Počátek (2010)

Aneb jak natahnout uvodni zapletku na cely film a diky svemu jmenu a stadovitosti lidi stanout na 13. tem miste v zebricku nejlepsich filmu. Toto povazuji za urazlive.

Carlitova cesta (1993)

Cista prace, vybrouseny diamant tvrzeny Al Pacinem. Mimochodem take plne pochopeni pocty, kterou bylo GTA: Vice City

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Perverze dosahla takovych dimenzi, ze to proste vetsina publika neunesla. Ovsem ten film ma silu panove! Po shlednuti mi dokazal zmenit vnimani sveta minimalne na tyden. Ktery jiny film to dokaze?

Red (2010)

Nadšen jsem uchcával do textilu nad tím, jak to "páprdové" rozjeli. Pokud už to chce někdo srovnávat s Expendables, tak je pravdou, že je Red pobijí na plné čáře. Kde maj Expendables hvězdy, Red má kvalitní herce, když Expendables přicházej se slzičkou Mickeyho Rourka a sentimentem Stalloneho, Red přichází s kick-ass přístupem prokládaným hláškama, kde děj Expendables je tupější než pohádka ve slabikáři, Red vypráví alespoň nějaký příběh, který mě bavil a rozhodně mi nevadili dialogz, narozdíl od některých ostatních dle komentářů, naopak styl vyprávění a tempo filmu mi naprosto sednuli. Tenhle film je ostřílenej mazák, kterej ví, že spěchá se pomalu, žádnej cucák s mlíkem na bradě. Přišlo mi pouze škoda té scény na letišti, protože bábovka s raketometem mi do pojetí zbytku filmu, který má sice nadhled, ale snaží se držet jakéhosi stylu, který není vyloženě opičárnou pro náctileté blbečky, prostě nesedla, narozdíl od finální přestřelky, která je sice over the top, ale naprosto geniálně zpracovaná a kterou si budu ještě párkát přehrávat dokola. Holt nyní jsou kluci ze Secret Service moc pussies, ta stará garda tvrďáků má svůj kurevsky dobrej styl.

Útok z hlubin (1999)

Za konečně pořádnýho žraloka od dob čelistí, hláškujícího kuchaře a papouška, nadsázku a výbornou zábavu tam ty čtyři dám.

Top Gun (1986)

Jako jo, blbý jak tágo a naivní jak stará panna. Ale když se v HIMYM ozve hudba z Top Gunu a za dveřma stojí Barney v letecký uniformě, tak se ta nostalgie vrazí jako hřebík do voka a pustíte si tu scénku snad desetkrát dokola. Lítáš sakra nebezpečně Mavericku! Tvoje ego vypisuje šeky, který Tvý tělo nemůže splatit!!

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Jestli někdo řadí tento film do devadesátek, tak já musím dodat, že jsem se královsky starosvětsky bavil. Cameron mi připoměla svojí roztomilostí svoje počátky v něco na té Mary je po 15ti letech a Cruise to byl opravdu superagent z jiného světa.

Riskantní podnik (1983)

Za těch nespravedlivých 58 procent a z nostalgie. A taky za to, že se jedná o svěží příjemnou komedii

Wrestler (2008)

Kterak génius upadnul do šedi lehkého nadprůměru. Se strachem sleduji poslední Aronofskyho tvorbu v podobě laciného pozlátka prázdné fontány a přimočarého útoku na melancholii uvadajících čtyřicátníků v podobě Wrestlera.