Otošimono (2006)

Ale ano, poctivé tři hvězdy zejména za úvod a první třetinu filmu a následně za finální část v "tunelu šílenství". Dobrá práce s lokomotivou.

Milenci (2008)

aaaargh chtěl bych čtyři za tu krásnou práci herců i režijně zvládnuté budování atmosféry, ale ta správná gradace, to pověstné "něco" mi tam prostě chybí. Nicméně silné tři hvězdy a velice naturalisticky ztvárněno duševní pnutí jež způsobuje ten náš zvrácený mozek ve chvíli kdy vzplaneme citem a netrefíme míru.

Top Gear (1978) (pořad)

Po mnoha a mnoha letech, kdy mne top gear totálně míjel, jsem udělal malou chybičku a na jeden díl se podíval. Řekl jsem si "To bylo dobrý, tak zkouknu ještě jeden" a tímto jsem naprosto propad dokonalému charisma Top Gearu v podobě šíleného Clarksona, vědátorského Jamese Maya a věčně vysmátého "křečka' Hammonda, kteří pod laskavým pohledem geniálního mima Stiga provází nebohé divácké duše tou největší sbírkou šíleností, jakou mi kdy bylo ve veřejnoprávním pořadu umožněno spatřit. Vážně nechápu proč mne nikdo ze známých, kteří už byli s touto šíleností obeznámeni, nepopohnal ke sledování prostou oznamovací větou "Kurva podívej se na to, je to sbírka neuvěřitelných šíleností třech potrhlých bláznů s totálně politicky nekorektním smyslem pro humor a absencí pudu záchovy, hrajících fotbal s auty, demolition derby s autobusy a hazard se vším na čtyřech kolech a občas i něčím jiným. A je to naprosto kulervoucí!". Tak to dělám pro ty z Vás, kteří ještě váhají, já.

Šílený Max (1979)

Naprosto psychopatický Mel za mlada rozjíždí opus neskutečných 80tých let, takhle by to v budoucnosti vypadalo, kdyby nepřišli devadesátý léta. Jó 1979 byl sakra dobrej ročník.

Buzíci (1974)

Geniální snoubení briskní komedie s prstem vztyčeným na vrcholu hnojiště, posměšně ukazujícím na pokleslou morálku moderní doby. Doteď mám některé scény zapsány v paměti, více jak desetiletí po shlédnutí, např. matka kojící v autobuse, tomu říkám pravdivá syrovost bytí, ve světě kde pudy ční nad morálku. Tedy v tom našem.

Poslední vymítání ďábla (2010)

Nuda nuda šeď šeď šeď a ani ten povedený konec u ohníčku nezachrání předchozích 80 minut sraček mínus nějaké ty dvě minutové scénky vymýtání ve stodole. Nasrali mě. Skoro jsem v pokušení tomu nasolit odpad.

Ďábel (2010)

Mne atmosféra tohoto snímku prostě sedla a i když se nejedná co se týče zápletky či tipování světlonoše o záležitost, která by přetékala invencí, atmosféru si drží filmeček parádní, tak akorát, abych byl spokojený za příjemně strávený večer. Ovšem díky neustálému pocitu, že napětí a kvality se z toho dalo vykřesat více, až je to přímo cítit při samotném sledování, zůstávám při třech hvězdách, ale poctivých třech za pěknou žánrovou hříčku. Spoiler: a jako starý cynik, stejně musím ocenit tu pěknou lekci morálky bez patosu. Vždyť jak lépe se postavit zlu, než dobrotou a odpuštěním, že ano?

Panna nebo orel (2010)

Pocta s noblesou kořeněná nikoli klasickou, o to však více sexy (a to je poprvé co toto slovo používám a nezní mi debilně) dívkou v rozpuku, Emmou Stone.

Habermannův mlýn (2010)

Ač film svojí kvalitou kolísá mezi třemi a čtyřmi (neprokreslení některých aspektů, a někdy zmatečným posunem mezi postavami a v části filmu lehkou nudou) na rozdíl od pana Herze, já nemám potřebu si flusnout do někoho a tak dávám čtyři za povedený film, který je ovšem tak černobílou agitkou, která by se mohla promítat na každém sjezdu sudeťáků, až to není hezké. Jsem rád, že ve chvíli, kdy se mi doneslo, že takovýto film běží v kinech, jsem zapátral po netu a našel dřívější dokument ČT, který na události pohlíží zdaleka objektivněji. Jinak se ale tupou černobílou ideologickou jednoduchostí nenechte zmást, bude Vás otravovat prakticky jen pár minut na konci.

Čarodějův učeň (2010)

Znáte takové to jalové jídlo bez chuti, které se zdálo na první pohled daleko chutnějším, ty ingredience tam jsou, ale zkrátka se to správně nepromíchalo? No tak tohle je toho filmařský ekvivalent. Jedním z příjemných překvapení je, že Jay Baruchel umí i hrát a není takovej kretén v hlavní roli, jak jsem se obával.