Kazatel (2011)

Na tenhle film jsem chtěl opravdu HODNĚ jít. V Budějkách ho měli jen ve 3D a než jsem se rozhoupal, už v nabídce nebyl. Dneska jsem to stáhnul a děkuju Bohu, že jsem na tuhle stupiditu nešel. Občasné efekty 80%, zbytek filmu 5%. Hrůza hrůz. Stewart nutně potřebuje cvokaře!

Gladiátor (2000)

__Filmové chyby:__ |×××| Následujícího rána po bitvě s Barbary krmí Maxim svého koně jablkem. Mezi Maximem a koněm je vidět člověk v džínách. |×××| Při jednom ze soubojů je vidět na ochozu kameraman. |×××| Na jednom z vozíků je umístěná propanbutanová láhev. |×××| Když se Maximus vrací z bitvy domů, jsou v polích vidět koleje od traktoru. |×××| Maximus má přezdívku Španěl. Španělsko vzniklo až v 15 století spojením Kastilie a Aragonie. |×××| Gradiátor, který skončí na zemi mrtev v Koloseu má pod hlavou polštář. |×××| Během bitvy s Barbary pomáhá Římanům pes - Německý ovčák. Tohle plemeno se objevuje mnohem později až v 19. století.

Volejte věštce (2008) (pořad) odpad!

Sdílím názor, že existují tací, lteří umí "číst". Ale tohle? No pardon...

Eurotrip (2004)

__Filmové chyby:__ |×××| Když jde parta do muzea ve Vatikánu, snaží se namluvit strážcům, že je Cooper mentálně zaostalý. Ten v tu chvíli ukousne kus kornoutku zmrzliny, který má už vylízaný. Po oblbnutí strážců je kornout opět celý. |×××| Při návštěvě pařížského Louveru ve skutečnosti stojí před pražským Rudolfínem. Ke všemu jsou v pozadí vidět Hradčany. |×××| Když Scott dorazí s kamarády do Vatikánu, je v pozadí vidět Kolosseum. To ale není možné, protože se Kolosseum nachází několik kilometrů od Vatikánu. |×××| Letadlo, se kterým Scooty a Cooper odlétají do Evropy má na startovací ploše tři motory. V následujícím záběru, kdy letadlo letí vzlétá, má motory dva. |×××| V rozložené mapě Evropy je ke Slovensku přidělena vlajka, která neodpovídá vzhledu slovenské státní vlajce. |×××| Film se z velké části natáčel v České republice, proto v něm nalezneme spoustu faktických nedostatků. Na americkém letišti je česká poštovní schránka, na pařížském nádraží je možné zahlédnout nápis "ČD" nebo za Louvrem český nízkopodlažní autobus MHD.

Duch boje (2008)

Pro mě jeden z nejlepších akčních fimů s tématikou bojového umění. Naprostá nekonvence, ať už v soubojích, tréninku, závěrečné akce či v příběhu. Nestačil jsem zírat. Chocolate jsem si pustil odpoledne po obědě a trapně musím přiznat, že v tuto dobu to většinou nevydržím a usnu. Tentokrát jsem neusnul a pokud si dobře vzpomínám, tak se mi ještě nikdy nestalo, že by mě nějaký film tak nakopnul, abych vydržel vzhůru ještě do rána. Duch boje je pro mne skutečně nevšedním zážitkem a mile rád se k němu někdy vrátím.

Duch (1990)

__Filmové chyby:__ |×××| Cestou k Odě Mae vrhá Sam na ulici stín. Už je ale po smrti a duch nevrhá stín. Stejně jako mu nemůže jít pára od pusy, což jsme ale i tak mohli vidět, když byl Sam postřelený a jeho duch běžel nazpátek ke svému tělu. |×××| Sam, coby novopečený duch, neumí pohybovat předměty, ani je jiným způsobem ovládat. Ve vchodu k Odě Mae si však přidržel dveře. |×××| Když Sam rozhoupe anděla za oknem a dávají ho do bytu, tak sochu nesou kolem velkého zrcadla, kde je možno spatřit kameru a člena štábu. |×××| Molly točí v noci na kruhu vázu. Poté, co k ní přijde Sam stráví chvíli společného vyrábění vázy a pak se začnou líbat. Oba mají ruce zapatlané od hlíny, ale nato následuje střih a oba mají ruce naprosto čisté, přitom se stále líbají. |×××| Sam se Molly snaží přesvědčit všemožnými prostředky, že ještě neodešel z tohoto světa. Jeden z nich je pokus s mincí, kdy Oda Mae tlumočí, co se Sam právě chystá udělat. Sam drží minci na špičce svého ukazováčku, tak, že je nyní mince přímo před očima Molly. Ta se ale otočí doleva (směrem na Sama), s pohledem že už tomu věří. Jelikož ale Sama neviděla, nemohla vědět, že se zrovna ocitá po její levici. _________________________________________________________________________________________________________________ Duch je film, u kterého vždy brečím smíchy a dojetím. Pokaždé, když má dojít k postřelení Sama is přeju, aby se to nestalo. 100%

Kung Fu Panda: Tajemství Pěti postrachů (2008)

__Filmové chyby:__ |×××| Podle vyprávění v prvním dílu Kung Fu Pandy, našel Shi Fu Tygřici jako mládě přede dveřma. Ujal se jí, pak ji trénoval a ona se zlepšovala a zlepšovala. Verze, kterou vyprávěl Po v Kung Fu Pandě: Secrets of the Furious Five, se naprosto liší od té původní.

Smrtonosná zbraň (1987)

__Filmové chyby:__ |×××| Na začátku filmu dívka spáchá sebevraždu tím, že skočí z balkónu. Z balkónu padá rovnou na auto. Ovšem během pár záběrů se její poloha na autě velmi znatelně změní. |×××| Než skočí Rigs se sebevrahem z budovy, nasadí mu pouta a vyhodí klíč. Při skoku je vidět, že nejsou pouty spoutáni. |×××| Rigs leží v posteli s téměř dokouřenou cigaretou. V dalším záběru kouří cigaretu podstatně delší. |×××| V závěrečné akční scéně Rigs po osvobození z pout utíká. Celou dobu běží bos a najednou se mu z ničeho nic na nohách objeví boty.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

__Filmové chyby:__ |×××| Když střílí z vrtulíku na policejní auto s McClanem a Farrellem, tak jsou vidět na čelním skle díry od kulek. Ty ale několikrát změní tvar (tzn., že jsou někdy s pavučinou a někdy bez nebo jsou na jiných místech) a často díry ze skla dokonce úplně zmizí. |×××| Když střílí na policejní auto z vrtulníku ze samopalu, tak i přes obrovské množství kulek, které na auto střelec vypálí, a celkem velkou ráži s vysokou průbojností, nezasáhne žádná z nich k McClana ani Farrella, protože jsou zastaveny o dveře nebo sedačky auta. Ale když McClane leze po jedoucím kamionu a dostane se až k tahači, tak si pistole, ze které sřílí, hravě poradí s dveřma a všechny kulky zasánou řidiče. |×××| V záběru, kdy McClane s Farrellem vjedou do tunelu, aby setřásli vrtulník, je vidět, že všechny čtyři proudy vedoucí do tunelu jsou prázdné - široko daleko žádné auto. Jakmile jsou ale otevřeny všechny pruhy z obou stran, hrne se ze strany, odkud vjeli s autem, dovnitř desítky aut. Kde se tam tak najednou objevily? |×××| McClane se v tunelu rozjíždí policejním autem proti vrtulníku. Chvíli před srážkou však vyskočí. Jak je možné, že auto stále zrychluje, což je nejen vidět, ale i slyšet podle motoru, když v něm už nikdo nesedí? |×××| Když John McClane vyskočí z jedoucího policejního auta a tím "sestřelí" vrtulník, tak před srážkou seskakuje z vrtulníku odstřelovač. Ten nejdříve dopadá na dodávku a pak na silnici. Při dopadu na dodávku ztrácí sluchátka a ty pak padají vedle něj. Když potom ale celý pomlácený vstává, má sluchátka s mikrofonem už zase na hlavě. Že by si je během zlomku sekundy, co dopadal, zase nasadil, aby mohl říct pilotovi vybouchlého vrtulníku, že je nejvyšší čas vrtulník opustit? |×××| Když doletí John a Matt vrtulníkem k Warlockovi, tak ještě ve vrtulníku má John na pravé ruce dlouhý rukáv, a pod ním se dá tušit obvaz. Když pak vejdou do domu k Warlockovi, tak má John rukáv utržený, a na ruce má obvaz, ten je bílý, pak zakrvavený - při odchodu z domu. V následující scéně je obvaz zase zalitý krví, někdy víc, někdy míň. To samé je i s tváří Johna a jejím zašpiněním krví v celém filmu, ne vždy je krev tam, kde byla ještě před chvílí.