Zrození Planety opic (2011)

NOO! ... tak pravil Ceasar. Je to uz nekolik dnu od shlednuti tohoto filmu a ja stale chrochtam blahem. Nebot tvurci se nebali jit cestou filmoveho vypraveni pribehu, pribehu sympatickeho hlavniho hrdiny, ktery si ziskal me srdce pricemz do trictvrte filmu neprohodil ani slovo a dohromady byste pocet vyslovenych slov spocitali na prstech jedne ruky. Pribehu hrdiny, ktery si uvedomil sam sebe a sve misto. A zacal o nej bojovat. Pribehu, ktery netlaci na pilu, ale plyne pritom naramne skvele a graduje skvele. Pribehu Ceasara, opa, chytrejsiho a citlivejsiho mnoha lidi. James Franco pak ziskal dustojnou vedlejsi roli, ktera byla konecne dramaticka, aby se nemusel pitvorit jak pisisulinek a dokazal ze na to ma. Vice nez dustojna pocta puvodni tentalogii a pokracovani bych se nejen nebranil, to kurva chci. Je tam tolik moznosti a jestli si daji tvurci stejnou praci jako s timto filmem, mohla by to byt dvojka, svoji silou se rovnajici terminatorum ci vetrelcum.

Kazatel (2011)

Dobra akce se spravnou atmosferou a prijemnym odsypanim. Pridal bych asi na finale, ten vlak mi utekl hrozne rychle, ale jinak jsem se vyborne bavil. K tomu ze tu pseudointelektualni banda nactiletejch panicu co se povazujou za filmove znalce, haze odpady a jednotkove hvezdicky se pripadne vyjadrim v diskusi.

Neznámý (2011)

Počáteční dezorientaci a následné sympatické postavičky typu bývalého člena Stassi střídá pár neuvěřitelných kousků z rukou hlavního hrdiny, který je přece pouhý vědec a tyto faux paux jsou následovány nudou a šedí se stupiduzijícím finále.

Hříšníci a svatí (2010)

Povedená záležitost, která asi nebude mainstreamovým hitem, nicméně mě tenhle film oslovil sympatickým hlavním hrdinou, nekompromisním přístupem k zobrazování mafiánských výslechových metod a velmi dobře provednou akcí. Zkrátka sympatická záležitost, která spojuje drsnou krimi s akčním filmem a dělá to naprosto přirozeně bez křečí. Pokud tomuhle filmu někdo napaří odpad, vrtá mi v hlavě proč se vlastně dívá na takový žánr, protože ve vodách svých filmových soukmenovců plave více než zdatně.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Jako cloveka, ktery cetl uvodni dve knizky G.R.R Martinovi sagy mne Hra o truny v produkci HBO zaujala uz ve chvili, kdy se zacal serial pripravovat. A nejde se neobavat, ze naky vizualni noshled zprasi Vami vybudovanou predstavu takoveho komplexniho sveta, jakym Sedm kralovstvi urcite je, kor kdyz jste se jeste nedostali k tomu, precist zbyle dily serie. Nicmene po prvni serii mohu rici ze jsou me obavy zazehnany a naopak jsem fascinovan citlivosti s jakou se HBO predlohy chopilo. Tohle panove, bude jeste sakra velka jizda! Karty jsou rozdany a my se muzeme jen tesit na dalsi serii a ja se konecne vrhnout na zbytek serie knizni.

Mother's Day (2010)

Vpravde povedenost. Byl jsem prekvapen hutnosti deje, ktery nenudi i pri celkem silene stopazi a ja ted bez dechu koukal dve hodiny na neco, co bysme mohli nazvat dalsim z pribehu "par pratel v baraku a v tom k vam vtrhnou psychopati", no zkratka neco o cem by Polanski mohl vypravet. Ovsem zatimco normalne me toto tema nebere, zde je natoceno velice sympaticky s roztomilou mamkou v jedne z hlavnich roli a slusnou radkou zvrhlych napadu. Co srazi hvezdu dolu u me jsou stupidity typu "mate 30 sekund a pobodejte se", jak tu zminuje JASM. Pro me pokrok od sracek typu SAW, vedet ze to tocil stejny rejza ani se na to nepodivam, nastesti krome techle intermezz, ktere mu asi pripadaji super stylovy, zatimco normalnim smrtelnikum vylozene debilni, odvedl poradny kus zrucne prace a ja muzu tuhle roztomilost, kterou uvadeli do kin ke dni matek, smele doporucit.

Pařba v Bangkoku (2011)

Prijemne prekvapeni, videl jsem to na rozhodovani mezi tremi a ctyrmi hvezdami, no zaverecna kolaz to posunula na ty ctyri zcela bez problemu. Jinak se jedna samozrejme, jak uz je jasne z podstaty filmu, o variaci na stejne tema jako v jednicce, totiz ze se tato "vlci smecka" ztriska a rano zacnou opletacky. Ovsem! na co bych rad upozornil je fakt, z navzdory tomu co tu tvrdi spousta jednoduchych lidi, nejedna se o komedii pres kopirak, ani nejsou kopirovany jednotlive forky. Jedna se o sveraznou variaci na tema "party v zemi silenych moznosti" a bere si z Thajska opravdu to nejlepsi a ten A.C.A.B riot me vylozene nadchnul. Pravda bejt zenichem na teto rozlucce, asi by mi hej nebylo, ale to uz Vas necham objevit sam to prekvapeni, abych nespoileroval. Takze kaslete na ty kecy o prostoduchem kopirovani, nebot tenhle dil si jede vlastni cestou.

Cena za lidskost (2008) (seriál)

Docela mi prirostli k srdci, ten zzenstily vlkodlak, houmelesacky upir a afektovana zenska verze ducha. -"Common i'll make a cap of tea", -"Ou no, not another ghost who makes tea he cant drink" ..

Insidious (2010)

3 veci: 1. posranej hype, diky kterymu jsem se tesil na poradne mrazeni v zadech, 2.budu asi muset prekopat svuj zebricek oblibencu, kdyz vidim ze tri tragedi z nich dali 4,4 a 5 hvezd tady tomuhle paskvilu, 3. Mam pocit ze vsichni zdejsi burani tomu nastrileli 4 az 5 hvezdicek, protoze Wan zvladl stylisticke cviceni uvodnich a zaverecnych titulku. verbal to svym komentarem naprosto presne vystih.

The Tunnel (2011)

Povedeny minimalisticky horurek z prostredi Australskych tunelu pod Sydney. Ve kterych neni radno zbytecne mlatit do hlasiteho zvonu trikrat za sebou, nebot nikdy nevite, co se pribehne podivat na ten kraval. Chapu, ze asi podfinancovanost branila lepe znazornit to co se skryva ve tme. Dobre je za tri a ty tenhle film u me ma. A rekl bych ze ma i naslapnuto na pripadne pokracovani, kteremu bych se vubec nebranil.