• Krátkometrážní

Karamazovi (2008)

Vynikajúci herecký koncert a veľmi zaujímavé spojenie filmu a divadla. Chvíľu mi síce trvalo, kým som sa naladil na prerušovanú inscenáciu, no celkový dojem zo snímku Karamazovi bol viac než uspokojivý. Trochu ma ale vytočilo dabovanie postavy Romana Luknára :/. Hodnotenie: 80%

Valkýra (2008)

Veľmi autentický snímok, ktorého scenár je prepracovaný do detailov ... pri tomto filme som sa rozhodne nenudil. Zrejme by som sa priklonil k výberu iného protagonistu hlavnej postavy (Cruise skrátka nie je môj typ), no herecké výkony celého osadenstva boli veľmi slušné ... trochu ma akurát sklamala nevýrazná postava Adolfa Hitlera. Hodnotenie: 85%

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Poučné + milé + vtipné = príjemne strávený čas s Earlom a jeho priblblým bratom Randym, ktorý mi síce miestami poriadne liezol na nervy. Po čase však trochu nudné :/. Hodnotenie: 70%

Návrat do budoucnosti (1985)

Tento snímok je podľa mojej mienky taaaak moc nadhodnotený. Myšlienka cestovania v čase a ovplyvňovania budúcnosti totiž nie je až tak originálna ako by sa mohlo zdať. Možno prvotina tejto témy na filmových plátnach, no spracovanie veľmi predpovedateľné a miestami aj pomerne nudné. Nemôžem si pomôcť, no žáner sci-fi asi skutočne nebude mojou krvnou skupinou. Hodnotenie: 70%

Smrtonosná past (1988)

Film s pomerne predpovedateľným scenárom, no v žánri hollywoodskych akčných filmov, kde je trápna nereálnosť nepostrádateľnou tradíciou, má tento snímok mierne navrch. Pripúšťam, že ide o klasiku, pri ktorej som sa ako decko vždy nalepil na obrazovku, no do Top200 podľa mňa určite nepatrí! Hodnotenie: 75%

U mě dobrý (2008)

Podraz (The sting, ‘73) v českom prevedení ... ale o také dve kategórie nižšie. Hodnotenie: 65%

S čerty nejsou žerty (1984)

Podľa môjho súdu, jeden z najviac nadhodnotených filmov na ČSFD. Scenár je pomerne priemerný, ľahko predpovedateľný a koniec v podobe vreca plného peňazí mi nepríde ako zrovna morálne ukončenie rozprávky - totiž celý dej sa snaží vykresliť zhubnosť chamtivosti a na záver si Peter vytiahne z kabátu celé vrece dukátov ... som hádam jediný, kto v tom vidí rozpor? Hodnotenie: 65%

Vetřelec (1979)

Vo svojej dobe vizuálne veľdielo, ktoré ešte v súčasnosti naježí zopár chĺpkov :). Spolu s hviezdnymi vojnami, votrelec do veľkej miery ovplyvnil a zadefinoval sci-fi žáner nasledujúcich rokov. Hodnotenie: 90%

Musíme si pomáhat (2000)

Názov filmu asi najlepšie vystihuje jeho hlavnú myšlienku. Snímok je v podstate exkurzom do doby, v ktorej sa zrejme najostrejšie prejavoval ľudský charakter „blízkych“ ľudí. Scenár je pomerne autentický a hereckým výkonom nie je čo vytknúť. Niektoré scény zamrazia, iné zas nastolia morálne dilemy ... a to všetko bez jediného úmrtia v priamom prenose. Hodnotenie: 85%

London (2005)

Film, ktorý sa snaží (nie celkom vydarene) vytvoriť atmosféru autentickosti. Konverzácie o „zmysluplných“ témach na mňa miestami zapôsobili, no ich celková línia útržkovitosti nenapĺňa svoj potenciál. No a koniec je doslova umelohmotný. Hodnotenie: 65%