Goro, bílý pes (1980) (seriál)

Pět hvězdiček za vzpomínky na tu nejkrásnější část dětství, za neskutečně nostalgickou ódu na lidsko-psí přátelství, za píšťalku, na kterou jsem si po letech vzpoměl až teď při pročítání commentů na ČSFD a okamžitě se mi vybavilo jaký hit byla tehdy na dětských táborech ... zkrátka za to že tu Goro byl v pravou chvíli a kdo by po mě chtěl objektivní hodnocení filmařské kvality seriálu, pro toho mám pouze lehký úder špičkou boty do rozkroku. Né všechny filmové prožitky se dají zaškatulkovat.

Stáhni mě do pekla (2009)

Pecka! Evil Dead to samozřejmě porazit nemůže, ale naprosto důstojně na něj navazuje. Po tolika zklamáních, kdy se spousta filmařů snaží oprášit staré fláky a většinou je neskutečně zmrví, je prima vidět filmaře Raimiho jak se s tím do slova a do písmene NESERE a rozehrává to co mu jde nejlépe pěkně od podlahy. Mám jen jednu výtku, ten film utekl moc rychle. U smuteční slavnosti jsem měl bolesti břicha od smíchu a když nastoupila seance tak jsem chrochtal blahem. Největší pecka je, že Miloš ve chvíli posednutí Lamiou promluví ČESKY, to jsem zachrochtal blahem a dávám pátou hvězdičku. Jinak jednoznačným vrcholem je gipsy fight v autě.

Bostonský případ (1968)

Nahlédnul jsem do hlubiny šílencovi duše. Brilantní filmařina, vpravdě novátorské ztvárnění rozhodně nejen na svoji dobu. Kreace Jiřího Voskovce je pak jako třešnička na hodně bizardním dortu. Alberte? Alberte ... Alberte!!!! ..............................................

To, co dýchám (2007)

Čtyři elementy tvořící život, čtyři hvězdičky, které si zasluhuje tento film, čtyři hvězdy, které mne nadchli herectvím v tomto filmu, nejvíce snad Andy Garcia, ten zraje jako víno. Brendan velmi potěšil uvěřitelným herectvím steně jako Sarah, Whitaker tradičně dokonalý. Dal bych pět hvězdiček, nebýt té zbytečnosti s taškou na závěr, vše ostatní uvěřitelné a sympaticky nekompromisní, ten happyend nemusel být až tak americký.

Pád (2006)

Krásné. Děkuji.

Poslední dům nalevo (2009)

Dobré je za tři. Nechci Vás koneckonců tahat za nos :-) PS: Horror to není ani náhodou, je to takový thrilleřík o tom, že někdy se opravdu nevyplatí, zkoušet vyjebat s ostatními.

Děti (2008)

Cítím satisfakci. Je něco magického na těch hororech a zlovolných malých dětech. Tady tento, i přes minimum vysvětlování děje, považuji za atmosférickou záležitost, plně si zasluhující 4 hvězdičky. K dokonalosti by pak chyběla větší propracovanost celého příběhu. Nicméně určitě by měl mít hodnocení v červených barvách.

Plague Town (2008)

Po childern další horror s tématikou né zcela obyčejných dětiček. Nebojte, nejedná se o spoiler, nosné téma bude zřejmé po dvou minutách flmu. A u toho bych chtěl začít. Film má totiž naprosto geniální intro a od toho a červeného hodnocení na ČSFD se odvíjelo moje možná trošku přehnané očekávání. Film není na pět hvězdiček, stěží dosahuje JASMových čtyřech, ale rozhodně si nezaslouží odpad od retardovaných paranoiků, kterým hackeři ničí všechny účty a dokonce i fyzicky počítač, viď iXtr3m3? Výsledným hodnocením jsou tři hvězdičky, neboť zatímco rozjezd a prní polovina jsou stylové a po půlce se začne odehrávat zase slušné násilí, chybí tomu pořádná gradace a na nezvládnutém finále tak ztratil film čtyři hvězdičky. Jinak ale velice doporučuji, je to navýsost příjemné osvěžení v žánru horrorů, stagnujícím už déle než by se mi líbilo a obsahuje spoustu originálních prvků. Post Scriptum pro pány Toma a petera, možná by stálo za to, počkat si na to, čím vším se takové větvičky dají provléct.

Franklyn (2008)

Naprosto neuvěřitelná záležitost, jejíž kvalita překračuje jakýkoli počet hvězdiček. Takto geniálně vyprávěná óda na mnohovrstevnatost dokázala překonat hranice toho, jak vypadá gradace děje a vyprávění příběhu. Přirozené prolnutí dvou světů je až neskutečné. Kdoví, kdo z nás se potkáme v Meanwhile City...

Quantum of Solace (2008)

Opravdu hodně našlapené čtyři hvězdičky za maximální režijní přístup, tolik skrytých vychytávek už jsem ve filmu dlouho neviděl. Teprve napodruhé v kvalitě odpovídající tomuto mistrně opracovanému kusu filmařského řemesla, jsem naplno ocenil skutečné množství útěchy (napoprvé cam a bez titulků). Hlavní postava není nekompromisní, hlavní postava se tu stává zvířetem v obleku a zároveň novou definicí gentlemana. Pouze "happy" konec nesedl správně do předchozí syrové atmosféry, ta už asi byla moc silná i na samotné tvůrce. PS: Málem bych zapoměl na Craiga, o tom jsem věděl, že by byl stylovým Bondem už v Layer Cake, když tam trénoval s bambitkou a jsem rád, že v QoS mi to více než potvrdil.