Kothy

Kothy

Honza Kotrle

okres Vsetín
Seriálový maniak a blázen do komixů.

<< předchozí 1 2 3 4 21 42 62 82
    • 17.10.2018  23:10
    Cloak & Dagger (TV seriál) (2018)

Je tu nový Marvel seriál od ABC. Nese se to dost v náctileté náladě. Zřejmě nepůjde o nic převratného. Dvě děti jako malé získají po nehodě schopnosti. Ty se projeví až tehdy, když se po letech potkají. Každý mají v životě své problémy a sví schopnosti příliš neumí ovládat. Moc mě to nebaví, končím... "Ty jsi ten kluk z pláže."

• 17.10.2018  23:06
    Jaromír Soukup LIVE (TV pořad) (2018)

Co k tomu dodat, snad jen, že dna bylo dosaženo. Ortel a Žižková jsou skvělí hosti.

• 16.10.2018  21:54
    Rumburak (1984)

Rumburakova sólovka už bohužel není tak dobrá, jako samotná Arabela. I tak se tam ale najde pár dobrých momentů.

• 16.10.2018  21:52

Dost ujetá zimní komedie s Cubou Gooding Jrem a smečkou tažných psů.

• 16.10.2018  19:28
    Nepřítel (2013)

Přesto, že mám Denise Villeneuvea velmi rád, tohle se mu podle mě moc nepovedlo. Většinu filmu jsem se nudil. Pochopil jsem ho až po přečtení návodu, ale stejně to má díry. Každopádně bych chtěl aspoň vyzdvihnout skvělou dvojroli Jakea Gyllenhaala. Škoda, že Mélanie Laurent nedostala víc prostoru. Tak snad příště, Denisi... "Ojel jsi moji ženu?!"

• 16.10.2018  14:23
    Psycho (1960)

Konečně jsem se k této Hitchcockově klasice dostal. Bohužel už jsem po všech těch nakoukaných filmech konec odhadnul. I tak to ale na svou dobu muselo být super. Skvělá atmosféra i práce s hudbou a kamerou. Z Normana jde opravdu strach. Snímek byl doceněn až po letech. Dodnes jsou některé scény ikonické. "Matko, cos to provedla?!"

• 14.10.2018  23:55
    Titans - Titans (E01) (epizoda) (2018)

Tak tohle se skutečně povedlo. Tak dobrý jsem tento nový DC seriál ani nečekal. Dokonalá temná atmoška a super postavy. Konečně jiný přístup, než jaký předvádí stanice CW. Zatím nám představili pouze čtyři postavy, zbytek snad příště. Určitě se je ale na co těšit. Nechybí tomu dobrá akce ani pořádná brutalita. "Pronajala jste si celé patro."

• 7.10.2018  20:51
    Venom (2018)

Nakonec to není takový průser. Ale mohlo to být lepší, holt rating dělá divy. Ruben Fleischer pro mě sice není moc známé jméno, ale tenhle komix zvládl slušně. Zřejmě spíš ve zhoršil zásah studia a velký střih. Tom Hardy se na tuhle roli neskutečně hodí. Je vidět, že si ji vážně užívá. Začátek je dost pomalý, takže máme čas se seznámit s postavou. Akce je až ve druhé polovině filmu. Je docela vtipné sledovat Eddieho, jak se s Venomem hádá. Bohužel díly velké části vystřiženého materiálu některá rozhodnutí trochu postrádají vysvětlení. Akce je celkem slušná, ale převážně CGI. I Michelle Williams a Riz Ahmed si pro sebe urvali dost prostoru. Snad si Woodyho Harrelsona víc užijeme příště. "We are Venom!" Recenze

• 3.10.2018  16:08
    Týden podle Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2018)

Když má člověk vlastní televizi, tak proč ze sebe neudělat totálního kok*ta, že?

• 3.10.2018  16:06
    Aréna Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Další dno moderátorských schopností pana Soukupa, netřeba slov....

• 29.9.2018  10:58
    Pozůstalí (TV seriál) (2014)

Docela zajímavý seriál od scénáristy Ztracených. 2% světové populace z ničeho nic zmizí. Nikdo neví kam, a proč. Potupně se dozvídáme věci z pozadí. Co se dělo před vytržením apod. Seriál skvěle pracuje s postavami. Postupně si k nim najdeme cestu a prožíváme jejich příběhy. Dost se tu cestuje. Začínáme v New Yorku, pokračujeme Texasem a končíme v Austrálii. Samotní zmizelí lidé se moc neřeší a děj se hlavně zaměřuje na to, jak se s tím srovnávají oni pozůstalí. místy je to fakt silné. Snad v žádném seriálu jsem neviděl tolik emocí a lidské beznaděje. Naštěstí se věci nakonec většinou obrátí k lepšímu. K celkovému dojmu rozhodně pomáhá hudba, která je dost výrazná a intenzivní. Ona známá píseň od Pixies nás provází celým seriálem, někdy i v klavírní verzi. Co dodat, snad jen, e to určitě stojí za vidění. ;) "Where is my mind?"

• 27.9.2018  02:30

Dost zajímavý kousek od Martina Scorseseho a vynikající role Willema Dafoea. Věřící člověk by se na to asi divák jinak jako já, ale mně se to líbilo. Ukazuje to spoustu známých věcí o Kristovi, ale i ty, které by nás ani nenapadly. Není třeba to chápat jako nějaký přesný popis událostí, je to prostě alternativní verze. Do jisté chvíle se dá děj předvídat, ale závěrečná pasáž může člověka dost zaskočit. Je to jakési zakončení myšlenky celého filmu. Akorát bych vytknul pomalé tempo. I Jidáše to vyobrazuje v jiném světle, než jak jsme ho zvylí vídat. Je to opravdu k zamyšlení. "Jezte tento chléb."

• 26.9.2018  10:44
    The Two Ronnies (TV pořad) (1971)

Opravdu vtipný starý britský komedální pořad. "Chtěl bych koupit čtyři svíčky." :D

• 25.9.2018  19:18
    Whiplash (2014)

Tohle mě celkem strhlo. Sice moc nemusím hudební filmy, ale tenhle mě zaujal. Především není ani tak o hudbě, jako o tlaku, pod jaký se může člověk dostat a jak pak reaguje. J.K. Simmons je skvělý a s Milesem Tellerem se opravdu neštve. Chce z něj dostat to nejlepší. To se mu daří, ale jakou cestou. Jeho metody místy skoro až fašistické, což se většině studentů nelíbí. Vše jde stranou a Miles si jde za svým. Dokáže se stát nejlepším bubeníkem? "Hraješ si na sochu?" :D

• 25.9.2018  15:00

Drsný westernový snímek v režii Clinta Eastwooda. Přesto, že westerny moc nemusím, tohle mě zaujalo. Především je tu i kvalitní obsazení. Eastwood a Morgan Freeman jsou nerozlučná dvojka. Příběh je plný bezpráví a toho, jak mu zabránit. Šerif terorizující toho malé město nemůže zůstat nepotrestán. Sice je to příběh o pomstě, ale i tak mi jeho stavba přijde trochu nekonvenční. Určitě stojí za vidění. "Nech si svýho prašivýho koně!"

• 25.9.2018  02:05

Další akční 90kový nářez, který jsem si doplnil. Obsazení je taky vynikající. John Travolta a Nicolas Cage jsou ve vrcholné formě. Nick ještě tehdy hrál ve slušných filmech. I když samotný nápad s prohozením obličejů je trochu ujetý, funguje. Akce je taky super. Nezbývá ne se kochat tím, jak si ti dva jdou po krku. Prostě nářez. "Jsi moje broskvička."

• 22.9.2018  16:59

Dost zajímavý koncept. Ke španělské kinematografii se moc často nedostávám, ale tohle mě bavilo. Film se skládá ze 6-ti na sobě nezávislých krátkých příběhů a každý je o něčem jiném. Některé jsou dost nepravděpodobné, jiné reálnější. Občas to má dost nečekané vyústění. Nejvíc se mi líbilo auto a svatba. "Udělám ti ze života peklo!" :D

• 22.9.2018  16:00
    Kapitán Demo - Kdo to má (hudební videoklip) (2017)

Super klip k tomuhle vtipnému seriálu z hokejové prostředí. I na živo jeto sranda. "Šňupe celej Hradec!" :D

• 21.9.2018  02:28

Název filmu je dost zavádějící. Od Romana Polanského jsem toho moc neviděl. Tenhle film ale není špatný. Jack Nicholson je v roli soukromého detektiva super. Jen bych filmu vytknul pomalé tempo, dost se to táhne. Nakonec všemu přijde na kloub a začnou se dít věci. Konec je trochu překvapivý a zároveň smutný... "Je to špatný plo tlávu." :D

• 19.9.2018  23:19

Neskutečně našlapané obsazení a kvalitní film. Jak jsem se mu mohl, tak dlouho vyhýbat? Teď jsem ho opravdu docenil. Děj se odehrává v L.A. v 50. letech a zaměřuje se na prohnilost tamního policejního sboru. Ten má totiž spoustu průšvihů a špatnou pověst. Pár místních policistů se to ale snaží napravit. Po několika vraždách se vše zamotá a vedení se to snaží zamést pod koberec. Vše ale není tak, jak se zdá a začnou podrazy. Zvraty se mi tu skutečně líbily. Je to hrozně zamotané a je těžké se vyznat, kdo je vlastně kdo. Russell Crowe a Guy Pearce si jdou tvrdě za svým. "Koho zajímá mrtvý buzík?"

• 15.9.2018  13:31

Nový Predátor vůbec není špatný. Shane Black si ho prostě udělal po svém. Humor mu rozhodně nechybí, je to neskutečně nahláškované. Někomu by mohlo vadit méně výrazné osazení, ale pro film se hodí. Vojáci sice nevypadají tak, jako v původním Predátorovi, ale tady to celkem odpovídá dané situaci. Filmu rozhodně sedí Rko, protože některé scény jsou dost brutální. Líbila se mi i celková mytologie příběhu a vysvětlení toho, proč sem Predátoři chodí. Ne všichni to zřejmě ocení. Konec je sice trochu béčkový, ale snad se pokračování dočkáme. "Predátor loví proto, aby přežil." Recenze

• 12.9.2018  01:36

Tenhle horor mi teda moc nesedl. První hodinu se nic neděje, a pak to začne. V rodině se po smrti babičky začnou dít divné věci. Některým členům se totiž stanou nepříjemné nehody. Ztráta je ale nesvede dohromady, ba naopak. Po postupném odhalování skutečností věci začnou vyplouvat na povrch. To už je ale příliš pozdě... Ani to není moc strašidelné. Obsazení taky není žádná sláva, ale oceňuji zajímavou práci s kamerou. "Musíš to hned spálit!"

• 10.9.2018  14:48

Poměrně průměrná komedie s Matthewem Perry v hlavní roli. Celé je to o tom, že předstírá, že je gay, aby nakonec řekl, že není. "Já nejsem gay!"

• 9.9.2018  13:34

Tvorba bratří Coenů jde nějak mimo mě. Neříkám, že mají špatné filmy, ale prostě to není můj šálek čaje. Ani obsazením mě film nestrhnul. Celé je to o mafiánských podrazech v 30. letech v Americe. Dva bossové jdou proti sobě a hlavní hrdina pendluje mezi nimi. Na čí stranu se nakonec přidá? To se dozvíte až na konci. "Zabij toho Žiďáka!"

• 7.9.2018  02:02

Další skvělá pecka s Al Pacinem. Začínají se mi ty starší filmy líbit. Námět možná příliš originální není, ale provedení jo. Pomáhá tomu i dobré obsazení. Brian De Palma mě nepřestáván udivovat. Film je plný zvratů a podrazů. Carlito vůbec neví, na koho se vlastně může spolehnout a všechno se řítí do katastrofy. Povede se mu realizovat jeho plán? To uvidíte. Finále je opravdu hodně silné. "Jsem poslední Portorikánec."

• 6.9.2018  22:53

Skvělý výkon Al Pacina! Tenhle film mě dostal. Opět pomalejší tempo, ale super konec. Vypraví u kubánském přistěhovalci, který se na začátku 80. let v Miami vypracuje ze dna na samotný vrchol organizovaného zločinu. Obsazení je opět kvalitní. Je zajímavé sledovat vývoj této postavy až k hořkému konci. Propojenost s Al Caponem mi tu přijde minimální. Určitě to stojí za vidění. Není na škodu si občas doplnit pár klasik. "Myslíte si, že mě dostanete?!"

• 6.9.2018  18:12
    Casino (1995)

Hvězdný výkon Roberta De Nira. Martin Scorsese se opět trefil do černého. Příběh o kasinech a mafiánech v 70. letech V Las Vegas. Sleduje několik hlavních postav a jejich osudy. Postavy se samozřejmě postupem času mění. Tempo je sice dost pomalé, ale konec stojí za to. Obsazení je taky super. Je zajímavé nahlédnout do tehdejší doby a jak to tehdy fungovalo. "Udělali z Las Vegas Disneyland."

• 5.9.2018  01:42
    Neúplatní (1987)

Velmi kvalitní snímek od Briana De Palmy. Obsazení je také dokonalé, Kevin Costner, Sean Connery, Andy Garcia, Robert De Niro, co víc si přát? Děj vypráví o souboji Eliota Nesse a Alcapone za dob prohibice. Policie je podplacená a všechny ostatní složky také. Je tedy na Nessovi, aby sestavil elitní jednotku s jediným cílem, která se nedá podplatit. Akce je super a má to spád. Těším se na další gangsterky od De Palmy, je to borec. "Nic na mě nemáte!"

• 4.9.2018  22:33

Dost originální námět pro horor. Pro taky první snímek točený Johnem Krasinskim. Se svou ženou Emily Blunt tu tvoří dobrý pár. Zvuků je tu opravdu po málu. Děj se odehrává v postapo světě, kde vládnou nemilosrdné stvůry. Lidé se ukrývají a nemohou vydávat žádné zvuky, jinak skončí mrtví. Příběh se točí kolem mladí rodiny s dětmi. Postupně ukazuje jejich každodenní život v tomto světě. O čem by to ale bylo, kdyby se věci nezkomplikovaly. Atmosféra filmu je vážně super, ale na některé věci se až moc dlouho čeká. Možná víc postav by pomohlo. Jinak jsem se dobře bavil. "Miluju vás."

• 4.9.2018  17:59
    Taxikář (1976)

Tentokrát jsem zabrousil do Scorseseho dřívější tvorby. Je docela nezvyk vidět takhle mladého Roberta De Nira nebo Jodie Foster. Děj mě popravdě moc nezaujal. Je to hlavně o psychologii veterána z Vietnamu, který nemůže spát, a proto jezdí s taxíkem. Potká ale jednu dívku, která ho odmítne a potom mu hrábne. I tak to ušlo. To je celé... "Volte Palantina!"

<< předchozí 1 2 3 4 21 42 62 82