Kothy

Kothy

Honza Kotrle

okres Vsetín
Seriálový maniak a blázen do komixů.

<< předchozí 1 2 3 4 21 42 62 82
    • 14.8.2018  00:27

Hodně dobrý film, ale dlouho jsem ho přehlížel. Celkově mě teď nějak zaujala starší Mannova tvorba. K obsazení snad není co dodat, líp to ani obsadit nemohli. Herecké esa jako jsou Al Pacino a Robert De Niro tu předvádí maximum. Je jen na vás, kdo vám přijde sympatičtější a komu budete fandit. Jejich souboj je prostě super. Ačkoliv ve filmu moc akce není, ona hlavní akční scéna je skoro jak někde na frontě, neskutečně nabušená a autentická. Nejde přehlédnout ani hvězdy jako jsou Val Kilmer nebo Jon Voight. Možná to mohlo být o něco kratší, ale příběh prostě potřebuje prostor. Dnes už takový film jen těžko najdeme. Už nám zbývá pouze se kochat touhle lehce starší kvalitní tvorbou. "Klidně bych tě sejmul."

• 13.8.2018  00:40

Tak je to tu zas, Ethan Hunt v plné parádě. Christopher McQuarrie nám opět ukazuje skvělou scenáristiku i režii. Tom Cruise nemládne a opět zachraňuje svět. Výjimečně s ním jeho vláda jakž takž spolupracuje. Lokality se střídají docela často. Obsazení je taky super. Hlavně Henry Cavill se mi tu jako záporák dost líbil. Akce je skvělá a kaskadérské kousky jakbysmet. Podle mě je to nejlepší díl série. Dost se tu odkazuje na minulé díly a hrozba pro svět je docela originální. Nad reálností asi nemá moc cenu přemýšlet, ale CGI je tu použito minimálně. Simon Pegg s Rebeccou Ferguson se ve filmu také nedrží v pozadí. Dokud to Tomovi půjde, tak tuhle sérii může klidně táhnout dál. Hudba tu sice moc výrazná není, ale taky je docela povedená. "Bylo to těsně, jako obvykle." :D Recenze

• 10.8.2018  14:59
    Mladí a hladoví (TV seriál) (2014)

Neskutečná a blbost a ani to není moc vtipné. Aspoň baby to trochu zachraňují...

• 9.8.2018  20:41

Dost zajímavý snímek, vlastně můj první s Danielem Day-Lewisem. Vypráví o anglicko-francouzských válkách v Americe v polovině 18. století. Akce je tam opravdu dost. Celé je to vyobrazeno z pohledu indiánů, kteří se jí také účastnili. Dost obdivu si zaslouží i soundtrack, který je vynikající. Jinak moc nevím, co dodat. Hodně se tam běhá. "Šedý vlas musí zemřít."

• 31.7.2018  01:50
    U-Turn (1997)

Docela zvláštní film. Trochu mě to připomnělo Fargo skrz zvraty. Opravdu skvělá role pro Jennifer Lopez. Sean Penn je prostě smolař, a to ho doprovází celý film v tomto zapadákově. Billyho Boba Thorntona bych ani v roli vidláckého automechanika nepoznal. :D I Claire Danes a Joaquin Phoenix tu mají dobré štěky. Celé se to prostě odehrává v jednom zapadákově v Arizoně, odkud se Penn snaží dostat. smůla se mu ale lepí na paty. "Měl byste dávat víc pozor."

• 30.7.2018  16:12

Opravdu dobrý heist movie s nadupaným obsazením. Další důkaz toho, že Jason Statham zvládne i neakční role. Celé je to dost vychytané. Příběh je převážně o pomstě a o tom, jak ji naplánovat a provést. Mark Wahlberg hraje šéfa celého týmu. Edward Norton zase nepříliš kreativního záporáka a Charlize Theron je okouzlující jako vždy. Škoda jen, že filmu chybí nějaký větší prvek překvapení. Ale jinak je to super film. "Já lidem věřím, ale nevěřím démonům v jejich nitru."

• 30.7.2018  01:22
    Takešiho hrad (TV pořad) (1986)

Neskutečně ujetý pořad: Je vtipné sledovat, co občas Japonci dokážou předvést v rámci soutěží.

• 30.7.2018  01:00

Tohle už se tak moc nepovedlo. Je to důkaz toho, že ne vždy se pokračování úplně vydaří. Víc akce nestačí, pokud je příběh dementní. Tady opravdu díry byly. Děj se posouvá o 10 let dopředu a lidstvo je v bezpečí. Žádní Kaiju mu nehrozí. O čem by to ale bylo, kdyby se tu neobjevila nová hrozba. Časem vše vyjde na povrch a lidstvo je opět v nebezpečí. Zachránit je před zničením můžou jenom Jaegeři. Dají potvorám pěkně o držce. Ani obsazení už není tak super. "Nejsem jak můj otec."

• 29.7.2018  23:07

Tohle je ale divná pohádka. Moc nevím, co si o tom myslet. Je i trochu smutná. "Anička, kozí nožička."

• 29.7.2018  23:05

Dost roztomilý kraťas k téhle online hře s příběhem bojového robota.

• 29.7.2018  21:57

Tak tohle je síla! Vážně drsný snímek na 50. léta. Je to celkem masakr, co si ta holka musela vytrpět, ta bezmoc... Dost drsná ukázka zvrácenosti rodinných vztahů. Za horor bych to ale neoznačil. Místy to je dost ujeté, stačí vidět jednou. "Už tě nikdo nebude chtít!"

• 29.7.2018  17:05
    Tchyně (TV pořad) (2015)

Další televizní dno v podání Moniky Štikové. Díl s Bejrem byl dobrý. "To je můj protein!" :D

• 17.7.2018  02:02
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Tak jsem se nechal strhnout tím všeobecným boomem a prostě to nevyšlo. Ne, že by to bylo špatné, ale prostě to nějak nemám chuť sledovat dál. Trochu mi to připomnělo Potomky lidí skrz tu neplodnost. Otázka je, na jak velkém území se to odehrává a jakou mají reálně moc. Každopádně je to dost děsivá verte budoucnosti, kde bych žít nechtěl. Někdo si v tom asi najde svoje, ale já ne. Možná je to spíš pro ženy... "Pochváleno buď ovoce."

• 16.7.2018  22:31

Docela zvláštní film. Celá ta upíří linka jde dost stranou a příběh se zaměřuje hlavně na ústřední dvojici. O jejich historii toho moc nevíme, snad jen to, že jsou velmi staří. Vycházení v noci je samozřejmostí a občas si obstarají nějakou tu krev. Další upíři zde nemají moc prostoru. Oba hlavní hrdinové jsou dost odlišní, ale přesto bez sebe nemohou žít. Po pár komplikacích jim nezbyde než utéct z Ameriky zpět do Tunisu. Tempo je dost pomalé, ale i tak mě film bavil. Dost mu pomáhá hudební podkres a občasné narážky na historické postavy. "Dobré zboží už mi došlo."

• 16.7.2018  00:16

Další super DC animák. V podstatě tu můžeme vidět to samé, jako ve filmu Superman: Doomsday nebo Batman vs Superman. Rozdíl je snad jenom v tom, že tu vidíme celou Justice League a to dost často. Kromě nich ve filmu vystupuje i Lex Luthor. Ve zkratce si Superman a Doomsday dají po držce, nic zásadního. Mohlo toho být víc... "Luthor vás zachrání!"

• 15.7.2018  22:15
    Tomb Raider (2018)

Tak jsme se nakonec dočkali. Sice to trvalo 15 let, ale nová Lara je tu. V podání jiné herečky a podle jiné předlohy. Film se stejně jako hra zabývá samotným originem postavy. Je tam dost narážek na hru skrz podobnost scén atd. I když Alicia Vikander tuto roli zvládá slušně, určitě bych si na jejím místě dokázal představit i někoho jiného. Filmu chybí jisté nadpřirozeno a je až moc "reálný." To by ale vlastně ani tak moc nevadilo. Kletba herní adaptací se prostě těžko láme a pro mě bude asi Lara Croft navždy Angelina Jolie. Konec je trochu otevřený, ale v pokračování moc nedoufám. "Ahoj, Drobku."

• 11.7.2018  01:38

A je to tu znova. 20. marvelovka v pořadí a vlak pořád jede. Peyton Reed se vrací s režií, a to je jenom dobře. Děj se posouvá o dva roky a dost jej poznamenaly události Civil War. Scott má domácí vězení a Hank s Hope jsou psanci. Scottovi kámoši se poctivě živí jako navrhovatelé zabezpečení domácností. Když se naskytne možnost, že by se mohla vrátit Hankova žena Janet, hodlají se toho s Hope ujmout. Scott je do toho taky zapleten. Tato technologie ale samozřejmě láká a další lidi a tím začíná nekonečná honička o to, kdo ji získá. Film srší humorem stejně jako jeho předchůdce. O většinu fórů se zase stará Michael Peña. Akce je taky dost dobrá. Možná mi tu trochu vadila nepřítomnost nějakého výrazného záporáka. Do děje zavítá pár nových postav, které ho oživí. Nemůže samozřejmě chybět Stan Lee. Potitulková scéna nám odhalí propojení filmu s událostmi Infinity War. Máme se na co těšit. :) Letos už teda jenom Venom. I mravenci jsou opět super. "Je to sérum pravdy!" :D Recenze

• 4.7.2018  00:54
    Anthropoid (2016)

Atentát na Heydricha z pohledu Anglie, proč ne? Historicky by to snad až nějaké detaily mělo sedět. Je pěkné, jak neamericky je to natočené, to je určitě plus. Pár drobností by se tomu dalo odpustit. Obsazení je slušné a je tam i dost českých herců. Je hezké se podívat na jednotlivé aspekty celé události a něco nového se o tom dozvědět. Pro zahraničí to možná taková událost není, ale pro nás ano. Víc adaptací už snad nepotřebujeme. Hlavně konec je silný. "Jsme Češi!"

• 3.7.2018  21:24
    Mafiáni (1990)

Další klasika, kterou jsem dlouho odkládal. Od Martina Scorseseho jsem toho zatím moc neviděl, ale má opravdu kvalitní snímky. Příběh vypráví o mladém gangsterovi od roku 1955 až po 1980. Je zajímavé sledovat, co všechno jim tehdy procházelo. Celkově nastiňuje pohled do toho, jak to v takové mafiánské rodině vypadá a chodí. Působí to jako dost pohádkový život. S postupem času se věci komplikují a všechno už nejde tak, jak má. I policie si na ně občas došlápne. Přes rodinné trable se Henrymu daří si udržet aspoň své manželství. Konec je docela překvapivý. Hraje tam pár známých herců. "Řekl jsem nekupovat nic drahého!"

• 2.7.2018  04:50
    Na plac! (TV pořad) (2013)

Další barandovské dno moderované Honzou Musilem, ale co. Taky by to mohl dělat Soukup že. :D

• 30.6.2018  17:45
    Goon (2011)

Dlouho jsem se tomu filmu vyhýbal, přitom je celkem v pohodě. Neznám moc hokejových filmů. Bitky jsou dost přehnané a celé to působí dost nereálně. Je to ale zajímavé nahlédnutí do těchto kanadských hokejových zápasů z nižších lig. Ani jsem nevěřil, jak je tam velká skotská komunita. Seann William Scott hraje dobrého burana Liev Schreiber zase jeho soupeře. Alison Pill tu vypadá docela dobře. Jinak je to spíš pro pobavení a relax. A je tam dost krve. "Uzemnil jsem ho."

• 27.6.2018  21:37

Tento film je dalším důkazem toho, že je Shane Black skvělý scénárista i režisér. Dlouho jsem se tomu vyhýbal, snad se předvede i s novým predátorem. Kde začít, obsazení je super. Pro Roberta Downeyho Jr. to byl jistě další kvalitní snímek před jeho velkým comebackem v podobě Iron Mana. Není tak arogantní, jak ho známe. Pro Vala Kilmera to byl taky určitě návrat do první ligy. A mladá Michelle Monaghan je tu prostě kouzelná. Nevím, jak moc má cenu rozebírat děj. Přišel mi dost přezvratovaný a některé z nich byly dost nepravděpodobné. To filmu ale neubírá na kouzlu. Občas mě tu rušilo boření čtvrté stěny, což se sem podle mě moc nehodilo. Jinak je to ale skvělá buddy komedie. "Homofob by se nepodíval." :D

• 25.6.2018  04:48
    Ostříháno (TV pořad) (2013)

Rád bych řekl, že to je podle mě jeden z těch lepších pořadů na Barandově. Jinak se ale nejedná o nic výjimečného.

• 23.6.2018  21:05

O něco slabší jak minulý díl. Asi je těžké přijít s nějakým originálním nápadem. Dost věcí z minulého dílu se tam opakuje, jen děj je jinde. Objevuje se tam i spousta známých herců. Člověk sice rád zase vidí dinosaury, ale už to nemá to kouzlo. Nehledě na nelogické chovaní některých postav a nefungující chemii mezi Chrisem Prattem a Bryce Dallas Howard. V minulém díle to fungovalo líp. Co dodat,efekty jsou sice super, ale to film nezachrání. Aspoň tam byla pěkná hororová atmosféra díky režii J.A. Bayona. Vzhledem k vysokým výdělkům a otevřenému konci se zřejmě dalšímu dílu nevyhneme. "Nejsme kompatibilní." :D Recenze

• 21.6.2018  16:08

Přišlo mi to jako jeden z těch lepších dílů Paranormal Activity. Moc nového jsme se sice nedozvěděli, ale konečně to všechno do sebe zapadá a začíná to dávat smysl. Další rodina je terorizována démony, tentokrát z jiné dimenze. Je to částečně propojené s předchozími díly. Jinak lekačky a atmosféra nic moc. Aspoň tu jsou pěkné herečky. "Pryč z toho baráku!"

• 20.6.2018  18:38
    Tvář vody (2017)

Mám z toho docela rozporuplné pocity. Na jednu stranu to není úplně špatný film, ale na Oscara podle mě taky ne. Samotný netvor mi připomněl toho vodního tvora z del Torova Hellboye. Určitě se v tom skrývá nějaká metafora na rasismu apod. Jinak by to asi nebylo zasazeno do 50. let. Příběh není špatný, ale je dost jednoduchý a tempo pomalé. Je to spíš o emocích a postavách. Chování Michaela Shannona taky místy moc nedává smysl. Je tam ale pár pěkných momentů. Na druhou stranu chápu, že takový film nemusí sednout každému. Snad del Toro příště vypotí něco lepšího. "Vážně jsi bůh."

• 20.6.2018  15:19

Další film z této zajímavé série. Opět o jiných lidech v jiném prostředí. Tentokrát se děj zaměřuje na vesmírnou stanici Shepard a její posádku. Té se pomocí urychlovače částic podaří dostat do jiné dimenze. Tím se i vysvětluje původ oněch potvor na Zemi. Vztahy mezi posádkou jsou napjaté a členů postupně ubývá. Kdo přežije a kdo je sabotér? Obsazení taky není špatné, hlavně Daniel Brühl je super. Na poměry Netflixu to působí i celkem výpravně. Dost mě překvapilo nízké hodnocení. "To je moje ruka!"

• 19.6.2018  23:01
    Hulk Vs. (2009)

Lehce nadprůměrná mlátička. První příběh se odehrává na Asgardu, kde chce Loki pomocí Hulka porazit Thora. Během toho se zaplete i s Helou, bohyní pekla. Dost mi to připomnělo Ragnarok. Objevují se tam i další známí Asgarďani. Ve druhé části s Hulkem bojuje Wolverine. Setkáme se tam i s dalšími padouchy, jako jsou Sabertooth nebo Deadpool. Deadpool si samozřejmě neodpustí své hlášky. První příběh se mi líbil o něco víc. "Podáš mi ruku?" :D

• 17.6.2018  23:32

Některé filmy snad ani nepotřebují pokračování. Tygr a drak je jedním z nich. Ně, že by to bylo špatné, ale je to spíš zbytečné. Není to tak výpravné, původní film je prostě klasika. Neznamená to ale, že by tam nebyly dobré bojové scény. Některé jsou parádně udělané. Zaujala mě ta v hostinci nebo na zamrzlém jezeře. I obsazení je slušné. "Pojď do temnoty."

• 17.6.2018  20:37

Určitě je to lepší než téměř stejnojmenný dva roky starý počin. Parta padouchů je opět pohromadě a má nový úkol, zajistit kouzelnou kartu do nebe. Po cestě mají mnoho překážek, tuto kartu by rádo získalo víc lidí. Setkají se například s Professorem Zoomem, Silver Banshee, Pygem nebo Vandalem Savagem. O podrazy taky není nouze. No prostě tak, jak to DC animáky umí. Sam Liu má spoustu dobrých filmů. "Vsadím se, že čůrá rampouchy." :D

<< předchozí 1 2 3 4 21 42 62 82