• Krátkometrážní

Rozkošné :) :) :)

American Teen (2008)

Prekvapivo autentické a úprimné. Moje hodnotenie: 80%

Hanebný pancharti (2009)

Musím vzdať poctu Tarantinovi za prvý film z jeho tvorby, ktorý ma skutočne oslovil. Jedinú (i keď zásadnú) výčitku mám voči niektorým scenáristickým prvkom, ktoré posúvajú posledné minúty tohto filmu skôr do kategórie rozprávok (napr. takmer nulová ochranka Führera a ďalších paranoidných nemeckých vodcov v divadle). Btw: Christoph Waltz by si za postavu poručíka Landa zaslúžil minimálne nomináciu na oskara (a ja by som mu ho i dal). Moje hodnotenie: 80%

Nebeští jezdci (1968)

Vynikajúci tragikomický veľkofilm s perfektným Hrzánkom v hlavnej úlohe. Doteraz mi nie je jasné ako mohol byť takto náročný a takmer dokonalý snímok natočený v našich podmienkach. Moje hodnotenie: 70%

Auta (2006)

Až na niektoré vtiné pasáže, je tento snímok dosť obyčajný. Azda jediným výrazným plusom je skvelá grafiky a celkové spracovanie sveta áut. Moje hodnotenie: 70%

Předčítač (2008)

Tento snímok by som opísal troma prívlstkami: spočiatku patetický, neskôr zas povrchný (keď už má dôjsť k emóciám -- klapka ... ďalšia scána) a počas celej dĺžky pomerne nudný. Svetlou výnimkou je azda len časť filmu zobrazujúca proces s Hannou Schmitzovou. Moje hodnotenie: 65%

Svět podle Prota (2001)

Tento snímok je z kategórie filmov, u ktorých neviem prísť na to, čím na mňa zapôsobili. Každopádne som sa nenudil a Prot ma dokonca donútil premýšľať, čo u filmov oceňujem. Moje hodnotenie: 80%

Vzhůru do oblak (2009)

Prvá Pixarovka, ktorá celkom určite minula môj vkus a dopriala mi 100 minút nudy :/. Podľa aktuálneho hodnotenia súdim, že väčšina divákov so mnou nebude súhlasiť, no mne pripadal príbeh pomerne "suchý" a miestami doslova trápny (hovoriace psie obojky s GPS lokalizáciou a kamerou???) ... akoby sa scenáristi a režiséri dosť trápili. Moje hodnotenie: 65%

Ztraceni (2004) (seriál)

V mojich očiach jednoznačne najlepšia telenovela všetkých čias. Keď už máte pocit, že vás už skutočne nemá čo prekvapiť, tak dostanete ďalší úder, ktorý vás núti od základu zmeniť vaše presvedčenie. Škoda však, že s treťou sériou scenáristom došli nápady a začali sa zamotávať v tej obrovskej pavučine, ktorú sami vytvorili. Moje hodnotenie: 85%