Drirr

Filip Appl

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 25.12.2020  11:46
    O vánoční hvězdě (TV film) (2020)

Za mě jedna z těch lepších vánočních pohádek s celkem neotřelým a vtipně zpracovaným námětem. Herecky vystihnout tu tenkou hranici mezi vtipností a trapností u těch přepálených postav je těžký, a tady se to až na drobnosti dařilo, a to i Sokolovi, který mě bavil a který si takovýhle role vysloveně užívá. Oceňuju, že je příběh sevřený, nepřekombinovaný a přitom má co nabídnout. Oceňuju kulisy a atmosféru, byť některé kostýmy jsou teda hrozné (hlavně trpaslík) a domov hvězd občas trochu papundeklový. Ale hlavně ta zasněžená vesnička je fakt parádní a má super atmosféru. Co oceňuju úplně nejvíc, je hudba a vánoční písničky v podání dětského sboru, to je velká paráda a rozhodně vynikající počin. 74,74 %

• 8.12.2020  12:17

Předchozí Conneryho bondovky se alespoň trochu snažily ctít nějakou příběhovou logiku a přinášet jakýs takýs sevřený příběh. Tady poprvé ale přichází scénáristická rezignace na jakýkoliv smysl. Tanaka je nejutajenější člověk v Japonsku, co má vlastní soukromé metro a nikdo nezná jeho identitu. Ale jakmile je u něj Bond, s vrahy se u něj dveře nezavřou. Aby se Bond infiltroval na nedostupný ostrov, musí podstoupit ninja výcvik a vzít si za ženu japonskou dívku, protože lepší řešení prostě nemáme. Wtf... A takových legrací je tady spoustu, až moc tentokrát... Ale Japonsko jinak fajn.

• 25.11.2020  20:58

Překvapivě zábavná a svižná konverzačka, ve které si dva excelentní herci užívají každou větu. Dva papežové není film, který vám změní život, ale rozhodně je to film, který vás inspiruje k tomu, abyste si oba ty pány prohnali pořádně googlem. Škoda, že do kontroverzních témat film jen lehce ťuká, místo aby s nimi vyrazil dveře. Nebo to není škoda? Vlastně nevim. 74,13%

• 4.11.2020  21:28
    Barbaři - Bitva (E06) (epizoda) (2020)

A mě ta bitva nebavila. Tuctová řežba bez invence a atmosféry. Čekal jsem víc mlhy, víc římské beznaděje a strachu, víc fanatického odhodlání, třeba víc nějaké taktiky a manévrů. Cokoliv. Tohle jsem odzíval.

• 19.9.2020  22:48

Zmatený film bez napětí a s hroznými triky. A to je u válečnýho bijáku fakt špatný.

• 12.9.2020  14:47
    Tenet (2020)

Tenet se mi líbil s jedním gigantickým ALE. Nikdy předtím Nolan nepotřeboval k tomu, aby divákovi zamotal hlavu, maskovat věci do rychlých střihů a nepřehledných scén. Nikdy až doteď. Tenet je skvěle promyšlená podívaná s překvapivě funkčním (na to jaká je to vlastně blbost) time-travel konceptem a bohužel s řadou pro orientaci klíčových scén, které jsou ale záměrně schovávané zběsilým střihem, tmou nebo klátící se kamerou. Je to prostě natočené tak, aby ta jen trochu pomalejší část diváků nestihla zaznamenat klíčové kousky dialogů nebo záběrů, které jsou však potřeba k plnému pochopení toho, co se na plátně děje a co ten který motiv znamená. Je to jako bych šel do přírody lovit řetězovou cashku a místo toho dostal zběsilou kimovku, ve které si musím během vteřinových okýnek všimnout konkrétních věcí, jinak mi později nedojdou souvislosti. A mě to mrzí. Myslím že v kontextu promyšlenosti toho filmu je to úplně zbytečný a vlastně dost povrchní způsob, jak diváka nutit k druhé projekci. Nehledě na to, že právě kvůli tomu jsem si ani pořádně nevychutnal některé z těch několika akčních scén, co tam byly. Přesto hodnotím celkem dobře, protože je to i tak skvělá filmařina s vynikajícími herci (vedou Pattinson a Branagh) a blockbusterovou originalitou, kterou dneska v Hollywoodu točí snad jen ten Nolan.75%

• 31.8.2020  11:54
    Bloodshot (2020)

Ten film by byl z hlediska scénáře úplně v pohodě srovnatelnej s průměrnou marvelovkou. Co ho ale naprosto sráží na kolena je totálně plochá hlavní postava "zahraná" naprosto prkenným Dieselem. Nejsou v tom žádný emoce, žádný velký sympatie. Divák vlastně netuší, proč by mu měl držet palce, když ta postava nemá (kromě lásky k ženský) absolutně žádnou osobnost. Dokonce ani netrousí hlášky, prostě tam jen je a mlátí záporáky. S hereckou sestavou je to obecně tragédie. Eiza González je hezká na pohled, ale vlastně podobně prkenná, Guy Pearce hraje to co vždycky a Lamorne Morris zase hrozně přehrává. Zbejvá akce s digitálním bordelem a pár celkem cheesy momentů. Ne že bych shlédnutí vyloženě litoval, ale daleko od toho nejsem. 33%

• 28.5.2020  12:27
    Veliká (TV seriál) (2020)

Je to drze neurvalé, až groteskně přepálené a roztomile zábavné. A zároveň to má pod zdánlivě povrchním pozlátkem ukrytý docela chytrý scénář a velmi osvěžující herecké výkony - v čele hlavní dvojící Fanning-Hoult, která si skvěle sedla a je radost ji sledovat. Zároveň ovšem ruce pryč, pokud čekáte jakoukoliv historičnost nebo historickou atmosféru carského Ruska. Seriál je naprostou fikcí, která nemá s historií společného nic na žádné úrovni. Je to spíš postmoderní multikulturní přisprostlá pohádka pro dospělé, kde na patře ucítíte víc suchý britský humor než jemné tóny ruské vodky.

• 6.5.2020  23:57
    Westworld - The New World (série) (2020)

Wow. Přijde mi naprosto skvělý, jak Nolan a spol. šlápli do moderních filosofických témat. Po ghost in the shell v první a fenomenálně rozpitvaného transhumanismu ve druhé řadě tady máme hutné zamyšlení nad koncepty Nicka Bostroma (ať už je to superinteligence nebo simulační argument). Stejně dovedně nám každá série navíc střídá žánr či způsob vyprávění - po westernovém dramatu přišel komplikovaně ale precizně vyprávěný thriller, aby ho ve třetí řadě vystřídalo akční cyberpunkové scifi. Nezbývá než se těšit, co přinese čtyřka. 90%

• 22.3.2020  09:33

Už to není cyberpunkovej noir s úspornými ale přesnými herci (teda až na otřesnou, ošklivou a přehrávající Dichen Lachman), ale akční hitech scifi s nějakými těmi generickými intrikami a výrazně ploššími postavami. Ta změna žánru by mě tak strašně netrápila, kdyby to ten žánr pořádně vytěžilo. Bohužel akční složka je spíš průměrná a celkově se po všech stránkách prostě ubralo. Navíc se tam prostě až moc fňuká, přičemž ty emoce prostě moc nefungují. Na druhou stranu - pořád je to celkem solidní scifi, a pokud to nebudeme srovnávat s první sérií, dá se to určitě v pohodě shlédnout bez toho, aby vám nudou vyskákaly pupínky. 60%

• 4.3.2020  09:15

Je obrovská škoda, že prakticky všechny žánrové amatérské filmy v našich luzích a hájích opakují neustále dokola furt ty samé chyby. Tou největší tady (podobně jako prakticky ve všech ostatních) je vachrlatý scénář plný wtf momentů a dialogů v kombinaci s lidmi, kteří ale neumí hrát ani mluvit. Přidejme do toho problematické postsynchrony a děj, který mi jakožto nečtenáři knížky vůbec nedával smysl a máme tu dokonalého zabijáka jinak velmi velmi nadějného kousku. Protože ten atmosféru dobře ždímající vizuál doplněný velmi povedenou kamerou, dobrou hudbou a naprosto skvělými animovanými sekvencemi si prostě zasloužil něco lepšího. Kdyby se všech mluvících rolí ujali - klidně amatérští - herci místo postapáků a náhodných kámošů, a kdyby tvůrci natočili třeba nějaký jeden příběh z té knížky, mohla by to být pecka. Takhle člověk až příliš často trpí. Ale jinak mě hrozně mrzí, že dávám tak málo a nechci, aby si to tvůrci brali zle. Takže jako disclaimer dodávám: Jste dobří, že jste to zrealizovali, to srdíčko tam je a za spoustou věcí je vidět hodně poctivé práce.

• 30.1.2020  12:49
    Titans - Série 2 (série) (2019)

Už jsem chtěl napsat, že po přetrpěné sérii to byl nakonec celkem fajn konec s dobrými souboji (byť i tady je množství nelogických pitomostí, ale to je takový znak celý týhle série). Jenže pak přišel ten sloup a já zůstal nevěřícně zírat v jednom velkém wtf. Co to doprdele bylo? To ta smrt nemohla přijít třeba během souboje s kýmkoliv? Jakože cože? Pochopil to někdo?

• 27.1.2020  16:08
    Star Trek: Discovery (TV seriál) (2017)

Zpočátku mi to přišlo celkem dobré a bavilo mě to. Už někdy v polovině první série jsem ale zjistil, že je to stále rozplizlejší a stále méně sympatické. Hlavní postava nemá dostatečné charisma, aby tu jízdu utáhla a nezajímavé mi přijdou i mnohé vedlejší postavy. Druhou sérii jsem opustil po prvním dílu. Ač zní pátrání po Spockovi hrozně zajímavě, je okolo až příliš otravných věcí. Já chci vidět dobrodružství! Objevování! Hlubiny vesmíru! A ne uzívanou soap operu, kde každá postava řeší milion traumátek a vztahů. Meh.

• 23.1.2020  12:35
    Aladin (2019)

Will Smith mi na tom vadí paradoxně mnohem méně než třeba nesnesitelně přehrávající a přitom tak nudný Marwan Kenzari. Pěvecká i taneční čísla mi přišla odfláknutá a místo pořádné choreografie většinou představila hodně digibordelu. Příběh je pouhou kopií animáku, napětí to moc nemá a mám pocit, že ať by byl u režie napsaný kdokoliv, bylo by to jedno. Ritchie se připomene za celou dobu asi dvakrát. Body dávám za princeznu, za občasnou hravost a zvládnuté tempo, díky kterému film nenudí a na jedno kouknutí dokáže zabavit. Nicméně tahle továrna Disney asi nikdy nebude můj šálek arabské kávy. 60,000%

• 20.1.2020  09:16
    Peče celá země (TV pořad) (2020)

Nemá to napětí a zábavnost Gordonova Masterchefa, ale na druhou stranu to není tak bulvární. Vlastně mě potěšilo, že jde o celkem vkusný a nevlezlý pořad, který překvapí pozitivním přístupem a jakousi laskavostí. Nevím jestli na prime time, ale jinak proč ne, vlastně celkem osvěžující vedle té vší televizní žumpy.

• 12.1.2020  14:57
    Titans - Trigon (S02E01) (epizoda) (2019)

Logika si tady dala naprostou dovolenou (ten závěr s Trigonem??? Wtf?). Navíc první půlka dílu měla být na konci první série a rozhodnutí umístit ji na začátek druhý považuju za jeden z nejpitomějších a nejnásilnějších cliffhangerů, který jsem kdy viděl. Seriálu asi dám ještě šanci, ale pachuť už nezmizí.

• 12.12.2019  09:21

Obsahuje spoiler! Film, který by se mohl jmenovat úplně jakkoliv, protože s Rambem nemá de facto nic společnýho. Film, kde není v podstatě žádná akční scéna, protože Rambo je prostě starej. Jediná akčnější část je posledních deset minut, kde za Ramba všechno udělají připravený pasti. Film, kde si logika dává dovolenou tak, že i na Ramba je to moc. Třeba jeho geniální plán, ve kterým prostě nakráčí do sídla zlounů a nechá se jen tak zmlátit. Wtf? Nebo to, jak získá svoji přefetlou dcérku a místo toho, aby ji hodil do nemocnice, kde by ji nejspíš zachránili, ji naloží do auta a jede s ní tmou tmoucí, dokud holka neumře. Pokud jste naprosto nekritičtí fanoušci Ramba, odečtěte si od zdejšího hodnocení deset procent, jinak si odečtete třicet. Je to fakt fakt špatnej film. 35%

• 18.10.2019  17:40
    Joker (2019)

S filmem mám jediný problém, že celý stojí na výkonu Phoenixe a skvělé kameře. Všechno ostatní je podružné, všechno ostatní je minimalistické. Scénář je stokrát viděná variace na Taxikáře, která fascinuje svým propojením s batmanovským universem a která nedokáže příliš překvapit ani v těch pár pointách či malých twistech. Bez toho až šíleného výkonu, který Phoenix podává, by ten film nebyl poloviční, ale byl by třetinový. Přesto či právě proto jde o film, který bez debaty stojí za vidění. Film, který skrze utrpení a psychický rozklad hlavní postavy nabízí znepokojující atmosféru a který konečně zobrazuje Gotham tak, jak si ho většina představuje - jako zničené místo plné bezradných lidí bez cílů a nadějí. Pokud vznikne "pokračování", nebudu se vůbec zlobit. 80%

• 31.8.2019  08:16
    Talk show Jiřího Ovčáčka (TV pořad) (2019)

Dneska jsem měl jet na svatbu, ale kvůli zdravotním problémům to nepůjde. Nevadí, aspoň s dcerou zajdeme na nedalekou farmu Apolenku. Je to super místo, mají tam kromě koní třeba i velblouda, lamy nebo papoušky. Dokonce tam prodávají kozí sýry, takže možná trochu koupím a zkusím z něj udělat nějaké jídlo. Pak sem hodím samozřejmě recept.

• 22.8.2019  08:26

Není to Tarantinův nejlepší film, ale rozhodně je to pořád skvělý kus. Líně plynoucí buddy neowestern (či pohádka - ale to je z hlediska výstavby vlastně to samé), který je záměrně zcela nesevřený s volnou dějovou linií a koncem, který na rtech vykouzlí připitomnělý úsměv. Herci jsou famózní, a to jak v hlavních, tak ve vedlejších rolích (Timothy Olyphant jehož nejlepší rolí je drsňák z Deadwoodu vyloženě potěšil). Líbí se mi, že Tarantino není pořád stejný. TvH je snad nejméně komedie z jeho filmů. Postrádá obvyklou kadenci absurdních gagů i silný příběh. Ostatně i ty dialogy jsou stejné jako celý film - nesevřené, rozmanité, často bez úderných point ale s něčím, co vás donutí užívat si je od začátku do konce. Pokud nepřistoupíte na tuhle meta-hru, film vás unudí k smrti. Pokud ale jo (a třeba k tomu přihodíte i lehkou znalost reálií), užijete si každý políčko týhle poctivý filmařiny. 85,5%

• 18.6.2019  11:49
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Na Chernobylu mě nejvíc dostává ta neuvěřitelná porce poctivé filmařiny. Na každém jednom detailu je vidět práce odvedená s jediným cílem: co nejautentičtěji zprostředkovat to, co se tehdy stalo. A můžeme jít dál. Naprosto přirození herci, skvělá kompozice scén a dějová výstavba jednotlivých dílů, kdy gradace nevyplývá z rychlých střihů, ale z precizního scénáře, který vede děj pomalým a postupně více a více svírajícím způsobem. Výsledkem je neuvěřitelná atmosféra, která logicky rezonuje hlavně u nás. Vždyť ta paneláková sídliště, omlácené omítky a rachot vejtřasek - jak dobře to známe. Jak povědomé nám to je. Když k tomu přidáme neuvěřitelně široký záběr seriálu, který velmi schopně přiblíží mikro i makropohled na celou katastrofu, ukáže nám vše očima dělníka, vědce i nejvyššího politika, není prostě co řešit. Jeden z nejlepších počinů na poli minisérií i seriálů vůbec. 95%

• 2.6.2019  23:55
    Skleněný (2019)

Ten film má obrovský problém s tempem. Shyamalan tady působí jako režisér, který za sebou nemá spoustu filmů, ale který naopak začíná. Nedokáže udržet atmosféru, napětí se mu daří gradovat jen místy a akčnější sekvence jsou toporné a místy až úsměvné. Navíc snad poprvé u něj jsem se nedokázal přenést přes ten podivný - až neexistující - okolní svět. Blázinec, kde masové vrahy hlídá dvojice idiotských svěřenců. Podivné policejní jednotky bez jakýchkoliv autorit, apatické okolí. Celý ten film je stejný jako jeho název - skleněný. Kamkoliv ťuknete, tam to začne praskat a sypat se. Nad vodou to tak drží příjemné propojení dvou celkem dobrých filmů, herectví Jamese McAvoye (který přehrává toporného Willise a už trochu překoukaného Jacksona o několik tříd) a celkem slušná promyšlenost příběhu. I když u některých závěrečných zvratů a point jsem už tak nějak ospale spíš krčil rameny. Ty tři hvězdy jsou hodně hodně těsné... 51,5%

• 29.5.2019  12:49
    Půjčovna masa (TV seriál) (2018)

Výtečně vytěžený cyberpunk plný zajímavých vizuálů, precizních hereckých výkonů (jen ta Dichen Lachman mi prostě moc nesedla) i archetypů a klišé, které prostě k tomu žánru neodmyslitelně patří (a nepřistupuji k nim negativně, právě naopak). To vše navíc říznuté filosofickými náznaky a otázkami a žánrově i filmem noir a americké detektivky drsné školy. Jen škoda místy až moc dlouhých flashbacků, závěrečné uspěchané akce a faktu, že ta detektivní část byla trochu kostrbatá. Z toho totiž vyplynulo až moc polopatické vysvětlování v závěru. Jinak ale velmi kvalitní věc. 80%

• 20.3.2019  15:19

Film, který končí na půl cesty. A to kompletně se vším. Metalica na začátku navnadí na skvělý soundtrack. Ten se ale koná jen občas. Pěkně vybraní herci lákají na precizní herectví, ale většinou se to omezí na krčení rameny, jednoduché věty a časté chlapácké objímání. Když na začátku Isaac střílí granát do baráku, vypadá to na skvělou akční jízdu, ale nakonec jí vlastně zas tak moc není a když už je, není zdaleka tak intenzivní, jak by člověk čekal. Postavy jsou načrtnuté příjemně, ale nakonec se ukážou jako ploché a bez vývoje. A tak bych mohl pokračovat. V tom filmu se nic nerozjede naplno, jako by režisér nevěděl, co to vlastně má být. A stejně tak to je nakonec i s emocemi diváka, který při závěrečných titulcích prostě jen pokrčí rameny a hledá, na co kouknout dál. Především za dobře zvládnuté budování napětí nakonec nemastných neslaných 55 %

• 17.1.2019  13:44

Venku je hnusně a žena mi říká, že jsem hroznej bručoun. Aby dokázal opak, začnu pozitivně. Třeba u toho, že jsem nadšenej fanda všeho, v čem se objevujou zlí emzáci z hlubin vesmíru. Predátoři, vetřelci i ti pitomí critters. Vzniká toho dost, takže nemůžu bejt úplně nespokojenej. Prostě...hrňte to na mě lopatou! Tak. Tolik k pozitivnímu okénku. A co ten film? No sračka je to. Ale hrozná. Plochý divně se pitvořící postavy, který vůbec nedávaj smysl. Scénář, ze kterýho nejspíš kvůli střihu vypadla třetina scén, což vedlo k tomu, že se celek rozsypal v mozaiku prapodivně navazujících scén. Rádoby vtipný dialogy, se kterými měla kontrastovat predátoří brutalita, což by normálně fungovalo ale to by režisér musel ten film zvládnout. Prostě ne...lituju, že jsem to viděl.

• 23.12.2018  10:19
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Neprávem odstřelená pohádka konzervativní většinou na CSFD. Steampunk, množství wtf momentů a některý fakt špatný herecký výkony a postavy. Celkově ale vlastně docela vtipnej kousek pro současný ne úplně nejmenší děti, kterej je víc než cokoliv jiného parodií na vážný pohádky.

• 19.12.2018  23:35

Chápu to správně, že kdyby se ten hlavní ňouma nechal od začátku testovat, tak je dávno po viru a civilizace je v cajku? Nebo mi něco uniká?

• 7.12.2018  22:43

Taková hovadina, že to tentokrát ani Verbal neokecá. Nejvíc mi bylo líto Eda Harrise, protože věty, který musela vypouštět z úst jeho "postava"...tohle si ten herec na starý kolena nezasloužil... Navzdory všemu jsem se místy nenudil a u pár scén jsem se upřímně pobavil (i když to tvůrci asi úplně tak neplánovali). 33 %

• 2.5.2018  21:47

Tenhle film vytahuje nahoru Thanos v podání skvělého Joshe Brolina. Vlastně by na sobě ani nemusel mít ten digitální kukuč a bylo by to úplně dokonalý. Ale přesto - Takovýhle živelný záporák Avengerům zoufale chyběl a hlavně díky němu je tenhle film našlapanou trikovou jízdou, u které fungují i nějaké emoce a které dokážu tentokrát prominout i tu nutnou (ale ne vždy) záplavu CGI. Ten film si zaslouží uznání už proto, že se v něm daří ukočírovat celkem dost postav tak, že v příběhu mají jakýs takýs smysl. Za mě jednoznačně nejlepší Avengers a jedna z nejlepších marvelovek. Tedy jen pro ty, kteří mají nakoukány ty předchozí. Pro neznalé ten film nemá vůbec smysl sledovat.

• 31.3.2018  11:26

Zklamání. Asi jsem zdá se jediný, kdo od filmu očekává něco víc než jen slepenec odkazů na jiný díla. Jasně bavilo mě objevovat, co všechno tam tvůrci nasypali. Bavila mě hudba. Bavily mě klišé spojený s online hraním. A to je všechno. Jako film jde o tuctový předvídatelný blockbuster s plochýma a nezajímavýma postavama bez vývoje, což je obzvlášť bolestivé u záporáků. Ben Mendelsohn si zahrál naprosto to samé co v Rogue One, což je škoda, protože jako herec má navíc. Hra je sympaticky vymyšlená a vlastně jako hlavní zápletka super, kdyby to celé mělo aspoň nějakou hloubku. Takhle plochý film bez vlastní identity bych od Spielberga prostě nečekal. Žádná skutečná originalita, žádná pořádná invence, žádný překvapení. Od začátku víte, jak to bude probíhat. Postavy neprochází žádným vývojem, neřeší žádná skutečná dilemata, stejně jako autoři nenabízí nic víc než sérii pouťových atrakcí. A když už se najde náznak pořádné hry, odpálí to titulek "skutečná realita" - dementní divák přece nesmí ani na vteřinu tápat a přemýšlet! Vše nakonec zakončí skutečně oduševnělé poselství, které nám postavy raději třikrát zopakují, abychom o něm nepochybovali: Žijte víc v realitě, je to totiž jediná realita, kterou máme. Wow, to je taková myšlenka, že jsem si musel po filmu zahrát nějakou onlinovku, abych na to rychle zapomněl. Co tedy zbývá? Barevná akce, která se vznáší od super zajímavé (klub) po tuctový digitální a přehnaně přeplácaný bordel, ve kterém se evidentně nevyznali ani tvůrci. Výsledkem je, že třeba závěrečná bitva byla - i přesto že do ní mohli dát autoři úplně cokoliv, protože je nic nesvazovalo - nudná a nezajímavá. Prostě všechno už jsme někde viděli lépe. Jo, ten film mě zklamal. Zklamalo mě, že skoro na 90 procent na CSFD stačí film bez hloubky, bez charakterů, bez vývoje, s řadou okatých logických nesmyslů a bez pořádné myšlenky. Dávám 60 % za ten jeden velký crossover (nejen ve scénách, ale i v oblečení, předmětech, dialozích), za Osvícení a za hudbu. PS. Film stvořený pro product placement. Jen Tracer z Overwatche jsem tam viděl asi čtyřikrát ;)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11