Star Wars: Klonové války - Vražedkyně (2010) (epizoda)

Dosť dobrá epizóda a pekne využili aj Ahsokine vízie budúcnosti, ale sakra, Aurra Sing mala dostať o dosť lepší návrat, a nie úlohu nejakej bezvýznamnej lovkyňe odmien, ktorá ide len po Padmé. Takto ju mohol nahradiť hocijaký iný lovec, a vyšlo by to narovnako, možno lepšie.

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

Čakal som mierne nadpriemerný osemdesiatkový horor s peknou strašidelnou atmosférou, no miesto toho som dostal výborný film, ktorý mi poriadne potrápil nervy. Síce mu miestami škodila malá dávka povrchnosti a unáhlenosti a nie je to žiadna Carrie (ktorú považujem za vrchol kingovských adaptácií), no 5* si odo mňa rozhodne zaslúži.

Ježek Sonic (2020)

Osobne som vždy mal radšej Sonica ako Pokémonov. Preto som mierne sklamaný, že musím priznať, že Detective Pikachu je o dosť lepší film. Síce som obidvom dal 3*, no Pikachu mal bližšie ku 4*, Sonic ku 2* a celkovo ho zachránilo niekoľko scén, kde sa so Sonicovou rýchlosťou poriadne vyhrali. Inak to je kopa gýču s nepodarenými vtipmi. Možno však pozmením názor, keď si ho pozriem v originálnom znení, keďže na mojom zážitku sa mohol podpísať strašný slovenský dabing (ktorý mal Pikachu taktiež lepší).

Creepshow (1982)

Aby ste film plne docenili, musíte byť dosatočne oboznámení s americkými brakovými hororovými komiksami. Ak týmto handicapom netrpíte, tak vaše hodnotenie nechám na vás, ale ja nemôžem inak než 5*.

Letní tábor hrůzy (1983)

Gýčovité, chaotické, nesúrodé. Ale stále to má výborný námet, ktorý bol však katastrofálne spracovaný, resp. nebol spracovaný skoro vôbec, ak ste dokázali dopozerať film do konca, viete, o čom hovorím. Plus to má dosť chytlavú pesničku v záverečných titulkoch.

Interview (2014)

V poslednej dobe si začínam všímať, že tvrdenie o tom, že americká komédia sa pretransformovala len na sexuálny humor a pár pop-kultúrnych referencií, je pravdivé. Ničmenej stále je takýto "brakový" formát schopný produkovať zábavné filmy a keby tvorcovia viac využili možnosti vizuálnej komédie plus postava J. Franca by nebola miestami tak katastrofálne nevtipná, dal by som 5*.

Tlapková patrola (2013) (seriál)

Keď som bol ešte malý harant, tak seriály na Nick Jr. som rozdeľoval na 2 typy. Tie, ktoré ma srali absolútne (Dora, Plamínek a čtyřkoláci,...) a tie, ktoré boli ma srali o poznanie menej, ale taktiež som ich z duše nenávidel. Tento spadá do druhej kategórie.

Monty Python a Svatý Grál (1975)

A ja som si myslel, že Brian bol neprekonateľná pecka. Ale Svatý Grál je o ešte jeden pomyselný stupienok vyššie.