Vnitřní vesmír (1987)

Nápad je rozhodně originální, zpracování skvostné a kdyby film nesrážela naivita, odchylky do infantilnosti a kýčovité situace "po francouzsku", jistě by šlo téměř o počin srovnatelný s rukou Stevena Spielberga. Místo toho máme opět jen překvapený úžas Denisse Quaida.

Lovci pokladů (2004)

Nelze očekávat nic jiného, než hloupý, naivní film, přesně to pravé na odpočinek. Proto dávám tři hvězdy, mimo jiné za dobré řemeslné zpracování.

Pravidla hry (1994)

Geniální obraz LA podbarvený úchvatnou hudbou, který dává prostor pro neobyčejně poutavý, syrový příběh. Ač film končí vcelku jalově, nedokáže nezanechat pocity, které je nutno si přebrat. Skvělý počin bez zbytečných příkras, který má co říct a řekne to, vše a narovinu.

Dům u jezera (2006)

Naprosto nesmyslná zápletka, ignorující všechny znalosti o časových paradoxech. Ale co! Když už slaďák, tak pořádný, s perfektní Buldokovou a mým oblíbeným, usmívajícím se (!!!) Reevesem. Taky jste si mysleli, že když měl kýchnout, tak se tvářil, jako by mu do hlavy vrazili konektor?

Komando (1985)

Pro odpočinek perfektní film s megahvězdou téměř v nejlepších letech. Absolutní guilty pleasure.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Nemohu uvěřit, že se tento film dostal na stříbrná plátna, když kromě zajímavých herců neumí nabídnout nic jiného, než laciný sentiment a utopii čestného nezištného muže. To vše zabaleno v nuceně "artové" kameře, která se snaží navodit atmosféru, scénář, smysl... Neříkám, že ve finále se nejedná o kvalitně zpracovaný film, ovšem bez jakéhokoliv pokusu o originalitu a myšlenku. 15% filmu byla uměle nasazená idea, která šla snadno vycítit, 85% je byznys, který už jsem někde viděl. Název filmu mluví za vše... Únos vlaku po 123.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Když na to znovu koukám, začínám si uvědomovat, že se nudím. Všechny repliky i podobnost scén jsem už dvakrát předtím viděl (a o mnoho lépe využité). Nikdo se nesnaží hrát. Stahl je herec, což v Sin City dokázal, ale zde se jen pohupuje jako šimpanz, vzdychá a mele hov*a. Danes je nejspíš široko daleko jediná, kdo to bere alespoň trochu vážně. Pochválit mohu možná jen vizuální efekty, ztvárnění T-X a celkem ucházející roli sexy Kristanny Loken. Jinak je to vážně jen trademark cirkus, bohužel. Ten film nemá co sdělit. Snad jen opravuje Cameronovu odpustitelnou chybu časového paradoxu. I gumoví medvídci jsou více účelnější než toto dílo. Škoda, smůla, byznys.

Matrix Reloaded (2003)

S počtem shlédnutí tohoto roste pocit, že víc samoúčelný film snad ani není možné natočit. Nesmyslné dialogy vykrádající počítačovou terminologii, které nemají smysl ani v přítomnosti, ani pro budoucnost. Filozofie Simulacry je v háji, myšlenka "We remember it for you wholesale" je taky fuč. Ten film vlastně netáhne žádná idea, než že je to přeci Matrix - megafilm konce 20. století. Nikomu to už tak nesluší, nikdo se nesnaží být člověkem, nikdo nehraje (a jako by to ani nikdo neuměl), nikdo neví, co vlastně říká za nesmysly. Nikdo nepřemýšlel... Jako tech-demo povedené. Jako pokračování akční filozofické scifky absolutně na hov*o.

Constantine (2005)

Naprosto perfektní, přitažlivý, uvěřitelný a do puntíku propracovaný film. Takovou vizi Pekla bych si opravdu ani nedokázal představit. Nutno podotknout, že děsivou vizi Pekla. Naprosto mě uchvátila Tilda Swinton, u které jsem opravdu až do dohledání na internetu nebyl rozhodnut o jejím pravém pohlaví. Po vizuálních stránkách kvalitní podívaná, po filosofických stránkách nepříjemný horor, ale především film, na který se člověk s chutí podívá kdykoliv, když v televizi vysílají tak akorát pěkné kulaté...

Univerzální voják III: Znovuzrození (2009)

Já se vám přiznám... Nevydržel jsem to dokoukat do konce, ba jsem to musel vypnout po dvaceti minutách. --SPOILER-- Přesně ve chvíli, kdy se proti sobě postavili dva supervojáci a ten ozbrojený odhodil kvér. V tu chvíli mi povolily nervy a já sáhl po ovladači. Že to točí levným způsobem v levných lokacích, kde levně a směšně pobíhají levní herci, budiž. Proti tomu nic nemohu namítat. Ale stupidní scénář a ještě dementnější scény zkrátka nerozdýchám. Hrůza a děs. Nechápu, jak to nějaký chorý mozek vůbec může vypotit a ještě vypatlanější hlava na to poskytnout finance. A mimochodem, to městečko poblíž elektrárny se jmenovalo Pripyat, ne Černobyl, a stále je zamořeno. Člověk by se v něm neměl zdržovat déle jak hodinu. A v eletrárně už vůbec, po 15 minutách je navěky odsouzen. A dovolím si tvrdit, že ani na Ukrajině už poldové nejezdí v žigulech.