České porno (1997) (TV film)

Dokument, který vás zavede do kouzelného světa porna v době, kdy neexistovalo on-line porno na internetu. To znamená, že 99% věcí v tomto dokumentu už neplatí a nebo jsou na vyšším levelu. Největší perverznosti zde předkládané (anál, fetiš, stříkání) jsou dnes zasloužilou klasikou a lidé, kteří tenkrát udávali tempo by dnes strčil do kapsy každý druhý honibrk z šesté třídy. Díky Bože za internet, když si vybavim ty honičky u Fontány a Lea, to se fakt nedalo ani v těch jedenácti letech! 60%

Amazonka (1999) (seriál)

Co jako dítě žereš, to tě v dospělosti rozesmává. Tento seriál je skutečně dobrodružné Eso pro děti a puberťáky, takový drsnější Tarzan, ale v mnohem temnější atmosféře. Pochopitelně to má plno naprosto idiotských momentů jako například fakt, že bílé dítě ze spadlého letadla vede kmen amazonských indiánů, ale určité kouzlo to mělo. Je hezké vidět, že dříve se jelo na jednoduchý formát, který fungoval. Dnes se musí všechno totálně překombinovávat (LOST), aby to diváka řádně usadilo do křesla a i když daný seriál žere, sám ani nechápe co zrovna sleduje. 60%

Světla páteční noci (2004)

Čistě průměrný sportovní film (příběh), který by se dal aplikovat na jakýkoliv tým na světě. Když jsem při koukání vzpomínal na film Vzpomínka na Titány , říkal jsem si, že to na co koukám je jedoduše málo, aby to mohlo vydat na celovečerní film. Ambiciózní (favorizovaný) středoškolský tým má za úkol vyhrát státní mistrovství v americkém fotbale a zraní se největší hvězda týmu, to je vše! Do toho plejáda nesympatických herců a zde absolutně necharismatický Billy Bob, který celý film působí spíše dojmem uklízeče záchodků než jako trenér s respektem, který má sloužit jako zdroj vzoru pro hráče a patosu pro diváka. V podstatě každý kdo hrál v životě týmový sport zažil se svým týmem větší příběh než ten, který prožívají hlavní hrdinové tohoto filmu. SPOILER: Skoro všechno vyhrát a pak prohrát až finále přece není tak drastické (emotivní). 60%

Lotři (1992)

Dva hasiči jdou najít zakopaný poklad do starého skladiště a vzápětí jsou vyrušeni raperskou špičkou osmdesátých a devadesátých let. Ice-T a Ice Cube se s tím neserou, a tak je chtějí nejprve zabít a později podíl ze zlata. Do toho všude poletují gangsta-niggas a ostřelují nebohé skleněné okna. Člověka to skutečně tu hodinu baví, ale pak už to začíná být stereotypní jako prase. Když scénáři dochází kvalitní a oživující nápady, začíná se na povrch drát nelogičnost a tupost všech zúčastněných. Přesto se podobný druh thrillerů už moc nevidí, proto solidních 63%

Tohle je Sparta! (2008)

Tohle je sračka! A já s tím nemám problém, protože sračka je to účelová a samotní tvůrci to nejenom parodováním své parodie sami dokazují, ale rovnou to i zahrnují do scén a dialogů: "tohle bude další filmový propadák roku". Je to slabší parodie na nejrůznější věci, reklamy a jiné shity dnešní doby a divák se jednoduše musí smířit s tím, že Scary Movie vyžraly veškeré nápady tohoto žánru a vše co po nich příjde bude zaručeně neoriginální a slabý. Na tomto filmu je sympatické alespoň to, že otevřeně přiznává svojí nepovedenost a pokud je člověk skutečně uvolněný, párkrát se zasměje i nenuceně. 50%

Perverzáci (2011)

Tři perverzní povídky pro katolicko-puritánskou společnost, které mi zase tak perverzní nepřišly. Povídka 1. - "ulov si svojí bezdomovkyni a nastříkej jí na obličej sperma". Asi nejlepší povídka ze všech, líbilo se mi hlavně závěrečné rozuzlení, které jsem skutečně nečekal. Povídka 2. - "totální chaoticky shit, který nikdo nepochopí". Povídka 3. - "čerstvé psí žrádlo", anální animal sex se psem se nevyplácí, aneb nešukej svého přítele dildem do prdele. Celkově dávají tyto tři minipříběhy celkem zábavnou jednohubku, která se snaží o revoluční perverznost, ale zaspala dobu, Sprski film už rok nechává blít pokojnou společnost. 60%

Spolubydlící (2011)

Asi nejklasičtější námět pro thriller, který vůbec existuje. Něco podobného jsme zkrátka už viděli nejméně 5x v jiných filmech, přesto má tento film pár zajímavých pasáží a Gigandeta, který mě poslední dobou začíná bavit. Zane a jeho cameo rovněž potěšilo, jen ten debilní konec a zbytečně dlouhá stopáž, tohle se dalo odvyprávět za 60 minut. 59%

Zdrojový kód (2011)

Celkem zajímavý nápad, který se ale dalším a dalším dějem dostává do začarovaného kruhu, který nechápou ani samotní tvůrci. Film měl několik velmi silných pasáží a pokud by skončil v jedné chvíli, člověk by byl spokojen a dokonce i trochu dojatý, a to čistou sílou záběru, nikoliv umělou emocí a patosem. Bohužel, Američané nikdy nepochopí, že nejlepší hráči odchází od stolu v tom nejlepším. 64%

4teens (2011) (seriál)

Viděl jsem jeden díl (lyžák) a zase tak hrozné to není. Mírná naivita scénáře a charakterů studentů tu patrná je, ale stejně naivní je i představa padesátníka o "zkažené mládeži, která fetuje", "čumí na facebook", "je sprostá", "my takoví nebyli". Je to píčovina, dnes se najde spousta "hodných" puberťáků, kteří jsou zcela normální a přesně o nich je tento seriál. Sám bych přivítal trochu explicitnější ztvárnění, místo ohraného klišé "ou shit", které dnes snad nikdo nepoužívá, raději "do píče", místo plánu jak sbalit učitele, raději gang bang akce po škole, nebo jen striptýz na dámských hajzlech. Přesto je tento seriál příjemnou změnou a konečně naše "milovaná" ČT namířila hlaveň i na jinou cílovou skupinu než jen na důchodce a to jejich 3x s Miroslavem. 56%

Země kůlů (2010)

Smrdí to nudou, bohužel. Žánrově přitažlivé téma, které je rozprcané do road movie v postapokalyptickém světě, nic víc než ta nejlepší nuda z The Road a pár "akčních" scén, které prokládají hluché místa v lese. Les je vlastně primární lokace natáčení tohoto filmu a tak z již slibovaného apokalyptického prostředí uvidíme jen rozbořené osamělé baráky, což je zklamání. Nízkorozpočtovost filmu se přitom dala tak snadno zamaskovat například delším pobytem hlavních hrdinů v jednotlivých městech, bohužel, les a jeho útrapy vítězí. 60%