Vítejte v džungli (2003)

Pár gagů vskutku dobrých, líbí se mi jakž-takž vyváženost hlavní postavy. Ovšem stejně jako u jiných podobných filmů, jsem i v tomto případě odrazován věnovat sledování tohoto snímku spojitý časový interval.

Expendables: Postradatelní (2010)

Rozhodně se nedá říci, že by to z profesionálního hlediska nebylo skvěle zpracované. Činnost každého v produkci si zaslouží jedničku za precizně odvedenou práci. Herci byli také skvělí... protože jich tam bylo hodně, neměli co hrát kromě svých dávných rolí, jež jsme už dlouho neviděli, a rádi jsme s nimi vzpomínali. Ovšem nějak nemám důvod tomu dát víc jak tři hvězdy, protože v podstatě je to film o ničem. Ano, vím, měl takový být - poklona starým dobrým akčňákům z 80. let. To beru a dost se mi v tomto ohledu film líbil, jenže hvězdy za dávnou slávu se dávají leda v armádě a nebo po smrti tvůrce. Některé scény (např. s Arnoldem), ač byly perfektní a těšil jsem se na ně, ve filmu vůbec nemusely být. To jasně implikuje, o čem celý film je.

Předtucha (2007)

Ač je příběh naprosto předvídatelný a divák se jen diví, jak to té Sandře může všechno tak dlouho docházet, není to špatný počin. Líbí se mi pointa závěru (nikoliv ovšem provedení :) ). Tradiční výrazy, zmáknutá, ničím nepřekvapující kamera, zajímavý nápad. Slabé 4 hvězdy.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Nevím, zdali je můj názor dostatečně objektivní, jelikož jsem viděl pouze pár dílů, ale podle toho, co jsem dosud vypozoroval, ani nechci vidět víc. Tvůrci mají plnou hubu o tom, jak je seriál neuvěřitelně inteligentní a intelektuálně na výši, ovšem fakt, že 80% úkazů v seriálu je vysvětleno "protože bagr" a zbytek je snůškou nesmyslů s maximálním obsahem pseudo-vědecké terminologie, mě spíše vrací ke vzpomínkám na StarTrek ze 70. let, kde věci dávaly smysl, protože tomu diváci chtěli věřit. Co mohu s klidným svědomím říci, je, že tento trapný derivát už rozhodně nepůsobí tak profesionálně jako originální SG-1. Na první pohled ťamanské kostýmy z recyklovaného mikrotenu, kamera ala Sony Handycam, mimozemské artefakty s diodou uvnitř (protože když to nesvítí, není to mimozemské), masky z klovatiny a hromada debilních "inside" keců jsou srovnatelné leda tak s kombinací zmíněného StarTreku a Power Rangers. Kdyby to pak bylo alespoň vtipné, tak bych snad odpustil i ty mizerné herecké výkony. Místo toho jako bych se nedíval na multimilionový seriál, ale na nepříliš nacvičovanou divadelní inscenaci Modrého modelu. Škoda peněz.

Hra s ohněm (1990)

Nejprve perfektní začátek přitažlivého thrilleru, následně v polovině divák dostane prdu do hlavy hliníkovou baseballovou pálkou, aby se před závěrečnými titulky řádně poblil na obal filmu. Co mohlo být strhující a napínavé psycho inteligentní herečky, začalo rozkvétat v růžové kvítky voňavých růží, které nakonec shořely v žáru lásky. Nabízí se tedy jediná otázka: "Co se sakra stalo?!" To studio uprostřed produkce vyměnilo režiséra? Nebo to byl umělecký záměr, jehož účelem bylo šokovat? Dávám dvě hvězdy za první půlku, ve které vše nasvědčovalo dobrému filmu, ve kterém herci hráli, kameraman točil a režisér dával pokyny.

Řetězová reakce (1996)

Perfektní napínák na odpočinkový večer. Já nevím, jak to Reeves dělá, že hraje v takových relaxačních bombách :). Postavy jasně dávají najevo, že jsou to jen lidé a celkové zpracování se také nemá za co stydět. Zamrzí snad jen ta vlajka na konci.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Na filmu zamrzí absence reálnosti, po celou dobu nikomu nevěřím skoro ani slovo. Co však dělá tento film zajímavým, je perfektní vykreslení masívní demence ozbrojených složek, které by v takovém případě, bohužel, reprezentovaly lidstvo jako takové. SPOILER! Neznámý objekt, rozstřílíme to. Nejde to? Tak to má špatné úmysly. Já osobně šel do kolen. Líbí se mi realizace přístupu filmových vědců, remake rekvizit původního filmu a samozřejmě Keanu Reeves, jehož kamenný výraz přesně zapadá do nádechu filmu a jeho role. Čtyři hvězdy, proč ne.

Já, padouch (2010)

Dle mého vkusu velmi povedený, tradiční animák, který sice opět dostává křivky přes kopírák, ale občas panu vrchnímu obkreslovači ujede ruka, a tím se sem tam objeví nový dobrý nápad, vtípek a nějaký druh kouzla, který zase dělá film výjimečným. Palec nahoru za dabing a odvahu nového studia, rovná ruka za klišé. Poctivé, nejpoctivější čtyři hvězdy, hovořící o novém vrcholovém studiu na poli animovaného filmu.

Double Team (1997)

Ten film má jasný účel, a tak se na něj musí brát ohled, stejně jako na DOA, moderní Elektru nebo jiné klasické videofilmy, u kterých si otevřete pivo, zhasnete a oddáváte se slastnému guilty pleasure. Zvláště rád vzpomínám na doby, kdy jste si takový film půjčili v klasické dobré videopůjčovně a museli si to přetočit na začátek. Zlatá devadesátá.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Klasika, které jsem se dlouhou dobu vyhýbal. Nikterak herecky zmáknuté, ale vzhledem k účelovosti se jedná o klenot světové kinematografie, který se bude parodovat na věky věků.