Kothy

Kothy

Honza Kotrle

okres Vsetín
Seriálový maniak a blázen do komixů.

<< předchozí 1 2 3 4 20 40 59 78
    • 24.7.2017  00:19
    Dunkerk (2017)

Obrovské zklamání pro mě. Tohle bych od Christophera Nolana opravdu neočekával. Asi mu víc sedí mysteriózní témata. Kde jen začít. Film je sám o sobě natočen dobře. Problém je ale v ději, který je dost nezajímavý. Samotné pojetí války je dost originální. Dalším kamenem úrazu jsou postavy. Nemáme příliš možnost je poznat, a proto je nám jejich osud dost lhostejný. Netvrdím, že by herecké výkony byly špatné, ale prostě mi byla většina postav nesympatická. Samotný Tom Hardy to z kokpitu nezachrání. Rozdělení filmu do třech časových linií je rozhodně zajímavé. I když to může místy působit matoucím dojmem. Letecké bitvy mě příliš nezaujaly. Filmu dost pomáhá úžasná Zimmerova hudba, tak jako jsme zvyklí v každé nolanovce. Dalším problémem filmu je akce, opět je jí hrozně málo. Taky jsem čekal, že se ve filmu objeví víc Němců. určitě se ale jedná o dost odvážný kousek. Co víc dodat, snad příště zvolit lepší téma... "Kámo, je mrtvý."

• 18.7.2017  17:21
    Czech Casting (TV pořad) (2011)

Klasický český casting, obdoba toho amerického. Asi nemá cenu to dál rozebírat. Většina lidí to stejně zná...

• 18.7.2017  01:06
    Zygote (2017)

Docela slušný kraťas s poměrně dobrou atmosférou. Jedná se o další snímek od Neilla Blomkampa z projektu studia Oats. Dakota Fanning pobíhá po stanici na zasněženém asteroidu. Utíká před děsivou obludou. Trochu mi to připomnělo film Věc.

• 18.7.2017  00:06

Opice jsou zase zpět. Potřetí sek nám vrací film z nové ságy. Opět je pod vedením Matta Reevese. Celá série se uzavírá a další si dokážu představit jen s velkým časovým odstupem. Děj se posouvá o dva roky a válka mezi lidmi a opicemi stále trvá. Opice se chtějí usmířit, ale lidé ne. Woody Harrelson je jako Plukovník dost nekompromisní. ve filmu opět skvěle fungují emoce. Opice už hrají opravdu hlavní roli. Je zde vysvětlen další důvod úpadku lidstva .Některé opice bojují i na straně lidí. Samotný koncentrák pro opice je hodně drsný. Taky se ukazuje, že chytré opice jsou nejen ze San Francisca. Tempo je dost pomalé a konec je trochu uspěchaný. Akce tu moc není. Efekty jsou ale opět výborné. Uvidíme, jestli se k nám opice ještě vrátí. "Apes together strong." Recenze

• 16.7.2017  23:41
    Fast and Loose (TV pořad) (2011)

Kvalitní improvizační britský pořad. Dobré jsou například pantomimické písně.

• 10.7.2017  01:28

Že by konečně Spider-Man, který odpovídá předloze? Podle mě ano. Ani to z něj ale nedělá tom SM film. Má zas jiné neduhy. Přece jen to na mě působí až příliš hezky. Každopádně postava samotného Petera je mi tu nejsympatičtější. Snímek zapadá do MCU, kde se Spidey představil už loni v Civil War. Pomáhá mu i přítomnost Tonyho Starka a Happy Hogana. Samotný zaporák v podání Michaela Keatona je velmi originální. Přesto jeho chování místy moc nedává smysl. Nečekejte MJ, Peter tentokrát jede po Liz. Zvláštní prostor si zaslouží jeho oblek, který je neskutečně vychytaný. Celý děj dost navazuje na události prvních Avengers a Civil War. Akce tu moc není, zato humor funguje skvěle. Samotná závěrečná bitka je trochu slabší. Nemůže samozřejmě chybět ani Stan Lee. Dokonce i Pepper Pots se objeví v jedné scéně. Celkově si teda myslím, že bylo obsazení Toma Hollanda do titulní role dobrý nápad. "Já jsem chlap!" :D Recenze

• 3.7.2017  14:41
    25. hodina (2002)

Neskutečně nudný film s Edwardem Nortonem od Spikea Lee. O čem že to sakra bylo?

• 25.6.2017  23:24
    Lajna - Únos (E01) (epizoda) (2017)

Je tu nový Vyšehrad z hokejového prostředí. Úvod je vážně dobrý, i herecké obsazení. Nechybí ani fóry. Uvidíme, co další díly. Zatím jsem spokojený. "To buzerantství z něj vymlátíš!" :D

• 24.6.2017  16:40

Tento film má být poctou 70kovým gore hororům. Jeho délka tomu ale neodpovídá. Opravdu se to táhne. Atmosféra je ale místy dobrá. Ani bych neřekl, že to dělal Gore Verbinski, je to dost komorní na jeho poměry. Celé to táhne Dane DeHaan jako pacient této pochybné léčebny. Postupně odhaluje jejich nekalé praktiky a snaží se odtamtud dostat. Děj je místy předvídatelný, ale je tam pár zajímavých zvratů. Rozhodně to ale mohlo být kratší. "Baron si vzal vlastní sestru."

• 21.6.2017  00:22
    Rakka (2017)

Docela drsná vize postapokalyptické budoucnosti po invazi mimozemšťanů od Neilla Blomkampa. Měla by to být součást dlouhodobějšího projektu od studia Oats. S těmihle mimozemšťany není žádná sranda. Lidský odpor vede neohrožená Sigourney Weaver. Snad budou příští díly stejně dobré. "Uřízněte mu hlavu!"

• 20.6.2017  23:32
    Kruhy (2017)

Opět žádná sláva, ale není to tak špatné, jak by hodnocení napovídalo. Pořád mi to přišlo lepší než 2. Dost se tu vysvětluje původ Samary. Objevují se i nové vize. Nakonec to skončí v jejím rodném městě. Ta parta maniaků, co ji studuje na výšce je taky zajímavá. Zvláštní roli tu má Johnny Galecki jako profesor. Dost drsný je taky slepý kněz. Připomnělo mi to smrt ve tmě. Možná bude i další díl. "Ten nápis na ruce je braillovým písmem."

• 20.6.2017  19:28

Nakonec se žádný zázrak nekoná. Je to sice lepší než 2, ale ne o moc. Celkově děj moc nedává smysl. Xander je zpátky a s ním nová parta i záporačka. Objevuje se zde hodně další xXx agentů. Moc nemá cenu vysvětlovat, satelity padají atd. Postavy mění strany, no prostě je toho moc. Série rychle a zběsile proti tomuhle dává ještě dost smysl. Z nových herců zmíním třeba Donnieho Yena nebo Ruby Rose. I Ice Cube si pro sebe kousek urval. "Granát? To jsme v Rusku?" :D

• 16.6.2017  19:39

Zřejmě poslední díl této nekonečné série je tu. Konečně to všechno začalo dávat smysl. Kromě starých herců se zde objevuje i pár staronových, jako třeba Ali Larter nebo Ruby Rose. Milla Jovovich to konečně dotáhla do konce a nakopala Umbrelle prdel. Jinak je to prostě akční výplach jako minulé díly. "Jsi klon"?

• 16.6.2017  13:57

Další animák od DC, tentorkát o Teen Titans. Před tímto filmem jsem je příliš neznal. Je to vlastně mladší obdoba Justice League. Hlavní záporák je vůdce náboženské sekty Brother Blood, který jim chce ukrást schopnosti a stát se bohem. Jde po nich i Deathstroke. Naši partu ale jen tak něco nerozháže. Dočkají se i zrady jednoho z členů. "Mám jeden milion followerů." :D

• 8.6.2017  23:10
    SGU Stargate Universe Kino (TV seriál) (2009)

Zajímavý webseriál doplňující informace k seriálu Stargate Universe prostřednictvím malých dronů zvaných Kino.

• 2.6.2017  17:06
    Wonder Woman (2017)

DC konečně dokázalo natočit super film. Ani bych nevěřil, že Patty Jenkins svůj první blockbuster takhle skvěle zvládne. S akčními scénami jí pomáhal Zack Snyder. Opravdu povedený origin. Celý film je vlastně jeden velký flashback. Diana vzpomíná na své mládí a na svůj život. Její vývoj sledujeme už od malého dítěte. Děj je zasazen do konce 1. světové války. Na jejím ostrově Themyscira u Řecka ztroskotá americký pilot Steve Trevor. Chvíli po něm se zde objeví německé čluny a strhne se bitva mezi nimi a Amazonkami. Tajemství ostrova je odhaleno. Po drobných neshodách se princezna Diana vydá společně se Stevem ukončit válku. V Londýně to jako žena nemá vůbec jednoduché. Steve sežene svou starou partu a vydávají se na frontu do Belgie. Dianin hlavní úkol je zabít Area, boha války. Poté následuje už jen sekvence mnoha vynikajících akčních scén. Ty patří mezi hlavní klady filmu. Občas mi vadila přílišná unáhlenost postav. Stevova parta je taky plná stereotypu, jako například alkoholický Skot. Ve filmu je taky spousta vtipných hlášek. Pro DC je toto určitě trefa do černého a my se můžeme na Dianu opět těšit v listopadu jako součást Justice League. Mohlo to být ale o něco kratší.... "Co je to? To jsou hodinky. A k čemu jsou. Ukazují čas." :D Recenze

• 31.5.2017  17:05
    Mock the Week (TV pořad) (2005)

Vtipný britský komediální pořad, který je plný improvizace a dobrých fórů.

• 28.5.2017  11:28

Stará romantická klasika. Dnes už tento film působí spíš úsměvně...

• 27.5.2017  00:59
    Rozpolcený (2016)

M. Night Shyamalan natočil po dlouhé době konečně slušný film. Nápad je docela zajímavý. Hodně dobrý je i výkon Jamese McAvoye. Ten hraje Kevina, který má v sobě 23 osobností. Nejčastěji ale vidíme čtyři z nich. Z těch holek je nejzajímavější Anya Taylor-Joy, která má před sebou slušnou budoucnost. Postupem filmu odhalujeme její miulost a traumata z dětství. Psychologicky je to opravdu slušně zvládnuté. Taky to má být spin-off Vyvoleného. Bruce Willis má na konči štěk. Uvidíme, jestli bude nějaké pokračování. "Budeme si hrát na zvířátka."

• 25.5.2017  15:51
    Soudkyně Barbara (TV pořad) (2015)

Tak tohle je moc Tenhle pořad už snad ani nikdo nemůže myslet vážně. :D

• 25.5.2017  00:52

Docela příjemné překvapení. Rozhodně mi to přišlo lepší něž Prometheus. Nevím, co od toho lidi čekali. Děj se odehrává 10 let po té a zaměřuje se na kolonizační loď Covenant. Po menší nehodě se odchýlí ze svého kurzu a vydají se prozkoumat jinou planetu. Tam taky začnou všechny problémy. Opět je trochu potíž s tupostí některých postav. Je jich tu až moc. Až na pár děr mi to přijde v pohodě. Ridley Scott má pořád v tomto žánru co nabídnout. Možná už tu není atmosféra Vetřelce, ale nápad to pořád má. Film dokonce klade i několik zajímavých filozofických otázek o smyslu života atd. Skvělý výkon opět předvedl Michael Fassbender. Katherine Waterston a Danny McBride taky nejsou špatní. Končí to dost otevřeně, takže se snad dočkáme dalšího dílu. Jen ten konec je trochu předvídatelný... "Zakázali ti tvořit." Recenze

• 22.5.2017  17:38
    Chůva k pohledání (TV seriál) (1993)

Zvláštní komediální seriál s ulítlou hlavní postavou. Občas se to dalo.

• 22.5.2017  17:33
    Medvídek (2007)

Další z řady nudných českých komedií. Aspoň že obsazení není špatné.

• 22.5.2017  17:32

Další ujěťárna s Jimem Carreym. Víc to asi nemá cenu rozvádět...

• 22.5.2017  17:28
    Haló, haló! (TV seriál) (1982)

Klasický britský komediální seriál. Vtipné scénky z něj zná asi většina z nás.

• 22.5.2017  17:27
    Sluha dvou pánů (divadelní záznam) (2000)

Kvalitní divadelní hra s Miroslavem Donutilem. Určitě pobaví každého.

• 22.5.2017  17:26
    Enigma (2001)

Trochu vtipný film z 2. světové války o krádeži Enigmy. Hlavně konec pobaví.

• 22.5.2017  17:11
    Kalich lásky s Tilou Tequilou (TV pořad) (2007)

Poněkud praštěná reality show na jejímž konci získáte ruku Tily Tequily. Na pohlaví nezáleží. :D

• 22.5.2017  00:38
    The Sex Factor (TV pořad) (2016)

Docela netradiční reality show z prostředí porna. Nejde o nic výjimečného...

• 19.5.2017  00:21

Dost ujetý film. S realitou vážně nemá moc společného. Je to prostě jedna velká pohádka. Je trochu netradiční vidět čínský film s několika západními herci. Akce je sice super, ale ten děj trochu pokulhává. Co budu říkat, zápletka je dost jednoduchá. Matt Damon tu má trochu netradiční roli a jeho parťáka hraje Pedro Pascal. Willem Dafoe ve filmu skoro není. Čekal jsem, že aspoň těch monster bude víc neb,o že budou mít zajímavější pasti. Co už... "Hrozně smrdíte." :D

<< předchozí 1 2 3 4 20 40 59 78