• Krátkometrážní

Asterix v Británii (1986)

Celkom obyčajný Asterix: bitky, výprava, lektvar, bitky, bitky, bitky, ... = nuda. Jediným plusom je azda celkom trefné parodovanie Angličanov. Moje hodnotenie: 70%

Sólista (2009)

Wright nevyužil potenciál zaujímavého skutočného príbehu bezdomovca Nathaniela Ayersa ... premenil ho totiž na jeden veľmi obyčajný film. Keby sa sústredil skôr na vnútorné prežívanie oboch protagonistov, tak by ma snímok jednoznačne oslovil viac. Moje hodnotenie: 65%

Strážci - Watchmen (2009)

Typický príbeh o superhrdinoch ozdobený Hollywoodskými vizuálnymi efektami (predstavenie superschopností hrdinov - útok zloduchov - milostná zápletka - boj so zlom - ohrozenie sveta - happyend) ... nič viac, nič menej. Moje hodnotenie: 65%

Americký zločin (2007)

Rozhodne najbrutálnejší a najsmutnejší film aký som vo svojom živote videl. Teraz predo mnou bežia titulky a ja mám ešte stále stiahnutý žalúdok a je mi z toho všetkého smutno. Takéto filmy nemám rád i keď sú dôležitou výpoveďou o ľudskej krutosti a psychopatii. V hlave mi rezonuje už len jedna otázka: "prečo?" Moje hodnotenie 85% ... 5* neudelím len preto, že o týchto životných výpovediach radšej ani nechcem vedieť, aby som nebol nútený rozmýšľať nad nespravodlivosťou takýchto ľudských osudov

500 dní se Summer (2009)

100%-ná romantika a povinnosť, pre všetkých ľudí, ktorí si myslia že boli v živote zaľúbení. Moje hodnotenie: 90%

District 9 (2009)

Kreveťáci nemajú chybu ... konečne som sa dočkal mimozemšťanov, ktorí sa nás tu na Zemi nechystajú vyvraždiť. Trochu mi však chýba zaradenie tohto snímku do kategórie komédií ... ja som sa totiž na Copleyovi hrozne moc dobre nasmial. Moje hodnotenie: 80%

Osudová sázka (1998)

100 minútová absurdita. Moje hodnotenie: 50%

VALL-I (2008)

Rozkošný animák ... jeden z naj od Pixaru! Moje hodnotenie: 85%

2012 (2009)

Najradšej by som tento snímok ohodnotil ako "odpad", ale nechcem sa dotknúť početného zástupu komparzistov a animátorského tímu špeciálnych efektov. Moje hodnotenie: 40% ... btw: Scenáristi tohto snímku by si mali nájsť iné zamestnanie!

V řetězech (2006)

Zazujímavý príbeh nimfomanky (ktorá ešte k tomu zažíva spontánne samovoľné orgazmy) a černošského postaršieho farmára, ktorý sa ju posnaží "vyliečiť". Úspešne? Pozrite si film :). A Christina Ricci ... OMG! - tomu sa hovorí "sexy thing" :). Moje hodnotenie: 80%