• Krátkometrážní

Čarodějův učeň (1977)

Popri vynikajúcemu príbehu je spracovanie dosť podpriemerné. Nemám vedomosti o tom, aké mal Zeman technologické možnosti, no animované kresby mi pripomínajú skôr tvorbu detí zo základnej školy. Celkový dojem z filmu je však pomerne príjemný. Moje hodnotenie (70%) odráža aj fakt, že som tento snímok videl až v dospelosti, a na rozdiel od iných užívateľov ma nepremohla nostalgia. Umiestnenie v prvej stovke top filmov ma dosť prekvapilo.

Underworld (2003)

Po režijnej a technickej stránke veľmi podarený kúsok, no scenár je príliš chudobný, aby neuspal unaveného diváka. Moje hodnotenie: 70%

Alenka v říši divů (1951)

Disneyovka plná absurdít, ktoré však na rozdiel od iných filmov, nestráca touto formou na kvalite. Škoda len, že dejová línia je dosť potrhaná a film pôsobí skôr ako zhluk krátkometrážnych animákov. Každopádne ide o podarené dielo, ktoré sa právom radí medzi filmové klasiky. Moje hodnotenie: 80%

Mezi zdmi (2008)

Laurent Cantet posadil do lavíc jednej triedy samých vynikajúcich mladých francúzskych hercov, ktorí hrajú tak autenticky, že som sa dve hodiny cítil ako ich spolužiak sediaci v prednej lavici :). Veľmi príjemný film, ktorý musí hádam každého v spomienkach vrátiť do školských lavíc. Moje hodnotenie: 90%

Kniha džunglí (1967)

Nesmrteľná klasika, ktorá ma vždy na 80 minút vráti do detských čias. Moje hodnotenie: 90%

Gogwana (2000) (TV film)

Veľmi podpriemerné pokračovanie animovaného miniseriálu Gogs, ktoré už neprináša nič nové.

Gogs (1993) (seriál)

Gogsovia sú v oblasti animovanej plastelíny zaslúženou legendou. Po prvých štyroch dieloch však režiséra nejakým záhadným spôsobom opustila pôvodná originslita a neustálym opakovaním rovnakých scén, seriál stratil na humornosti i kvalite. To však nič nemení na tom, že sa týchto roztomilých ľudoopov oplatí vidieť. Moje hodnotenie: 80%

Babí léto (2001)

"Stáří je smutný, Fando. Člověk by mněl umřít mladej. No jo, ale to jsme už prošvihli. A teď holt to musíme nějak vydržet." ... slza za nebohého Vlastimila Brodského. Moje hodnotenie: 90%

Pařba ve Vegas (2009)

Miestami vtipné, no v sumáre nič prevratné. Moje hodnotenie: 70%