• Krátkometrážní

Východní přísliby (2007)

Zaujímavý exkurz do sveta ruskej mafie v Anglicku. Samotný príbeh filmu je však veľmi triviálny a len ťažko uveriť, že by sa v reálnosti mohol odohrať. Najmä koniec je až komicky nereálny a kazí celkový dojem z filmu. Niektoré momenty ale pre mňa boli pamätné (podrezávanie krkov, bitka v saune, psychopatický Vincent Cassel a sympatická Naomi Watts). Hodnotenie: 65%

Lea (1996)

Jeden z filmov, ktorý si ma získal, no nedokážem odpovedať čím. Dej je pomalý, no nepôsobí nudne ... naopak dáva priestor na vnímanie atmosféry. Príjemne ma tiež potešil herecký výkon Lenky Vlasákovej. Hodnotenie: 75%

Pupendo (2003)

Jan Hřebejk pripravil pre divákov veľmi podarený návrat do nedávneho obdobia Československého socializmu. Mnohí diváci kritizujú neustále vyrovnávanie sa s minulosťou prostredníctvom filmovej tvorby, no mne tento snímok prišiel pomerne nesilený a svojou úprimnosťou si ma získal. Herecké výkony sú na veľmi slušnej úrovni a za nimi nezaostáva ani dej, ktorý je síce jednoduchší no zároveň situačne veľmi dojímavý. V pamäti sa divákovi usídlia najmä milé hádky Bolka Polívku s Evkou Holubovej a neuveriteľné príbehy Petra Líšku :). Hodnotenie: 85%

Ospalá díra (1999)

Burtonové filmy ma svojou atmosférou vždy dostanú, no ospalá diera je výnimkou z pravidla. Začiatok filmu si udržuje solídne napínavú a mrazivú atmosféru, no všetko sa pokazí vo chvíli, keď Lady Van Tassel v priebehu pár minút prezradí celú pointu príbehu, čím film okamžite stratí atmosféru a je až do samotného konca predpovedateľný. Musím však vyzdvihnúť nádherné exteriéry, ktorými sa môže divák filmu pokochať. Hodnotenie: 65%

Zrzavá veverka (1993)

Medem tradične nesklamal a pripravil pre diváka netradičný filmový zážitok. Správanie postáv sa nedá predpovedať a miestami je dokonca až nelogické (scéna, kde si Liza/Sofia strčí ruku mladého chlapca do rozkroku a iné). Tento fakt však len umocňuje filmový zážitok a nepôsobí rušivo. Rozhodne ide o film, ktorý sa oplatí vidieť. Hodnotenie: 75%

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Spočiatku prekvapivo vtipné a trefné, no postupom času sa čaro stráca a úroveň tohto seriálu sa dostala pomerne nízko. Scenár akoby uviazol v časovej slučke a primárnou témou takmer všetkých častí štvrtej a piatej série je sex. I keď prvé tri série stanovili latku veľmi vysoko, nemôžem zakryť veľké sklamanie z posledných sérií, ktoré sú poriadne nudné. Hodnotenie: 70%

Once (2007)

Českých divákov zaiste potešilo obsadenie Markéty Irglovej a fakt, že vo filme začuli svoju rodnú reč isto umocnil celkový dojem z filmu. Pre mňa tento film zostáva priemerný a bez perfektnej hudby by šlo hodnotenie ešte o kus nižšie. Chýba mu totiž zápletka a scenár tvorí len pozadie a nutnú výplň medzi hudobnými vsuvkami. Hodnotenie: 70%

Forrest Gump (1994)

Film o jednoduchom no predsa výnimočnom Forrestovi s veľkým srdcom. Azda najviac ho vystihuje citát, z jeho vlastných úst: „I’m not a smart man but I know what love is.“ Máloktoré filmové dielo dokáže tak pohladiť srdce a vyvolať tak silné emócie radosti, súcitu i smútku. Hodnotenie: 95%