Mr. Monk's Last Case: A Monk Movie (2023)

Příběh se snaží poukázat na dnešní dobu, sociální problémy, tím jak herci stárnou a na stáří mají spoustu starostí. Mrzí mě trochu, že tam nebyla alespoň 30 minut přítomnost Sharony a také to, že Leland už nezůstal jako kapitánem. Stáří herců mi ani tak nevadí jako primitivnost příběhu, který mohl vypadat trošku jinak a mohl se natáčet v jiném městě, jelikož když natáčeli ve stejném městě tak nechápu, proč nemohli zůstat všude stejné nebo alespoň podobné interiéry. Ale i přes to jsem spokojený jako milovník seriálu Monk a dávám tomu 3 hvězdičky, bude mi to opravdu chybět!

Napoleon (2023)

Musím uznat že ze začátku podle hodnocení jsem moc velké očekávání neměl, ale nakonec jsem byl mile překvapen, u filmu jsem se vůbec nenudil, upoutal moji pozornost. Líbilo se mi, že tam nezapomněli na žádný podstatný detail a všechno hezky vylíčili. Bohužel konec filmu mě trošku zklamal a čekal jsem větší drama nebo legendární scénu. Každopádně i přes to tomu dávám hodnocení 8,5/10.. Viděno v kině.

#annaismissing (2023)

Ze začátku docela nuda, ulítlé chování postav, ale od 25 minut filmu to začalo nabírat grády a opravdu musím uznat, že je to skvěle odvedená práce v ČR, skvělé obsazení postav. Nejsem moc fanoušek českých filmů, ale tohle stojí za podívanou. Mám z toho smíšené pocity, snažím se to ještě vstřebat. Za pár měsíců bych se na to klidně podíval znovu, zajímavá zápletka. Dávám tomu 7/10 ****

Ten Největší (2007)

Ze začátku se mi to opravdu líbilo, komedie přesně podle mých představ až do doby, kdy ve věznici nesmyslně přemohl 3 krát většího chlapa, od té chvíle už komedie ztratila ten svůj potenciál a docela jsem se u filmu nudil, objevilo se tam sice i přes to pár vtipných scén, ale i tak to nestačilo. Rob Schneider má očividně jiné představy o tom, jak by měla jeho komedie vypadat, když je i jako režisérem. Nebylo to nejhorší, za mě 4/10 **

Uprostřed ničeho (2023)

Tento film nejen že dokázal udržet moji pozornost, ale také mě přímo dojal svým smutným příběhem. Žena s narozením dítětem uprostřed moře v kontejneru s pár bednami plných věci se kterými si ale hlavní aktérka bez problémů poradila. Kdybych se měl dívat na fyzikální zákony, tak by film z části nedával smysl, ale to jsem se snažil přehlížet skrz zajímavou zápletku. Jen mohu říct, že takový snímek tu ještě nebyl a ani nevím zda by to šlo vymyslet ještě lépe. Každopádně mé hodnocení se točí kolem 5/10, ***

Operace Fortune: Ruse de guerre (2023)

Tento snímek bych úplně neoznacil jako skvělý, ale ani jako obyčejný, spíš něco mezi. Přijde mi, že se snaží o něco nového, ale i tak to vypadá ve výsledku podobně jako ty ostatní, každopádně bez herce @Jason Statham by nebyl možná film ani vůbec akční, spíš se jedná hlavně o komedii. Sice ve filmu najdeme pár scén, kde se člověk pobaví, ale do kina bych na to nešel za dnešní ceny. Hodně podobné filmu Mission: Impossible, akorát že horší verze, ale jako snaha byla. Hodnocení 5/10 ***

Rozhněvaný muž (2021)

Musím uznat že nejvíce originální film doposud s nejlepším obsazením herců co mohlo být, kde každý zapadl do své role, hlavně herec @Jason Statham, který se několikrát osvědčil v akčních snímcích a tak jsem při výběru tohoto filmu ani neváhal a naštěstí jsem nebyl vůbec zklamán, velice zajímavá zápletka filmu, podrazy, neočekávaně napínavé scény. V překladu se prostě nudit nebudete. Dokonce i dialogy ve filmu jsou ochuceny humorem, kde se opravdu zasmějete. Za mě určitě 9,5/10 *****

Rychle a zběsile 5 (2011)

Film dle mého splňuje všechny body, které by měl akční snímek s trochou komedie obsahovat, série "Fast & Furious" byla o mnoho zajímavější nástupem legendárního herce @Dwayne Johnson, který působí jako agent pod jménem Luke Hobbs a jde si ve filmu tak zvaně vlastní cestou, ale zároveň zastává zákon. Byl jsem na tom v kině a mohu říct že jsem s výkonem herců i režiséra @Justin Lin velmi spokojen, těším se na další část z této ságy a dávám tomuto filmu 8,5/10, ****

Rychle a zběsile 10 (2023)

Jedná se o dosud nejnovější snímek této série a oproti deváté části mohu říct, že došlo k posunu kvality k lepšímu díky režii @Louis Leterrier a většího obsazení role kyberteroristy Cypher, kterou ztvárňuje @Charlize Theron, která mě hned oslovila v osmé části a chtěl jsem ji prostě vidět i v dalších snímcích série Rychle a zběsile. Záporák @Jason Momoa se přímo vžil do své role a to tomuhle filmu dodávalo pořádné grády. Zakončení filmu s otevřeným koncem mě velice mrzelo, ale i tak mě to donutilo zajít do kina za pár let na další poslední část této ságy. Dávám tomu 6/10, ***