Lovec draků (2007)

Až na krkolomné uspořádání příběhů, návazností a příběhů to byl příjemný filmový zážitek. Kite Runner by stál tak za čtyři hvězdy, ale za objektivní vylíčení Afghánistánu v době, než se do ní nasrali Sověti, dávám 5!

Česko Slovensko má talent 2 (2011) (pořad) odpad!

Je až směšné, jak se "československý" národ (nechápu, kterej kretén navrhl a schválil sloučení těchto dvou zemí 20 let po rozdělení) domnívá, že je možné se srovnávat s talentovými soutěžemi USA a především Británie. Pyco je nudný, Prachař je extrémně trapný. A porota? Slávik je jediný, který má úroveň a na naše končiny vkusný styl, ale občas je přehnaně arogantní a zbytečně hrubý. Dejdar je vlezdoprdel a bez Slávikova slova není schopný sám soutěžící ohodnotit. Bílá je pro mě osobně největším zklamáním. Zpěvačka takového kalibru bohužel nezapře svůj původ a chová se jak neandrtálská buranka z kravína. Chválí kdejakýho blba, ječí jak netopýr, kterýho tahaj za pinďoura, a její slovní zásoba je až neuvěřitelně malá. "Jste úžasný", "jste neskutečná", "jste neuvěřitelní" - jiné pozitivní ohodnocení jsem od ní ještě neslyšel, i přesto, že tato několikanásobná slavice hodnotí převážně zpěv. Při tomto složení není překvapením, že hodnocení výkonů soutěžích není prakticky na žádné úrovni. Občas se až stydím za náš národ, když vidím, koho by porotci představili světu jako talentovaný fenomén naší země.

Británie má talent (2007) (pořad)

Tak tomuhle se říká talentová soutěž. Maximální úroveň soutěžících, porotců, moderátorů a vůbec celého pořadu. V rámci talentových show TOP! 100%.

Transformers 3 (2011)

Tak tohle mě opravdu mrzí. Na Transformers 3 jsem se těšil celý rok a když přišel, nemohl jsem se dočkat. A resumé? Největší zklamání roku. První polovina třetího dílu je ukrutná nuda, která je neuspořádaná a zcela postrádá základ, na kterém by ta "dramatická" část mohla stavět. Druhá polovina není o ničem jiném než o kolísající dávce studené akční porce. Abych to rozebral. Rosie je kost, ale na Megan nemá ani omylem. Tím spíš, že nám neustále předhazuje ty své sexy křivky, na které se sice každý rád koukne, ale brzy diváka začne ono podbízení (mnohdy až vnucování) štvát. Vztah mezi Samem a mezi Carly je úplně nelogický - pro lásku by pro sebe navzájem zemřeli, ale ani náznak emocí a citů není vidět. Je znát, že je to její první film - herecký výkon je velmi smutný. Co se stalo mezi Megan a Bayem je jejich věc, ale Bay si patrně neuvědomuje, že Michaela byla až příliš velkou součástí Transformers. Prsknout tam první luxusní britskou topmodelku, co fotí pro Victoria's Secret, prostě nestačí. Najednou je Michaela pryč a nikdo se neobtěžuje fanouškům vysvětlit, kam se poděla. Z ničeho nic má Sam novou kočku, kterou miluje celým svým srdcem a jediné, kdy Michaelu ve filmu zmíní, je když rodičům odsekne, že od ní dostal kopačky. A propó, rodiče. Ti, aby tam nechyběli, tak jim byly vytvořené dvě umělé miniscénky, které jsou ještě zbytečnější než ty ve dvojce. Idea pozemské kolaborace je vážně směšná. A že se budu u finálové bitvy největších velikánů tak nudit, to jsem nečekal. Navíc, podobně jako u dvojky, délka nepřetržité akce byla bohužel až moc velká, a tak nebyla finálová bitva nijak zvlášť výrazná a co víc, nebylo nic, co by ukazovalo, že právě ona má být ta velkolepá, důležitá a poslední. Když to shrnu, ještě teď je mi z vývoje této série smutno. Jediné, co stojí za pochvalu je hudba. Steve Jablonsky je člověk na svém místě, bohužel v tomto filmu asi jako jediný. Hudna tedy byla perektní. Tím to končí. Ve srovnání s předchozími díly - 60%.

Americký chopper (2003) (pořad)

Tuněj neskutečně, ale těch křupanských keců okolo. Nemám rád reality show. A Americký chopper není nic jiného. (Ve skutečnosti to není ani ta "reality", protože si neumím představit, že někde žijí podobné existence, které vedou podobné dialogy.)

Bubo bubo (2011) (pořad) odpad!

Chce se mi z toho blejt!

Jen blbni! (2006) (pořad) odpad!

Izera mám moc rád. Jeho netaktní humor je vynikající, ale tohle je hnus. Celé je to jen o vulgaritě a o trapných scénkách s trapnými výkony jak Izera, tak i jeho hostů.

Nezvratný osud 5 (2011)

Brilantní závěr, ale tím to hasne. Film je strašně zdlouhavý, nudný a předvídatelný. Plusový bod za snahu eliminovat nechuťárny, které sérii táhnou čím dál víc mezi žumpoidní filmy.

Frozen (2010)

Originální námět, ale děsná nuda.

Dr. Ludsky (2011) (seriál)

Slovenská produkce se může snažit sebe víc, ale na "House" nebo "neHouse" zkrátka nemá. Ludsky staví na postavě amerického kolegy v nemocnici v New Jersey. Aby to nebyla úplná kopírka, typ člověka a jistý humor je to jediné, co tyto dva kousky spojuje. Možná by ale kopírka byla lepší. Ludsky nemá charakter a je vždy zcela nejasné, jaký typ člověka to je. Zatímco se tváří jako velký cynický frajer a bůhvíjak sebevědomý playboy, má též tvář slabého melancholika. Ludsky není postava s pevnou osobností a balancuje na hraně mezi několika tvářemi. Maštalír odvádí v celém seriálu bezpochyby nejlepší práci, škoda, že ostatní jsou doslova trapní. Plusový bod ode mne získává seriál za moderní zpracování seriálu a za pohrávání s efekty a kamerou (i když často naprosto nelogicky a šíleně stupidně).