Mládeži nepřístupno (2013)

hunger.games: "Tak takle sem se dlouho nezasmál :DDD" Tak to je mi tě doopravdy líto...

Talisman (2012)

Pro mě tak trochu zklamání. Tak úžasný nápad založit příběh na nalezení fotografie, která zachránila mariňákovi život. A oni to zprzní tím, že z toho udělají podřadnou romantickou kaši z červené knihovny. Napětí mezi Loganem a Beth by mělo být daleko silnější, on by měl být mnohem tajmenější a Bethin ex by neměl být až takový záporák. A ten závěr? Už v půlce filmu je jasné, že typické klišé je zcela nevyhnutelné. Herecké obsazení je bezchybné, stejně jako nápad něco takového natočit. Smůla, že Hicksovi nedošlo, že se mu to ale vůbec nepovedlo...

96 hodin: Odplata (2012)

...aneb vítěz v anketě "Nejzbytečnější film roku". Naivní, hloupé, přehnané, předvídatelné, laciné a naprosto nesmyslné. Albánci mluví mezi sebou anglicky, i přesto, že anglicy pořádně neumí? Dělají si v Turecku co chtějí, jako by tam byli doma? Mají konekce pomalu jako CIA? Americká holka, která ani neumí zaparkovat, krosí úzkýma uličkama velkoměsta třetího světa v mercedesu s manuálem? Agenti jsou intuitivní a inteligentní, ale nejsou vševědoucí a jasnovidci. Ale v pohádce s názvem "Odplata" těžící z dobrého jména brilatního thrilleru z pařížského podsvětí pan Bryan Mills ukázal, že nadpřirozené schopnosti nejsou pro amerického agenta ve výsluze žádnou neobvyklou vlastností. Škoda. 50%

Atlas mraků (2012)

Jedním slovem - geniální! Není co k tomu dodat.

Ulovit miliardáře (2009) odpad!

Víte jak chutná zkažené maso se zapáchajícími vejci připravené na žluklém másle? Ne? Pusťte si další z českých skvostů a poznáte ten pocit. Pak teprve oceníte hodnotu sladké nevědomosti.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Sic pravda, doposud nejlepší díl série, však tevrp dotýká se průměrné linie. Nuže, uvidíme, co bude dál, vlezdoprdel Jacob mě sere čím dál víc, myslí si naivka, že je Bellin král, přitom by měl mu Edward rozbít líc.

Bourneův odkaz (2012)

Mílový krok směrem zpět. Samozřejmě porovnávám s ostatními díly Bourna, což je patrně neporovnatelné, protože se de facto o žádného Bourna v tomto případě ani nejedná. Na "bournovku" byl snímek velmi nudný, nepromyšlený, s nulovou zápletkou a hlavně příliš "sci-fi". A na klasický akčňák zase málo akční. Potom, co se ve finále po injekci Cross "vzmužil", těšil jsem se na pořádnou bitku proti neempatikému záporákovi. A ono prd! Suma sumárum závan inteligentního akčňáku typu Jason Bourne nebo James Bond stvárněný D. Craigem zde cítit nebyl a je to převeliká škoda. Takhle z toho je obyč tuctovka s extrémně dlouhým a nudným začátkem, který je hoden tak maximálně 65%.

Twilight sága: Nový měsíc (2009) odpad!

Nevadí mi romantický filmy, vůbec ne. Ale z tohohle bych blil. Bella je navíc úplně tupá kráva, která ke všemu není ani žádná krasavice, a vůbec nechápu, jak takoví dva playboyvé můžou o ni bojovat. Kór když je uráží tím, že si mezi nimi nedokáže zvolit. Jednička byla nudná, ale tohle je žumpa. Depresivní, nudný a hloupý.

Skyfall (2012)

Směr, jakým se teď Bond vyvjí, je naprosto fantastický. Až téměř adrenalinové napětí je věc, o které si ostatní bondovky s předchozími představiteli mohly jen nechat zdát. Od zajetí Bardema až po příjezd na venkov akce a zápletka gradovala tak, že jsem v kině téměř křečovitě tiskl opěradlo. Škoda těch posledních dvaceti minut, které začínaly spadávat do jakéhosi stereotypu. SPOILER: Možná mohl protentokrát Bond trochu selhat a scénáristi mohli nechat Bardema zabít M. Skvěle by se otevřel prostor pro další díl (podobně jako v Casino Royal). Nový Q je fantastický, ale Judi Dench lze nahradit jen těžko - bývalo to chtělo zvolit většího kabrňáka. I tak craigovskému Bondovi fandím a smekám nad perfektním 23. dílem.

Bitevní loď (2012)

To je zase jednou shit za všechny peníze. Ne, vážně. Je snad možné natočit větší stupiditu a utratit za to tolik peněz? První půl hodina je ve snímku jen proto, aby z toho nebyl krátkometrážní film. Extrémně nelogické momenty, při kterých musí nevěřícně a zároveň i pohoršeně zírat malé dítě. Liam Neeson je tam jen pro okrasu a pro nalákání diváků - těch jeho 5 minut, kdy drsně čumí do prostoru se nepočítá. Slečna Buritto je stejně tupá, jako její přítel Hopper (kterého téměř zasnoubená stále oslovuje příjimením). Je zapotřebí provést obrovský útok a místo toho, aby kontaktovala svého otce - admirála, volá svému princovi - poručíkovi. Pro mě obrovské zklamání. Technologie mimozemšťanů nenasvědˇčuje tomu, že by se jednalo o vyspělejší civilizaci - to ani náhodou. Jediné, co stálo za řeč, je rotující čistička. Kov není možné identivikovat, je mimo periodickou soustavu. Mno, myslím, že vedle takto neznámého prvku, je plutonium jen hračka pro děti. Samotný kontakt by všechny během chvíle zabil. Je pouze jedna část filmu, u níž jsem se bavil a tou je akce "bitevní loď". Jinak hnus, u kterého nesmí chybět nesmyslný americký nacionalismus a utopie zcela mimo rovinu reality.