Z města cesta (2002)

Prvni polovina mi prisla velmi zajimava, bohuzel tempo v druhe polovine uvada a cely film je uzavren predstavenim bohemskeho zivota Boleslava Polivky, ktery mi do celkoveho konceptu dokumentu moc nezapadal. Ale jelikoz me vetsi cast filmu bavila, davam vyssi hodnoceni..

Precious (2009)

Není zde nouze o utrpení, ale je to tak zoufale nudně podáno, že mi bylo vcelku jedno co se ve filmu děje. Chybí tomu dynamika a trochu ryhlejší spád. Duo Mariah Carey a Lenny Kravitz jsem ve filmu vůbec nepoznal až podle závěrečných titulků.

Ip Man 2 (2010)

Můj subjektivní názor je, že dvojka je o poznání horší než jednička už jenom kvůli faktu, že od půlky filmu je jasné co bude následovat. Ke kladům filmu patří výborná režie, kamera, herci, méně už scénář samotný. Nemůžu si pomoct, ale na jeden film až příliš mnoho klišé.. 3 1/2

Bitch Slap (2009) odpad!

Vsechno to co me sralo na Charlieho andilcich, je zde v daleko vetsi mire a vyhnany do extremu. Pokud bych se chtel podivat na kozaty, vulgarni lesby, pustim si radsi nejaky porno a vezte, ze bude mit jenom o malo lepsi story.

Moon (2009)

S lepším scénářem bych neváhal s vyšším hodnocením a je to škoda, protože vizuálně se mi film velmi líbil, líbila se mi i hudba a koneckonců i výkon Sama Rockwella má vysoké parametry. Bohužel příběh má příliš pomalé tempo na to, aby chvílemi nenudil..

Orphan (2009)

Děsivá nepříjemná atmosféra v průběhu celého filmu, bohužel se zbytečně nastavovaným koncem, který se neobejde bez standardních klišé. I tak se jedná o velmi slušný standard v tomto žánru. Pochválil bych hlavně kvalitní casting. Potěší i malá role Karla Rodena jako doktora Vařavu.

Phenomena (1985)

Filmy Daria Argenta nemusím a tenhle rozhodně není výjímkou. Jennifer Connellyová je sice skvělá, ale film plný červů a hnijících mrtvol nemůže zachránit, stejně tak Donald Pleasence v roli invalidního profesora. Tohle prostě není můj šálek kávy, ale je mi jasné, že pro fanoušky hororů (a červů) to bude extáze.

Alenka v říši divů (2010)

Průměrný spíše dětský film, který zcela určitě není potřeba vidět ve 3D. Český dabing rozhodně není špatný, ale jako vždy není nad originál a tak nezbývá než se těšit na to, až na závěr zatančí Kloboučník Futrováka (jak sám říká) krutopřísně:)

Huo zhe (1994)

"léčba komunismem" v praxi.