Kothy

Kothy

Honza Kotrle

okres Vsetín
Seriálový maniak a blázen do komixů.

<< předchozí 1 2 3 4 26 50 75 99
    • 29.5.2020  12:54

Dost slušný krátký horor od místního talentovaného režiséra Emila Křižky. Dost tomu přidává skvělý výkon talentovaného Štěpána Kozuba. Film hezky ukazuje, jak moc se dá dostat z mála. Zaměřuje se na Jakuba, který se na chatě v lesích stará o svou nemocnou matku. Ta ale o jeho pomoc příliš nestojí. Poté se začnou dít divné věci a ani divák neví, co je skutečné, a co ne... Film má vynikající atmosféru a hezky pracuje se světlem a s napětím. "Nech mě umřít!"

• 27.5.2020  17:16
    Na nože (2019)

Že by novodobá Agatha Christie? Film má neskutečně zajímavý konec. Otec a děda velké rodiny náhle zemře a hned se strhne boj o dědictví. Každý si chce urvat něco pro sebe. Okolnosti jeho smrti jsou poměrně jasné, ale pořád na tom něco nesedí. Trochu mě překvapilo, že onoho vraha představí tak brzo, ale nakonec je vše úplně jinak, než by se mohlo zdát. Film se Rianu Johnsonovi opravdu povedl a vyniká i dost hvězdným obsazením. Nejvíc bych asi vyzdvihl skvělou Anu de Armas a charismatického Daniela Craiga. Sice to trvá, než se vše objasní, ale rozhodně to stojí za to. Jeden zvrat střídá druhý a vy netušíte, kam až to zajde. Rozhodně povedený snímek. "Je to otvor uvnitř donutu."

• 26.5.2020  20:52
    Castle na zabití (TV seriál) (2009)

Možná není ideální začít od prostřed, ale prostě mě to nechytlo. Takových krimi seriálů v TV běží mraky...

• 26.5.2020  14:21
    Tři tygři (TV seriál) (2019)

Neskutečně vtipný YT projekt herců divadla Mír. Jejich skeče už pár měsíců sleduji a je to skvělá zábava, hlavně ústřední trojice: Čuba, Kuzob a Fero. Je to super, kam až se dá improvizace posunout. "Musíme vykolíkovat teritorium!" :D

• 23.5.2020  19:06
    Nebát se ničeho (studentský film) (2019)

Docela zajímavý nápad na studentský film. Co se jen může pokazit, když dvě malé holky natočí video, které na internetu lidi zaujme? No docela dost věcí. Všechno se dost vyhrotí a oběma holkám to změní život. "Ještě fotku na Insta."

• 23.5.2020  01:01

I přes několik zpracování je to pořád dobré. Líbily se mi efekty i skvělá atmosféra. Donald Sutherland se jako hygienik v San Franciscu snaží spolu se svými přáteli bojovat proti této invazi mimozemšťanů, která krade lidská těla a nahrazuje je dvojníky. Nemají to ale vůbec jednoduché, protože protistrana je v přesile. Podaří se jim utéct z této noční můry? Hraje tam i mladý Jeff Goldblum a Leonard Nimoy. Jedna z klasických sci-fi. "Nejsme vaši nepřátelé."

• 21.5.2020  22:30

Může být komedie černější? O tomto filmu jsem vůbec nevěděl a narazil jsem na něj náhodou. Má dobré obsazení a neskutečný počet zvratů. Co začne jako nevinný snímek se najednou zvrtne v sérii šílených událostí. Když už si myslíte, že to nemůže být horší, tak se vždy stane něco, co vás překvapí. Dost bych vyzdvihl výkony Simona Pegga a rozkošné Alice Eve. Je tam pár dost vtipných momentů. Filmu pomáhá i skvělá hudba. Konec je dost ujetý... "Detektiv Sádlo přijde leda na to, kde tu prodávají bagety." :D

• 21.5.2020  01:26

Hodně dobrý korejský horor. Ani jsem nečekal, že mě to tak chytne. Akce je udělaná dost povedeně. Film skvěle pracuje s napětím a emocemi, takže se do postav lehko vžijete. Co začne jako nevinná jízda vlakem, skončí jako boj o přežití. Pár náhodných cestujících musí spolupracovat, aby přežili. Povede se to ale všem? Vážně je to síla. "Není to vaše vina."

• 17.5.2020  23:43

Dost zvláštní italský snímek. Komisař, které mu nikdo neřekne jinak než Doktore, si je tak jistý svou nedotknutelností, že spáchá vraždu. A dost ledabyle. Sám se tedy dostává k jejímu vyšetřování a může si dělat takřka co chce. Částečně si ale přeje být dopaden. Díky svému postavení je ale velmi těžké ho obvinit, nebo mu něco dokázat. Je to místy dost zvláštní. Florinda Bolkan tu vypadá skvěle. :) Filmu dost přidává vynikající hudba Ennio Morriconeho. Snímek dokonce dostal Oscara. Podaří se mu vyklouznout, nebo bude odhalen? "Jak mě zabiješ dnes?"

• 17.5.2020  00:08
    Šaráda (1963)

Zajímavé romantické krimi se skvělým Carym Grantem a kouzelnou Audrey Hepburn. Celé se to točí kolem záhadného dědictví, které se všichni snaží získat. Vdova Audrey samozřejmě o ničem neví a netuší, komu může věřit a komu ne. Kdo je agent a kdo skutečný přítel. Stojí proti ní partička zlověstných vojáků, nejhrozivější je ten s hákem místo ruky. Nakonec se vše vysvětlí. Film má pár dost zajímavých zvratů. Je to taky jeden z posledních Grantových filmů. "Jak se vlastně jmenuješ?"

• 15.5.2020  03:01

1 jsem sice neviděl celou, ale tohle mě moc nebralo. Neříkám, že tam nejsou dobré momenty, ale cílovka je někde jinde. Nehledě na neustálé zpívání. Moc nechápu ten všeobecný hype kolem tohoto fenoménu, ale malým holkám se to zřejmě líbí. Dnešní pohádky už se ubírají jiným směrem a stereotypy ohledně princezen, které čekají na vysvobození od prince se postupně boří. I tak je to ale zajímavé doplnění a prohloubení mytologie tohoto světa. "Stavíš ráda sněhuláky?"

• 13.5.2020  22:00

Neskutečně napínavý film. Podobně jako Doktor Divnoláska nás varuje před následky jaderné války. Tu je to ale dotaženo úplně dokonce, proto mi to přišlo lepší. Dost tomu přidává i skvělý výkon Henryho Fondy jako prezidenta USA. Opět tu máme letouny, které i napříč snahám velení letí shodit bomby na ruské území. Nikomu se nedaří nic dělat, a tak jsou o události spraveni i Rusi. Podaří se však jejich protivzdušné obraně odvrátit tento neúmyslný útok? "Tohle je velezrada!"

• 11.5.2020  02:20

Po prvním díle zatím menší zklamání. Uvidíme, co bude dál, zatím jsme toho moc neviděli. Bylo tam ale pár světlých momentů, například mučení Okamury. Je tam i určitý politický přesah. Dám tomu ještě šanci. "Členové jeho poslaneckého klubu jsou rádi, že se nají příborem." :D

• 11.5.2020  01:47
    Aladin (2019)

Kupodivu to bylo celkem dobré. Původní animák jsem neviděl. Nejsem sice moc fanda přetáčení klasických Disneyovek, ale tahle se povedla. Ani bych nepoznal, že to je do Ricthieho. Na filmu se mi dost líbily barvy, je to dost pestré. Sledujeme příběh mladého Aladina, který se snaží získat srdce princezny Jasmíny a porazit zlého záporáka. Will Smith mi původně do role Džina moc nesedl, ale nakonec si roli dost užil a líbil se mi v ní. Pohledná Naomi Scott byla jako Jasmína taky docela v pohodě. I písničky tu byly pěkné. Možná to mohlo být o něco kratší... "Chci být nejmocnější bytost na Zemi."

• 10.5.2020  01:32

Pokračování Jumanji se mi líbilo snad ještě víc jak minulý díl. Naši hrdinové se opět setkávají a vydávají se za dobrodružstvím do této videohry. Tentokrát je obohatí i dva dědové v podání Dannyho DeVita a Dannyho Glovera. Úkol je podobný, získat nějaký zázračný krystal a překonat všechny nástrahy, které číhají na cestě k jeho nalezení. Tím, že většina postav má jiné avatary, tak vznikají dost vtipné situace. Místy jsem se dost bavil. Nemůže to skončit jinak než velkolepou akční na závěr. Uvidíme, jestli bude ještě další díl. Vůbec bych nebyl proti. "Kdo je Ming?" :D

• 8.5.2020  15:52
    Gangs of London (TV seriál) (2020)

Prostě wow! Tohle jsem nečekal. Rukopis Garetha Evanse tam jde dost vidět. Po Raidech je z něj hvězda, a tak si zkusil natočit i seriál z prostředí londýnského podsvětí. Je to dost dobře udělané. Akce tam moc není, ale když je, tak pořádná. Po smrti hlavního bosse vzniká menší chaos. Syn chce zaujmout jeho místo a byznys se začíná hroutit. Všichni se snaží najít jeho vraha. Je nám představeno několik hlavních postav a je tam i pár známých herců. Taky se tam skvěle pracuje s kamerou. Uvidíme, co bude dál. :) "Finn Wallace žije v každém z nás."

• 7.5.2020  01:30
    THX 1138 (1971)

Lucasův poněkud zvláštní antiutopický snímek. Trochu mi to připomnělo Orwellovo 1984. Film se odehrává v budoucnosti, kde je vše sterilní, pod dohledem a lidi do sebe cpou neustále prášky. Robert Duvall hraje postavu, která se tomuto systém chce vzepřít. Dostane se do křížku se zákonem, a pak už se to s ním veze. Většinu filmu pak pozorujeme jeho útěk. Dost se mi líbila závěrečná honička a celkově zajímavý futuristický vizuál filmu. "Na dálnici jsem přejel Wookie." :D

• 6.5.2020  02:00

Dost promakaný heist movie podle skutečné události. Sean Connery a Donald Sutherlan hrají dvojici zlodějů, které se v roce 1855 podařilo vykrást trezor plný zlata z jedoucího vlaku. Byl to skutečně mistrovský kousek. Velká část filmu se zabývá plánováním. Samotná loupež je až na konci. Je to dost vychytané. Oceňuji i způsob, jakým to bylo natočeno, protože tyto scény muselo být tehdy určitě dost složité natáčet. Určitě stojí za vidění. "Práskni do toho!"

• 5.5.2020  14:46

Tak to fakt ne. Levná německá romantická trilogie o cestování časem, to fakt není pro mě. Těžko na tom najít nějaké klady, prosté hrozná nuda... Leda hezká představitelka hlavní role.

• 1.5.2020  13:03
    FattyPillowTV (TV pořad) (2014)

Jako občas je to sranda, ale založit si svou slávu na tom, že ze sebe za peníze dělám debila, no nevím...

• 30.4.2020  23:41

Tento western se odehrává převážně ve vězeňském prostředí. Kirk Douglas je spolu s dalšími zavřený ve vězení, odkud se nedá dostat. Ředitele věznice dělá nekompromisní Henry Fonda, který se tu snaží zavádět nové metody. Vše ale vede k velkému útěku a přestřelce. podaří se Kirkovi ukořistit schované peníze? Plán se neobejde bez podrazů. "Jsem bankrot"

• 30.4.2020  14:45
    Chata (2019)

Hrozná nuda. Tohle že má být horor? Čekal jsem nějaké zajímavé rozuzlení, ale ne tohle... Děti jsou spolu se svou macechou zavřeny na horské chatě v zimě. Paranoia na sebe nenechá dlouho čekat a žačnou se dít divné věci. Jsou ale nadpřirozeného původu? Fakt to bylo slabé, i po stránce atmosféry. Ani obsazení není nic moc. "Kaj se za své hříchy!"

• 29.4.2020  22:09

Poněkud netradiční western s kvalitním obsazením. Víc něž nějaké střílení se tam řeší politika. James Stewart jako mladý právník přijíždí do městečka na divokém západě. Věci se tam řeší dost jinak, než je zvyklý a to ho zaráží. Snaží se prosazovat zákon za každou cenu. Nakonec ale spolu s místním pistolníkem Johnem Waynem dojde k názoru, že jinak než kolty to řešit nepůjde. Film má dost zajímavý konec. Musím zmínit i půvabnou Veru Miles. "Toto je svobodná země!"

• 28.4.2020  22:35
    Spása (2014)

Dánský western? Proč ne. Mads Mikkelsen tu hraje tvrdého pistolníka, který po smrti své ženy a syna nemá problém sejmout vůbec nikoho. Plukovní Delarue sužuje drobné městečko díky jeho strategické poloze pro budoucí těžbu ropy. Někdo se této tyranii musí postavit i za cenu ztráty svých blízkých. Konec je trochu přehnaný. Madsovi v jeho tažení pomáhá i němá a pohledná Eva Green. Výhodou je i krátká stopáž. "Nikdy tě nezkrotil."

• 24.4.2020  22:27

Hezky natočený krimi snímek ze 70. let. Líbilo se mi to o něco víc než Scottova verze. Parta ozbrojených gaunerů unese jeden vagón Newyorského metra a požaduje výkupné milion dolarů. Po dlouhém vyjednávání policie přistoupí na jejich požadavky. Pak už zbývá jen se dostat z tunelů metra. Je tam pár dost chytrých nápadů. "Je New Yorku trest smrti?"

• 24.4.2020  00:36
    Gran Torino (2008)

Trvalo mi dlouho, než jsem se k tomuto snímku dostal. Ale stálo to za to. Clintovi tato role opravdu sedla. Hraje tu starého veterána, kterému umřela žena a snaží se v klidu dožít svůj život. Vše se ale změní díky jeho novým sousedům. Je dost rasista, takže mu ze začátku lezou krkem. Nakonec si ale k nim najde cestu a vše se změní. Film se může zdát docela předvídatelný, ale konec mě docela dostal. Vážně pěkné. "Z těch chlapů v práci už mě dost bolí prdel." :D

• 22.4.2020  13:43

Dost zajímavý ostravský projekt, který reaguje na aktuální situaci. Herce už nějakou dobu sleduju na Youtube, ale tohle je úplně jiný level. Dost tomu pomáhá i širší obsazení. Dělají si srandu sami ze sebe, a to jim jde. Přijde mi to líp udělané než Dejvické divadlo. Uvidíme, jestli budou ještě nějaké další díly. Držím palce. :) "V životě bych si divadlo nekoupil." :D

• 22.4.2020  00:27
    For All Mankind (TV seriál) (2019)

Toto je jediný seriál, který mě z nabídky Apple TV zaujal. Zaměřuje se na alternativní historii, kdy Rusové vyhrávají vesmírné závody a dostávají se na Měsíc jako první. Američané samozřejmě reagují, ale ani to se neobejde bez komplikací. Vše se dost vyhrotí, takže se na Měsíci začnou stavět i lunární základny. Sledujeme osudy postav jak na Měsíci, tak na Zemi. Po pár nehodách se Američanům daří si upevnit své postavení, Rusové tam jsou jen minimálně. Děj se odehrává v letech 1969-1974. Na konci je skok do roku 1983. Dost mě to zaujalo a těším se na další sérii. Je to dost promakané a věnují se hodně detailům a dobové přesnosti. Na seriál mě částečně nalákalo i dobré obsazení. "Hi Bob."

• 20.4.2020  03:04
    Poldové a nemluvně (TV seriál) (2020)

A tohle má být jako vtipné? ČT se tenhle seriál teda vůbec nepovedl...

• 20.4.2020  03:03
    Kmotr III (1990)

Konečně jsem se dostal k závěru této mafiánské trilogie. Děj se posouvá o 16 let dopředu a jen tam jen minimum starých postav. Michaelovo impérium je na vrcholu, ale hroutí se mu rodinné vztahy. Po docela velkém průseru je donucen se stáhnout a přestěhovat se na Sicílii. Z nových postav se mi tu třeba líbila ztvárněná Andym Garciou. Hraje tu Michaelova synovce. Dost se tu klade důraz na církev a opět jsme svědky neustálých vražd a podrážení se. Zase mi tu docela vadila přílišná délka. Určitě je to nejslabší díl série. Nějak to ale Coppola zakončit musel... "Co děláš s mou dcerou?"

<< předchozí 1 2 3 4 26 50 75 99