Útěk z New Yorku (1981)

Rozhodně lepší než pokračování, co se týče rozpočtu, ukazuje se, že někdy méně znamená více.

Duch boje (2008)

Příběh je sice jednoduší (v tomhle druhu filmu o to ani moc nejde), ale jinak se jedná o perfektní akci. Jednotlivé souboje mají skvěle zvládnutou choreografii i kameru. Já se bavil náramně. Vypadá to, že pořádnou mláticí akci zvládnou v poslední době jen Thajci, proto se ptám, kde je starej dobrej Hong-Kong, či co předvede Bessonova EUROPA. Zajímavá by byla i mlátička, kde by hrály spolu Tony Jaa s JeeJa Yanin, když už to odněj Yanin okoukala z videa. :-)

Na odstřel (2009)

Kvalitní politický thriller s zajímavou pointou a nadstandartními hereckými výkony. Zejména Affleck mě překvapil.

Nebe a dudy (1941)

Veselá pohádka pro dospělé při které se pokaždé bavím.

Stínové komando (1997) (TV film)

Od Hogana, Weatherse a spol. bych čekal kvalitnější B-čko.

Vikingové (1999)

Totální degradace skvělé knihy.

Rituál (1973)

Zajímavý skoromuzikál a střetu dvou rozdílných náboženství s dobrou pointou a krásnou Eklandovou. Remake s Cagem jsem neviděl a děsím se toho. Dodatek: Remake s Cagem a opravdu to nestojí za to, uplně se vytratila poetičnost, střet dvou rozdílných náboženství a hudební a taneční kreace.

Vinnetou (1980) (seriál)

Ta hvězda je za Tashunku.

Odpor (2008)

Bravurně natočený film o lidské odvaze a touze žít. Až zamrazí když člověk ví, že to je podle skutečnosti a ne jen fantazie scénáristy.

Labyrint lží (2008)

Ve stylu seriálu Sleeper Cell, ale nadupanější a akčnější. Zajímavý se mi jeví srovnání se Zrádcem, kdy každý se na terorismus dívá z odlišným pojetím. Oba filmy stojí ale za to.