Prometheus (2012)

Nevím, jaký názor na to máte vy, kteří jste to už viděli, ale já Scottovu dlouho očekávanou senzaci považuji za doposud největší filmové zklamání roku 2012. Námět je úžasný, herecké výkony slušné, prostředí, ač monotónní, tak nápadité. Ale chybí tomu hlavní věc, která diváka nechá se ukájet novým aci-fi světem - logika! Kde proboha vzali to, že je někdo někam zve? Snad všechny zvraty, podrazy a plány nebyly postavené na jediném logickém a nebo smysluplném rozhodnutí (protože pokud ano, pak to nějak zapomněli vysvětlit). Místy film až příliš upřímně kopíruje Avatar, kterému ale v nejmenším případě nesahá ani po kotníky. Co bylo smyslem plánu protistrany a jak toho vůbec chtěla dosáhnout, to mi opravdu doteď není jasné. A ten závěr? No coment. Alespoň, že ty efekty za něco stály... 60%

Strážce spravedlnosti (2010) (seriál)

Bohužel se scénáře ujal pašík Seagal. A je to znát! Veškeré snímky, které má na starosti právě on, nestojí a nic. Nuda, utopická filosofie, nulová myšlenka. Seriál na mě působí jako Walker, Texas, Ranger, což je určitě chyba. Nevýrazní herci, primitivem vymyšlené zápletky, stereotypní případy a prostředí, moudré kecy pana Kanea, které ale ve skutečnosti obsahují tolik moudrosti jako jako vyschlý mozek mouchy tse-tse. Kdyby se vedení seriálu ujal někdo jiný, kdyby to bylo něco ve stylu CSI nebo Criminal Minds, a kdyby dostal Seagal jiné spolupraovníky, mohlo to celé vypadat úplně jinak. Ale takhle? Bohužel podprůměrný seroš se vším pdoprůměrným, co jen podprůměrné může být. 35%

Bobule (2008)

__Filmové chyby:__ |×××| Ve dvou scénách je v záběru vidět prázdné auto, v zápětí v něm ale sedí Klárka. |×××| Když bouchne burčák, tak všichni myjí auto u jezu. Vše je silně zašpiněné, až na oblečení kluků - to je úplně čisté. |×××| Děda vyveze ze stodoly své staré auto, svého miláčka. To však má i přes svůj věk nový tvar registrační značky.

Stmívání (2008)

__Filmové chyby:__ |×××| Bella probudí v nemocnici, krátce na to mluví se svou matkou. Belle se mění poloha kyslíkových hadiček, které má přes obličej. |×××| V jedné ze scén, kdy je Bella s Edwardem v lese, je jasně viditelný mikrofon. Mikrofon je možné spatřit i v odraze skla Bellinina vozu. |×××| Jacob má paruku a je to vidět. Nejzřetelněji ve scéně, kdy Bella dostane od táty auto. |×××| Na školním plese Edward s Bellou vstoupí do sálu. U stolu vzadu je Victorie, která je pak pozoruje oknem. Edward o ní neví, i přesto, že cítí jiné upíry. Ani ostatní Cullenovi nic nepostřehnou.

Next (2007)

__Filmové chyby:__ |×××| Chrisovi se střídavě mění hodinky. Jednou je má na pravé ruce, jindy zas na levé. |×××| FBI zaúkoluje Liz, aby Chrise uspala . Nakonec se ale Chrisovi svěří. Aby nebyl možný odposlech, zapne Chris nahlas televizi. Jenže pokud agenti hotelový pokoj odposlouchávají, museli slyšet i to, že je Liz prozradila. |×××| Chris nachází v rezervaci nalézá ještěrku. Jedná se o mládě gekončíka nočního, tedy o druh, který se vyskytuje pouze v jihozápadní Asii.

Hannibal (2001)

__Filmové chyby:__ |×××| Clarice odevzdává odevzdává zbraň, když je odvolána ze služby. Jedná se o glock, ale hned v dalším záběru na odevzdané věci se tam leží na SIG P226. |×××| Telefonní číslo na linku, na kterou Pazzi volá s informacemi o Lecterovi je 1-212-555-0118. Číslo, které si napíše na lístek a číslo, které vytáčí v telefonní budce je jiné. |×××| Dr. Hannibal Lecter píše dopis agentce Starlingové, pak olízne obálku, do které dopis vkládá. Když agentka Starlingová obálku otevírá, odloupne jen voskovou pečeť a obálka jako taková není slepená.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

__Filmové chyby:__ |×××| Neustále se mluví o tom, že Harry má zelené oči po matce. Když si ale Harry prohlíží Snapeovy vzpomínky, Lily vůbec zelené oči nemá. Ani Harry je nemá. |×××| Během Snapeových vzpomínek, kdy je Lily zabita Lordem Voldemortem, má mít Voldemort normální lidskou podobu, protože až její smrt ho připravila o lidské tělo. Jenže zde má podobu, jakou získal až po "znovuzrození" na hřbitově. |×××| Georgovi má chybět ucho. Přirůst mu přeci nemohlo. Molly Weasleyová přeci říkala, že černá magie nejde napravit.

60 sekund (2000)

__Filmové chyby:__ |×××| Když Reims krade GT500, tak v jednom záběru urazí pravé zrcátko. V dalším scéně, když ujíždí opět policii, tak je zrcátko v pořádku. |×××| Při vytržení přední nápravy z Mercedesu Johnyho B, je vidět v jednom záběru utržené zadní kolo a v dalším je vpořádku. Je také vidět další lano, za který byl Mercedes přivázaný za zadek. Za předek byl přivázaný k náklaďáku, i když v záběru bylo vidět lano vzadu. |×××| Ve scéně, kdy Sfing rozbije Johnymu B okno u Mercedesu, je vidět, jak vrchní část okna zůstala popraskaná. V dalším záběru je okno celé . |×××| Randal Memphis přijde s myšlenkou použít náklaďák na likvidaci členu nepřátelskeho gangu. Kip tedy upne lano z náklaďáku na zadní nápravu, ale když náklaďák vyjede z parkovište, vytrhne nápravu přední. |×××| Reims krade GT500, u čehož je i jeho bratr. Autu chybí zrcátko, v následujícím záběru tam ale je. |×××| V závěru filmu je GT500 překryta plachtou. V jedné scéně začíná u stěračů, v té další, kdy ji Otto Hallivell stahuje, plachta začíná u světel.

Úhel pohledu (2008)

Asi takhle. Koukat se 10x na jednu scénu z různých úhlů pohledů je extrémní nuda. Nápad byl fajn, ale Travisovi se to ani trochu nepovedlo. Americký patriotismus se tu vtírá tak nevkusně, že brzy zaponemenete, že se děj odehrává ve Španělsku. Určitě by stálo bývalo za úvahu, zda skutečně obsadit M. Foxe, protože se tento nevýrazný "niemand" do této role nehodít ani trochu. No, ještě, že nemá film ani hodinu a půl. Slabota. 50%!