Drirr

Filip Appl

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 25.7.2017  19:08

Film tupější než většina fláků od Uweho Bolla. Jeho sledování mě bolelo snad víc než postavy během svých zbytečných smrtí. Ale ty to aspoň měly rychlý. Tak nelogické a stupidní chování (proč jsou do háje vždycky do vesmíru posíláni tak neschopní idioti? Protože pokud vám posádka v Prometheovi přišla neschopná, tak tohle je oproti nim parta z posledních lavic pomocný školy), a tak nevýrazné a naprosto nezajímavě zahrané charaktery, to už jsem dlouho neviděl. Prometheus měl aspoň dobré obsazení, ale tohle...to prostě nezachraňuje ani ten Fassbender. S mytologií vlastně ani takový problém nemám, ale v tom filmu je tolik wtf momentů na jednu stranu a předvídatelnosti na stranu druhou, že to prostě neberu. Nefunguje tady ani gradace, napětí, hudba, prostě nic. Body za konečně kloudnýho vetřelce, rating a pěkný design prostředí, ale jinak bída a běs. 35 %

• 20.5.2017  16:37
    Single Lady: Jízda v Óčku (TV seriál) (2017)

První díl působí chvíli celkem sympaticky a člověk věří, že by i scénář mohl mít hlavu a patu. Jenže po tom pátém musím konstatovat, že je to celé strašlivě o ničem. Kdyby to dohromady mělo jenom dva díly místo těch (zatím) pěti, vůbec nic by se nezměnilo. Nezachraňují to ani postavy, které už nejsou zajímavé, jen otravné.

• 25.3.2017  00:26

Dnes večer si uvaříme válečný film. Jako hlavní ingredience nám poslouží nesympatický nevtipný Forrest Gump, kterého pěkně obalíme v kýčovitých záběrech, povrchních dialozích a navrch přisypeme hrst plochých a toporných postav. Hodinu a půl dusíme v plytkém popisu osobního života a výcviku, abychom nakonec výslednou směs další hodinu flambovali v okázalém, směšně přepíčeném, ale vlastně celkem detaily kypícím a pěkně nasnímaném okinawském pekle. Pak oheň ztlumíme a necháváme ještě dvacet minut odstát v dalších vlnách kýče, patosu a záběrů na Bibli. Po zkonzumování zaženeme těžký pocit v žaludku dezertem v podobě záběrů na reálné lidi z příběhu. Jinými slovy plytký kýč, který těm nejlepším válečným filmům nesahá ani po koule urvané výbuchem japonského granátu. Speciální hodnocení pro Mela: 36,666%

• 7.3.2017  18:16

Ještě že se podařilo na starý Wolverinovy kolena prošlápnout Deadpoolovi ten Rkovej rating. Neumim si představit, jak by ten film vyzněl, kdyby postavy místo těch všech "Fuck!" říkali třeba "jejda!". Každopádně nejsilnější komiksový film za dlouhou dobu především proto, že svou brakovou komiksovost a brutálně živočišnou akční složku doplňuje o mnohem naléhavější témata, které dávkuje s klidem, vkusně a bez přílišného patosu. Úžasně sedící hudba, jeden z nejlepších hereckých výkonů Jackmana a zrod hvězdy v podobě Dafne Keen, o téhle dívce budeme zřejmě v následujících letech slýchat velmi často. Film, kde se s X-meny potkaly Gran Torino a Potomci lidí. Film, který možná po čase zase mění kurz superhrdinských filmů stejně, jako to kdysi udělali první X-meni. 90,01 %

• 11.2.2017  22:06
    Pasažéři (2016)

Romanťárna, která zklamala svou šablonovitostí a povrchností. Herci jsou dobří, hudba je krásná, loď je zajímavá a hlavně s ní souvisí těch pár originálních nápadů a scén, které ve filmu jsou. Ale jinak jde o naprosto standardní scénářový mustr plný klišovitých dialogů a nechtěně úsměvných scén. Strašně bolí nevyužitá příležitost a naprostá rezignace na jakoukoliv snahu jít do hloubky, zkoumat nějaká témata. A nebo naopak prostě popustit uzdu béčkovosti a rozjet akční jízdu, ve které vybuchují a lítají věci. Film nezachránila ani poslední scéna, naopak. A to přitom stačilo tam do těch kulis mrsknout pár dospělých a dětí, který jsou hrdinům podobný... 49,9 %

• 25.12.2016  13:41
    Pravý rytíř (TV film) (2016)

Já tomu prostě nerozumím. To je takový problém si před tvorbou pohádky nakoukat ty největší a nejlepší klasiky. Rozebrat si je, uvědomit si, co tam funguje a inspirovat se (nikoliv kopírovat) pro vlastní tvorbu? Tahle "pohádka" má dobře tři věci - kostýmy, Vaculíka a jeho postavu a výpravu v druhé půlce. Všechno ostatní je opět neuvěřitelně špatně. Herci přehrávají, pitvoří se nebo hrají jak ochotníci z Horní Dolní. Ale mají to těžké, za většinu problémů může scénář, jehož autor splácal několik motivů, hrozivě je překombinoval do podivného přeplácaného příběhu a všechno zaplácl papírovými charaktery bez života, které pronáší naprosto strašlivé věty. Nefungují souboje (tady velké wtf, jako proč v zemi tolika skvělých šermířských skupin, který to kolikrát natočí i skoro zadarmo???), na filmu je vidět, jak je ušitý rychle a bez potřebné péče, scény nejsou plastické a živoucí, nejsou vyvedené do detailů, režie totálně selhala ve vedení herců (všimněte si, že skoro vždycky když mluví, musí se zastavit, což naprosto rozbíjí dynamiku scén. Režisér měl asi pocit, že děti jsou retardi, kteří nezvládnou pobrat chůzi i řeč naráz) i v preciznosti záběrů (jeden příklad - hrdina nahání záporáka, ale vyklusává si jako na výletě) či v budování napětí a atmosféry (nestačí proboha dát do sklepení pár hořících svící!), kdy jsme ve středověkém světě a všechno je vypulírované jak ze škatulky, nikde žádný temnější náznak, který by vzbudil nějakou emoci. Všemu ostatně nepomáhá ani marná hudba s jednou hroznou a jednou ucházející písní či odporné postsynchrony. Sumasumárum další velké zklamání z produkce ČT. Možná jeden rok vynechat a dát ty prachy do know how by bylo lepší než tyhle smutky. 20 %

• 31.8.2016  10:49
    Prach a broky (amatérský film) (2015)

Možná dám časem tři, ale teď jsem spíš dost zklamaný. Především kvůli přemrštěnému marketingu a nadšených výkřicích v mojí sociální bublině, které z toho dělaly profi velkofilm. Jenže on to není profi velkofilm. Má to sice super námět, dobrou hudbu a scény, kde se nemluví, ale jakmile přijde na nějaké herectví nebo dialogy, kvalita padá na samé dno. Ten film má prostě hrozně špatný zvuk, dramaturgii a scénář, dialogy nechutně šustí papírem a je navíc strašlivě cítit, že většinu postav ztvárňují neherci nebo špatní herci (až na výjimky). Nakonec dám asi tři hvězdy, ale teď jsem prostě dost zklamaný.

• 2.6.2016  01:26

Hrozně moc podhodnocený film, který je ve skutečnosti poctivým kusem hororové filmařiny, jaký se dnes už nevidí. Tak dobře zahrané, nasnímané s tak domyšleným a přitom komorním prostředím, to už jsem dlouho neviděl. Přiběh je minimalistický, vše stojí na atmosféře a pomalu gradující psychóze prakticky všech postav. Oceňuji i nedoslovnost filmu, kromě konce. Ale i ten si vlastně lze vyložit docela různě. 9/10

• 28.3.2016  21:59

Ultimate Edition - Lepší, než jsem čekal. Roztříštěný s logickými lapsy, ale přesto pro mě tak nějak fungující a dávající mi skoro to, co jsem čekal. Hodně se mi líbila i Gal Gadot jako Wonder Woman. Body nakonec strhávám za jalovou Marthu a hlavně za digitální monstrum a ten nechutný vybuchující nepřehledný bordel kolem něj (mor dnešních blockbusterů). Ubrat na tomhle, celkově akci zjednodušit a zpřehlednit, ještě přidat ty silný dramatický scény (v ultimate edici jich je víc, ale stejně) a jsem i spokojenej. Jinak pokud se tu srovnává s Avengery a Marvelem obecně - Ono je dost snadný postavit film na scénářovém mustru, kterej se opakuje už asi v deseti filmech. Proto oceňuju, že to startující DC univerzum nedělá a riskuje. Ano, může z toho být trochu guláš jako tady, ale pořád mi to je sympatičtější. 69 %

• 16.3.2016  09:27

A za mě vlastně nakonec ano! Tetsuo to shrnul tak, že nemá smysl se opakovat. Mrzí mě jen zbytečného digitálu a přemrštěný konec, ale jinak je tam všechno a všechno zase trochu jinak (jako bylo všechno trochu jinak v každém jednotlivém díle). Takže ano, nebolelo, bavilo!

• 15.3.2016  13:27

Je to variace na známé téma, která je od začátku do konce zcela předvídatelná. Naštěstí to režisér ví a nesnaží se hrát s divákem nějakou trapnou hru "a teď tě strašně překvapím". Díky tomu se může soustředit na vizuální invenci, brilantní herce, prostředí a detaily a z tohoto hlediska je radost film sledovat. Zvlášť chci vyzvednout až divadelní přístup k látce (jak v dialozích, tak při práci s prostorem). 73,3 %

• 2.3.2016  00:42
    Spotlight (2015)

Konečně pořádný film, ve kterém nejsou novináři vykreslení jako totální dementi!

• 23.1.2016  23:25

Precizní scénář, kostýmy i detaily ve všech scénách. Precizně nasvícené, nasnímané, zrežírované a zahrané, a také precizně chladné, odtažité a bez pořádného napětí nebo něčeho, co stojí za zapamatování. Kde jsou proboha ty silné emoce, ta gradace, kterou uměl dřív Spielberg vykouzlit? Jako by vše srážela přepálená stopáž a překombinovaný děj. Prostě, jak zpívá má oblíbená kapela: Kam zmizel kofein z kávy bez kofeinu, nevíš Spielbergu?

• 18.12.2015  10:34

Za mě Star warsy doprí! Střílej tam věci ve vzduchu, pak tam střílej na zemi, pak tam jsou ufoni, pak zas střílej ve vzduchu, pak příšery, střílej na vesmírný lodi, ufoni, bar, vybuchující planety, smutný lidi, veselý lidi, střílení na zemi, střílení ve vzduchu, střílení na zemi, barvičky, světelný mečák, nene, nevezmu si ho, ale vezmeš, pak střílení na zemi, umíráníčko, pak si vzala mečák a may force be with you. A byla! Prostě hvězdoválky jako za mlada, super!

• 31.8.2015  16:58

Marvelovský filmy jsou jak přes kopírák a já zjišťuju, že pokud je nezachraňuje pořádná nálož humoru a nadsázky (ty chvíle, kdy zde jsou, jsou nejlepší části filmu), tak už je nežeru. Druzí Avengers se vyznačují hlavně absencí originality. Všechno v tom filmu už jsme viděli dřív a často i lépe. Ani ten souboj Hulk vs. Ironhulk prostě není moc zajímavý. Nehledě na záporáky, ve kterých to Marvel s DC prohrává na totální čáře o deset koňských délek (Ultron je snad jeden z nejplošších a nejnudnějších, co jsem kdy viděl. Což ostatně podtrhuje i to, že je celej napatlanej digitálně). Přemýšlím o hodnocení mezi dvěma a třema hvězdama a nakonec dám dvě. Ten film se snaží o větší prokreslení některých hrdinů, ale ta snaha selhává a ve výsledku je to sterilní popcorn bez vlastní identity. Ano, přes všechny ty výbuchy a barvičky, jsem se docela nudil. 49%

• 13.7.2015  14:55

První půlka série je peckovní a převyšuje i první řadu, která byla hodně zajímavá. Jenže pak se nám začnou vršit motivy, postavy a vedlejší linky a všeho začne být moc. U několika dílů jsem si myslel, že už musí být zaručeně konec, ale série pokračovala dál a dál, natahovalo se již natažené, postavy (mimochodem jinak skvěle napsané a zahrané)začaly jednat zkratkovitě a nelogicky, předchozí vývoj začal být vlastně naprosto nedůležitý a já měl problémy řadu dokoukat. Takže po posledním dílu spíš zklamání a další řady už si nechám ujít.

• 25.12.2014  14:51
    Princezna a písař (TV film) (2014)

První půlka byla mile zábavná, vše se bralo s nadhledem a párkrát jsem se opravdu zasmál. Pak to bohužel spadlo do podivné splácaniny plné strašlivých nelogičností (já vim, že je to pro děti, ale stejně), křečovitých akčních scén (hlavně bitky byly fakt strašný). Někteří herci mě bavili, celkově to není úplně tak špatné, díky tomu humoru jsem si to docela užil. 55 %

• 16.11.2014  20:36
    Život Adele (2013)

Kus ničeho naservírovaný na sněhově bílém talíři navoněným a vkusně oblečeným číšňíkem. Český název filmu naprosto shrnuje děj - neděj a ona výjimečnost a uhrančivost snímku připisovaná, se v mém případě prostě nedostavuje. Já si po dvou hodinách málem ukousal nehty a to jsem se opravdu snažil, snažil dát Adele šanci. Život hlavní hrdinky je nudným obyčejným životem bez jakéhokoliv zvratu nebo zajímavé či silné scény. Adele mi celou dobu přišla natvrdlá, nesympatická a co je nejhorší - bohužel naprosto nezajímavá, stejně jako většina lidí kolem ní. Nesmyslně dlouhá lesbická pornoscéna jen podtrhuje křečovitou snahu o Umění. Snahu, která bohužel opakovaně ústí ve střelbu na slepo ve stylu "prostě tam dáme dlouhý záběry nakontrastujeme je s reálnými dialogy a syrovými charaktery, který budou působit jakoby opravdově a oni už se nám v tom kritici porejpou a něco si v tom najdou". Ale na mě to, vážení, tentokrát nezafungovalo. Věřím, že existují kvanta reálných příběhů homosexuálů, které jsou daleko silnější a zajímavější a na kterých lze podstatně chytřeji a podmanivěji zobrazit průběh jejich života, jejich každodennost a jejich problémy. 40%

• 1.11.2014  12:47
    Želvy Ninja (2014)

Přeplácaný digitální bordel. Hlášky z nichž fungovaly možná tak dvě. Akce nepřehledná a až na výjimky nudná a bez nějaké větší invence. Příběh plný logických děr a nelogického chování postav. Pozitivní snad byly jen archetypálnost želv samotných, což dodávalo filmu aspoň krapet šťávy. Herecky to nestálo za řeč, jedinou světlou výjimkou byl William Fichtner, který aspoň trochu zvedl každou scénu, ve které hrál. Prostě digiblockbuster tentokrát bohužel spíš v tom negativním slova smyslu. 45 %

• 8.10.2014  09:49
    Ranhojič (2013)

Ranhojič se trochu nezvyklým dílem v německé kinematografii, protože sází na jednoznačnost a transparentnost diváckého výkladu. Příběh je přímočarý, relativně předvídatelný a nepřekvapí žádnými zásadními odbočkami nebo zvraty, emoce jsou načrtnuté, ale nejdou (a zřejmě se ani nesnaží) jít do hloubky. Philipp Stölz, který mě před lety zaujal horolezeckým Nordwandem, ale ví co dělá a dělá to s neomylnou přesností od začátku až do konce. Nechtěl přijít s další dramatickou Agorou. Místo toho trochu z ní smíchal s Egypťanem Sinuhetem, přidal špetku Království nebeského a pěkně přisypal z příběhů Tisíce a jedné noci. A ač by se mohlo zdát, že se z vajíčka musí nutně vyklubat ošklivé káčátko, nestalo se tak. Místo toho tu máme zručně natočenou pohádku pro dospělé. Alespoň má v oblasti vyprávění a práce s postavami k žánru, kde vědění a láska triumfuje nad tmářstvím a nenávistí, nejblíže. Pohádkovosti je podřízeno vše - postavy mluví všude anglicky, středověk i přes svou krutost vypadá jako cool romantické místo, zlouni jsou oškliví a hrdinové krásní a od začátku cítíme, že to se sympatickým Robem a jeho milou musí dopadnout dobře. Za oponu nahlíží film zhruba ve třech okamžicích a nejzajímavější postavou je dozajista zdánlivě arogantní vládce v podání Oliviera Martineze, kterému na paty dýchá potulný "holič" Skarsgard. Naopak prkenný Avicena v podání Bena Kingsleyho je spíše mírným zklamáním. Přestože by se mohlo zdát, že striktní zaškatulkování Ranhojiče do ranku "dobrodružné pohádky pro dospělé" myslím jako negativum, je tomu přesně naopak. Na filmu je znát, že tvůrci věděli, co točí a co chtějí sdělit. Že jim pomáhá především neotřelé téma středověkého lékařství že si přitom nehráli na intelektuální veledílo je tentokrát jen k dobru. 75 %

• 12.9.2014  23:44
    Divergence (2014)

Tuctová antiutopická povídačka, která má (narozdíl třeba od Hunger Games) i nezajímavé a ploché postavy a herce. A to počínaje hlavní hrdinkou, konče Kate Winslet v roli zlé čarodějnice. Celým filmem jsem proplul bez výrazného zaujetí, nic mě zásadně neurazilo a nic mě ani zásadně nezaujalo. A to je ten hlavní problém. Ten film je šedivý rutinní a nedokáže prodat ani těch pár zajímavých nápadů, které obsahuje. A proto dávám, tak malé hodnocení. Kdyby mě aspoň donutil ho nesnášet nebo s ním nesouhlasit nebo se mi na něm něco fakt nelíbilo, možná by to bylo i lepší. Takhle jenom nuda nuda, šeď šeď. 40 %

• 11.8.2014  11:28

Klasika dobrodružného filmu, kterou táhne nahoru parádní obsazení. Hlavně duo Costner - Freeman vs. Alan Rickman, na to se dobře kouká i po těch letech a i s tím vyšším věkem na hrbu. Za zmínku stojí i hudba (ostatně tam padla i nějaká oskarová nominace) a podle mě i kamera. Milsome si dokázal hezky pohrát s kompozicí některých záběrů a hlavně se světlem, které v některých chvílích funguje krásně a atmosféricky. Dohromady to všechno navozuje příjemný pocit poctivé rodinné a pěkně napínavé dobrodružné podívané (a v tomhle případě dokonce bez pejorativního zabarvení!). A přesně tím tenhle Robin Hood je.

• 23.6.2014  17:28

Jakoby tvůrci druhé třístovky dostali strach a řekli si, že je přece nemůže nějaký Spartacus překonat. A tak nám obrazovky zaplavují hektolitry digitální krve od začátku do konce a sem tam se vyšpulí i nějaká ta ňadra (ne že bych si v případě Evy stěžoval). Bohužel narozdíl od první třístovky už nejde o stylizaci, ale o posedlost, která bohužel v mnoha případech už nudí. Bez zpomalení už se neobejde nic, souboje digitálních lodí se zají po první bitvě a hlavní hrdina má totálně nulové charisma. A tak nám tu zbývá krásná Eva. Která kromě toho, jak je krásná, si tu roli i neskutečně užívá a herecky strká do kapsy úplně všechno a všechny a všude. Takže jenom tobě tam Evo posílám dvě hvězdy a 40 %

• 17.4.2014  12:16

Prostě takovej mlčenlivej (pár spíš banálních otázek Klusáka nepočítám) vhled do světa pár poměrně bizarních postaviček s různými komplexy (arogance a zbavování se zodpovědnosti u hlavního hrdiny, pokroucené hledání "krásy" u tý divný černovlasý novinářky, samotný celebrity, který jsou k jejich smůle podstatně hloupější než ti bulvární novináři). Je vidět, jak je tenhle svět takovou alegorií na svět politický - sebezahleděnost, odtrženost o podstatného, přenášení zodpovědnosti (ty lidi to chtěj). Celkově ale jako dokument slabý - pár dramatických záběrů, pár oduševnělých záběrů (rodina, lavička s otcem), pár výplňových záběru. Do hloubky se opět nejde, to Klusák neumí. Ale prostředí je dostatečně zajímavý, takže mu to prochází... Nejzajímavější byl pro mě asi vhled do jeho rodiny, který hezky rozpouští Novotného masku "mám všechno pod kontrolou"... 60 %

• 13.4.2014  23:27

Nefungovalo to na mě ani jako porno ani jako komedie. Takže vlastně ani nevim za co tomu dávám tu jednu hvězdu. Asi abych nebyl jedinej s odpadem... :)

• 1.3.2014  12:54

Celou dobu jsem měl nepříjemný pocit naprosté nalajnovanosti a totální absence překvapení (ty jdeš ven a umřeš, to víme, tak proč to tak řešíte...), nicméně to přebíjí poměrně příjemná filmařina, která jede v duchu žánru a která nakonec přece jen umí i příjemně překvapit. Body tak strhávám hlavně za sentinela, otevřenější či méně doslovný konec by tomu seděl mnohem víc. Ale jinak solidní sci-fi bez patosu a s celkem (nikoliv úplně) logickým chováním postav, což je málokdy samozřejmé. 75 %

• 17.1.2014  10:02

Skvěle natočené nic. Spíše napínavý thriller s pár lekačkami, které zafungovaly jen výjimečně, a hlavně se scénářem, který vlastně nebyl scénář. Prostě mustr "přijede rodina - začne je něco strašit - rodina trpí - když už trpí moc, najde se pomoc - pomoc pomáhá, ale něco se zvrtne - finální řešení s dobrým nebo špatným koncem." Máme tam nějaké ty oběšence, náměsíčné, mrtvé psy, sklepy a falešné zdi. Prostě jako v každym filmu o strašidelnym domě. Některé se podařilo v rámci žánru vytěžit vcelku příjemně, jiné jsou jen zbytečnými klišé (mrtvý pes? really?) Herecky průměrná, režijně skvěle zvládnutá látka, u které Hayesovi i Wan rezignovali na hledání něčeho nového a spolehli se na klasiku. Ale tak proč ne. Celkem pomohl ten look "true story" (byť je to samozřejmě dost zavádějící, řekněme, že si film vzal námět) a celkem zajímavé postavy Warrenových. Bavilo mě to, ale nenechte se zmást, o žádný zásadní hororový zářez opravdu nejde. Pokud chcete originální přístup ke strašidelnýmu domu, pusťte si první sérii American Horror Story. 66,666 %

• 13.1.2014  01:51

Chtěl jsem dát čtyři, ale poslední scénou jsem šel do kolen. Hanks fenomenální...

• 12.1.2014  22:32
    Whose Line Is It Anyway? (TV pořad) (1998)

Ikona všech (nebo přinejmenším většiny) improvizátorů. Rozhodně nejlepší improvizační televizní show, která nezklame asi nikdy. Zábava na úrovni, sympatičtí vystupující, originální kategorie. Pecka a jeden z nejlepších televizních pořadů, který je možný vidět. 95 %

• 12.12.2013  10:00
    Wolverine (2013)

Je něco špatně, když přijde nejlepší scéna filmu až po závěrečných titulcích...

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10