• Krátkometrážní

Ghosted (2023)

Očakávania som mal, že to bude na úrovni Gray Man, ale nakoniec som bol milo prekvapený, že aj taký béčkový romantický akčňák ma dokázal pobaviť. Fajn dynamika hlavných hercov a niektoré vtipy úprimne zabavili. Akčná oddychovka, ktorú si pozriete keď nechcete nič extra vážne a len relaxovať.

Pistol (2022) (seriál)

Pamätám si ako som s ocom pozeral Sid a Nancy. Vtedy ma ta kapela nezajímala, avšak God Save The Queen a Anarchy in UK sa mi pridali do playlistu. Nečakal som, že sa časom dostanú do mojich TOPiek a kapela ako taká tiež. Po tomto seriáli si musím pustiť aspoň jednu pesničku za deň a ich album mi zdobí policu. Nedokážem to hodnotiť objektívne keďže celkový štýl seriálu (a hudba) sa mi trafil presne do vkusu podobne ako Clark. Môžem napísať ako sa mi každý element filmografie ľúbil, ale neviem načo keď hodnotenie hovorí samo za seba. Niektorí herci mi predali ich role viac uveriteľne a zapamätateľne než ich skutočne predlohy. Je mi jedno ako verné to je realite, toto je kxrva dobrý seriál!

Marvels (2023)

Najväčšie ťaháky sú Jackson a Vellani. Larson je pre mňa stále len tvrdohlavá otrava a ta tretia nestojí ani za reč. Digi-mačkovité finále si ma absolútne nechytilo. Ale pre mainstream to je v pohode prijateľná oddychová komédia.

Limbo (2023)

Čiernobiely vizuál s peknými zábermi nestačí na to, aby človeka bavila 108minutová nuda v púšti.

Brutální vedro (2023)

Slnečný deň kedy to slnko hreje do neznesiteľných teplôt, všade pot a teplo, hlava je omámená, chuť na to niečo robiť je vzdialená a nezostáva nič iné len čakať kým ten otrasný deň skončí. To keby sa podarilo poriadne znázorniť v tomto filme. Miesto toho ten film pôsobí ako ten deň, ale v tom zlom. Čakáte kedy to dianie o ničom skončí.  Pritom ma obsah deja dosť zaujal. Ale tie scény sú proste random. Keby to ma do tej polhodiny. Nevyužitý potenciál celkom dobrého námetu.

ONEMANSHOW: The Movie (2023)

Nápad to nie je zlý a celý priebeh deja bol pekne premyslený, rovnako tak mali premyslené ako brutálne zarobiť. Z hľadiska filmu to je jednoducho slabé.

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Snyder vie natočiť nádherne vyzerajúci film, pokiaľ ma dobrú predlohu, scenár mu moc nejde. Škoda, mať tu ďalšie sci-fi medzi Dunou a StarWars s jasným rukopisom by nebolo od veci, keby to nebola takmer čisto monotónna záležitosť s peknou kompozíciou a farbami. Pritom to vyzerá ako zaujímavý vesmír, ktorý by vedel ponúknuť niečo nové. A aj postavy. Tie na prvý pohľad pôsobia jedinečne a zaujímavo, ale to len v scéne, kde sa predstavia, potom sa zdá jedna jak druhá. Herecké výkony podkopáva scenár a zla réžia hercov. Po tej technickej stránke tomu nie je poradne čo vytknúť, len ta príbehová stránka je dosť nízko. Prvá veta tejto recenzie všetko pekne zhŕňa. Ľúbi a mi to, že aj keď to je plánované na min. 2 filmy, tak tento ma pekne ukončený dej. Tak snáď to pokračovanie bude lepšie.

Tajemné okno (2004)

Bolo obdobie kedy som postupne napozerával Deppove staré filmy a tento sa mi najviac ľúbil. Až toľko že som často rozmýšľal nad 5* a pridaním do obľúbených. Časom som už naň zabudol. Teraz som mal chuť pozrieť niečo čo som dlho nevidel. Videl som ho už toľko krát, že pri pozeraní som odhadoval repliky, ale aj keď som si pamätal ich pointu tak som si ich nepamätal najpresnejšie. Taktiež som si domyslel niektoré scény úplne inak ako boli vo filme. Som zato rád, že som si ho nepamätal po 4 rokoch a teda bolo to znova po prvé (zvrat som si pamätal). Na thriller odohrávajúci sa skoro len v jednej chate to má veľa pekne vymyslených scén, len celý dej sa zdá narýchlo (hlavne finále). Mimo Deppa a Turturra sa o hercoch nedá moc povedať. Atmosféra funguje ale aj ta by sa dala spraviť lepšie. Nie je to Deppov najlepší film, ale pre mňa osobne asi najobľúbenejší s ním. Tie 4* sú akurát. rád by som spravil remake

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Ďalší Scorseseho epicko-dlhý film so všetkými aspektami čo najvyššie, ako to už Martin robí roky. Ja som ho nikdy nemal medzi obľúbenými, avšak to nijak nemenilo moje názory a hodnotenia. Pri pozeraní tohto filmu som mal pocit ako keď som prvý krát pozeral westerny od Leoneho. Tie nádherne až "majestátne" zábery a ten zápal a dravosť v strihu. Potom to ale začne postupne zabíjať stopáž a tempo filmu ktoré sa snaží udržiavať jednaké a väčšinou to funguje, ale ako napíše 96% ľudí: na tie 2h 30min by sa to dalo skrátiť. Bohužiaľ my nemáme tu lásku a vášeň k tomuto filmu ako má Martin. DiCaprio nahodil jednu prijxbanú tvár na postavu so scenárom, ktorý sa viac spolieha na De Nira. Ten to ťahal za všetkých hercov. Gladstone by bola tiež na pochvalu, ale ťažko povedať keď scenár jej znova moc toho nedovoľuje. Za spomenutie ešte Frasera, ktorého pridávam ku De Nirovi. Hneď som vedel, že toto bude veľmi ospevovaný film, ktorý sa mi však dostane len na 4* práve kvôli subjektívnym problémom v scenári a dĺžke.

Co kdyby...? - Co kdyby... Kapitánka Carterová bojovala s Hydra Stomperem (2023) (epizoda)

Aj táto epizóda, ako aj ostatné v 2. sérií, má svoje téma, ktorého sa drží a využíva ho presne na mieru. Nový príbeh odohrávajúci sa so známymi postavami, na miestach kde sa stali veci inak ako ich poznáme. Čo ma však presvedčilo dať slabšie hodnotenie je nelogická akcia s plot armorom. Ale stále solídna ep.

Časové pásmo bylo změněno