem 10 minut natacat ako citam noviny. Neviem ci by to niekoho bavilo pozerat. Samozrejme sa tu daju najst tradicne prvky ako neohrozeny pochod hlavneho hrdinu priamo do naruce ,,ducha,,..Vety typu : ,,A: rychlo rychlo musime utiect B : ano hned pridem len sa chcem pozriet kam vedu tieto stopy ,, som pocul asi 3 a pol miliona krat a vzdy to dopadne rovnako. Dalsi skvostny vyrok je napriklad : ,, A: Musite sa odtialto dostat chodte rychlo prec a ja tu ostanem sam celu noc a vsetko nakamerujem :D. B: Dobre mas pravdu my ideme a ty tu ostan ale keby sa nieco dialo zavolaj :D:D lol tak pri tom som sa uz fakt ze smial. no totalne na srandu toto uz. A nesmieme zabudnut na staru dobru klasiku. Duch ich otravuje mesiac vkuse. Pomaly kazdu noc sa snazi o hlavnu hrdinku ale jej brat a mamca ju v pohode nechaju noc co noc spat samu v zavretej izbe :D No a co sa tyka samotneho deja. nejaky polonadrzany a polokrvilacny demon to uz tu tiez bolo ale v inych filmoch mu netrvalo 90 minut kym sa odhodla k niecomu co stoji za to. No proste jedinecna nuda ktora obcas ponuka par dobrych nocnych scen a ten koniec aj ked nijako prekvapivy ale aspon dobre natoceny, Neviem ci ma zmysel pisat nieco dalsie asi som trochu zaspoileroval ale verte ze vam to pri pozerani vadit nebude :D UPDATE : potom ako som si pozrel Paranormal Activity musim priznat ze to je jedna obycajna vykradacka ktora sa to nijakym sposobom nesnazi skryvat ale nemozem si pomoct ale Entity sa mi zdalo lepsie ako Activity

Lord of the Piercing (2002) (TV film)

Ked uz parodia na jeden z mojich najoblubenejsich filmov doporucujem nemecky dabovany Lord of the Weed..Nemylit si s Par Pařmenu. Pre tych ktory nevideli LOTW je asi 15 minutovy zostrih resp zaciatok prveho dielu Lotra a je to jedna z najlepsich parodii co som videl :D ale aj toto ujde

Rabbits (2002)

Toto ma nezobralo. Lynch je Lynch nemozem povedat ze niekedy to prehana menej a niekedy viac pretoze on to vzdy prezenie na maximum ale tato bizardnost mi proste nesadla. Keby som tomu dal vysoke hodnotenie tak len preto ze to natocil Lynch a objektivita by bola v haji. Tentoraz ju udrzim a a potopim tuto hovadinku. Nadalej kraluje Mulholland a Highway a pochybujem ze to dejvid este prekona

Návnada (2004)

Je to celkom v pohode filmik na jedno pozretie. Aj ked to na ciste 3 asi neni trochu tomu pridam lebo 32 percent je urcite malo. Videl som ovela horsie filmy ako je toto.

Pan Magor (1997)

Leslie je proste Nielsen a ja ho mam rad vsade kde sa objavi aj ked toto je jeden z filmov ktory urcite nepatri medzi jeho najvydarenejsie

Vesmírné komando (1991)

Toto je jeden z filmov ktory mi ako malemu poziciaval tatko z pozicovne mozno 10 krat takze nemozem ist pod 3. Nostalgia ako prasa navyse Hulk Hogan tu ,,neskutocny,, :D

Zakletý v čase (2009)

moja oblubena tema..cestovanie v case..casove paradoxy..taketo filmy zvyknem pozerat totalne pripraveny so 100 percentnou koncentraciu aby som pochopil vsetko hned na prvy krat. Samozrejme vacsina filmov z takouto temou neni prezentovanych ako nejaky romanticky film alebo drama..vacsinou su to zanre ako scifi/horror/thriller. Toto je jeden z tych pripadov kedy som od filmu dostal nieco uplne ine ako som cakal. Proste je to film kde sa hodinu a pol prakticky nic nedeje. Nie je to ani scifi ani drama ani ziadna romantika. Keby tam v pozadi rozpraval hlas morgana freemana dalo by sa povedat ze to je nejaky diel z polodokumentarneho serialu. Je to skoda bol to jeden z filmov ktory som mal vyhliadnuty dlho a Eric Bana a Rachel McAdams su velmi sympaticki a dobri herci.Nakoniec ma to teda obislo oblukom. Scenar tradicne hrozny. Sustredil som sa na to ale aj tak som v tom filme niektore sceny resp motivaciu jednotlivych postav absolutne nepochopil. Totalna absencia logiky v urcitych klucovych scenach ubera na hodnoteni. Cakal som aspon nejaky dostojny koniec ale ani toho sme sa nedockali. Urcite si to najde aj fanusikov ale pre mna osobne dost velka nuda. ak by som to mal hodnotit v percentach je to niekde medzi 50-60

Zombieland (2009)

No tak pri tomto filme dost dobre nechapem tie neuveritelne ohlasy ktore na mna padali zo vsetkych stran. Neskutocne, genialne, super zabavne, proste jedinecne. Ani nahodou. Mozno to bolo prave tym ze som zacal od toho cakat bohvieaku revolucnu udalost a nakoniec som dostal iba obycajnu trochu ciernu zombie komediu. Woody Harrelson nema chybu to sa musi nechat, keby nie on urcite by to dopadlo horsie. Potesila mini rolicka Billa Murrayho. Stretnutie v jeho dome a nasledne udalosti boli mozno najvtipnejsou castou celeho filmu. A ten zvysok? No uuplne obycajne presuvanie sa styroch postav z bodu A do bodu B vo svete plnom zombie. A aj tak sa mi zda ze ich tam bolo akosi malo. :) Miestami celkom vtipne, miestami iba obycajne sledovanie ako postavy kecaju do blba a od nicoho k nicomu. Takze nic majestatne sa rozhodne nekona, dokonca by som aj povedal ze kto tento film vynecha nepride o nic podstatne.

Avatar (2009)

Cameronove super prepracovane vizualno dokonale sceny by som si vedel vychutnavat aj pol dna.Jedine co mi trochu zo zaciatku vadilo bola trochu detinskost celeho toho pribehu resp mozno sveta Pandory. Cameron to na moj vkus mozno trochu prehnal so vsetkymi tymi farbami rastlin ,zvierat. Ked sme u zvierat mozno by sa hodili trochu menej rozmanite resp trochu uveritelnejsie druhy :D Ak by som mal hodnotit scenar naozaj nie je velmi zlozity ale u tohoto filmu to nie je na skodu co inde skripe tu funguje dokonale. Jedine co by som ja osobne prepracoval trochu viac bola ta metoda s implantovanim vedomia do Avatara..s tymto napadom sa dali urcite robit skvele veci..ale to su len malickosti ktore film ako celok neovplyvnia a asi skor prispievaju k tomu ze Avatar je tym cim je.. uplny klinec..dat tomuto filmu odpad ako to niekto urobil je naozaj uz len prejav zufalstva a nejakeho komplexu pretoze nech je filmovy vkus kazdeho akykolvek individualny nikto nemoze popriet ze tento film svoju kvalitu ma a vobec nie malu. Ale poslat ten film do rovnakeho vreca ako tie najdebilnejsie a najtrapnejsie filmove kravoviny tak to urcite nie P.S. Jednoznacne treba vidiet v kine. myslim ze ani 130 cm full hd lcd alebo plazma nie je dostatocne na takyto film. Videl som to asi ako vacsina z vas v 3D a zazitok bol ako som uz pisal neuveritelny. Jedine co mi vadilo bol stupidny slovensky dabing. Ti nasi uboziaci maju problem nadabovat mexicku telenovelu a nie jeden z najuzasnejsich audiovizualnych zazitkov za posledne roky./aspon pre mna/ thats all. UPDATE: Nedalo mi to a siel som na to aj druhy krat. Opat na 3D a opat na otrasny slovensky dabing ktory sa mi kupodivu teraz zdal ovela znesitelnejsi ako prvy krat. Asi to bolo tym ze som si na neho trochu zvykol. Druha projekcia iba umocnila neskutocny zazitok a Avatara radim medzi top filmy ake som kedy videl. Relativna jednoduchost deja je prevalcovana hlavne skvelym podanim celeho pribehu a urcite v neposlednej rade spickovymi efektami ktore ale nie su ako u Transformerov na to aby nasilu ukazovali co vsetko sa dneska da pomocou pocitaca ale na to aby zvacsili uveritelnost a vtiahli viac do deja a vobec do sveta okolo Pandory. Transformeri a podobne vysokorozpoctove filmy postavene na efektoch jednoducho moc tlacia na pilu a snazia sa za kazdu cenu ukazat ze prachy do filmu vrazene neboli nadarmo. Naproti tomu Cameron pouziva triky v ovela prijatelnejsej uveritelnejsej miere ale zato kazdy jeden zaber kazdy jeden pohyb Avatarov resp Na´viov je prepracovany tak aby nebolo mozne najst ani ten najmensi naznak zavahania pri behu skokoch alebo inych akrobaciach ktore prakticky cely film predvadzaju. Skratka som rad ze som siel aj druhy krat a vedel by som si to predstavit aj na treti resp stvrty piaty. 5 hviezd 100 percent maximum rating EDIT: Tretou projekciu zavrsujem moje Avatarovske tazenie v kinach :D Nelutujem ze som siel na to aj treti krat a som rad ze som sa mojimi 21 eurami podielal na tych neuveritelnych 2 miliardach a 44 milionoch dolarov ktore sa Avatarovi doteraz podarilo zarobit. A ze sa z toho nestane kult? Ze sa na to za 10 rokov zabudne? Myslim ze to rozhodne nie je pravda ale aj keby hned bola jaksi mi to nevadi. Ja som to videl v roku 2009 a nie za 10-15 rokov a preto to hodnotim podla toho ake mam z toho pocity teraz a moze mi byt srdecne jedno ci to nejaka sofistikovana skupina intelektualov za 20 rokov nazve kultom alebo nie.

Náhradníci (2009)

na zaciatok poviem ze som necital knihu resp komiks ale toto bola povrchna splaska..najvacsim problemom je ako to uz byva tradiciou je scenar ktory je deravy jak ten syr diery sa bohuzial ako film bezi zacinaju zvacsovat. Dalsia otrasna vec je rezia. Clovek nemusi byt filmovy kritik aby videl ze to mohlo byt o 20 percent lepsie keby nebol reziserom Mostow. Na zaciatku sa zoznamujete zo svetom v ktorom sa film odohrava a snazite sa urobit si aspon aky taky obraz o tom ako funguje a ake v nom funguju pravidla..ako film pokracuje reziser a samotny scenar si pravidla postupne upravuju tak ako sa im to prave hodi aby to na zaver uz uplne dorazili...tolko chyb snad ani nie je mozne vyrobit v niecom tak povrchnom ako bolo toto.Pacil sa mi Willis uhral to dobre ale az potom ako sa ,,odpojil,,na to ake vety zo seba zasa musel srsit to bolo dobre.ale ked si to tak zoberiem nikto iny v tom filme vlastne ani nehral..ostatne postavy sa len mihnu sem tam prenesu nejaku ukrutnu frazu a zasa zmiznu. Bol som samozrejme pripraveny na priemerny film od niecoho takehoto sa nedalo ocakavat nic vacsie ale aj tak som bol prekvapeny aka volovina to nakoniec bola