Kothy

Kothy

Honza Kotrle

okres Vsetín
Seriálový maniak a blázen do komixů.

<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79
    • 21.1.2018  16:12
    Guardians of the Galaxy: Inferno (hudební videoklip) (2017)

Naprostá šílenost s Davidem Hasselhoffem. Ale co jiného taky můžeme čekat od Jamese Gunna. :D

• 20.1.2018  18:34
    Peťajn (TV seriál) (2014)

Totální magor! Je to sice trochu jednodušší humor, ale komu se to líbí, se rozhodně nudit nebude. :D

• 18.1.2018  19:26
    The Gifted (TV seriál) (2017)

Je tu nový komixový seriál ze stáje X-Menů. Režie se ujal sám otec této ságy, Bryan Singer. Děj se odehrává ve světě, kde X-Meni zmizeli mutanti se stali lovnou zvěří. Přežívají jen díky své podzemní síti. Ve chvíli, kdy jedna z rodin zjistí, že jejich děti jsou také mutanti začíná zběsilý útěk. Zaujalo mě použití Sentinelů. Nemůže chybět ani Stan Lee. :D Válka mezi lidmi a mutanty se začíná vyostřovat. Kromě Podzemí se tu o objevuje i Helfire Club. Můžeme tu narazit na spoustu známých mutantů. Lidi dokonce štvou mutanty proti sobě. Ti si musí vybrat, zda se držet svých morálních zásad, nebo začít zabíjet. Akce je tu sice málo, ale když nějaký je, tak stojí za to. Uvidíme, co bude v další sérii. "To byla jeho oblíbená hračka."

• 17.1.2018  23:31
    Temná věž (2017)

Tohle už bylo slabší. Ne úplně povedená knižní adaptace. Celý příběh moc nedává smysl. Ani herecké obsazení to nezachrání. Matthew McConaughey mě jako záporák moc nezaujal a Idris Elba to jako pistolník sám neutáhne. Aspoň, že tu je úchvatná Katheryn Winnick. :) Nad příběhem nemá moc cenu přemýšlet. Film kombinuje hned několik žánrů. Akce je slušná, ale to je tak všechno. Příště by to chtělo zpracovat líp. Ještě je tu pár dobrých fórů ze Země. "Chtěl bych víc cukru."

• 17.1.2018  20:07
    To (2017)

Další povedená kingovka. Trochu jsem s tímto filmem otálel. Není to úplně klasický horor. Ani obsazení není příliš hvězdné. Místy je to ale hodně děsivé. Děj se odehrává v americkém městě Derry na konci 80. let. Ve městě už po dlouhá léta záhadně mizí lidé. Nikdo ale neví proč. Až parta dětí, kteří jsou naši hlavní hrdinové si toho všimne a začne pátrat. Původ zla se však nedozvíme, snad v příštím díle. Samotný klaun Pennywise je dost strašlivý. Děti musí spojit své síly a zlu se sami postavit, protože jim dospělí nevěří. Místy je to až přehnané. Každopádně se na pokračování těším. "Kdo chce zůstat na hlídce?"

• 3.1.2018  22:43
    Bright (2017)

Můj první film od Neflixu. Tento film nám dokazuje, že i televizní tvorba umí být dnes na slušné úrovni. Odpovídá tomu taky rozpočet. Trochu mě zaráží tak nízké hodnocení. Původně jsem z filmu měl celkem obavy, ale nakonec jsem byl mile překvapen. Film se odehrává v dnešním světě, který okupuje několik ras. Kromě lidí tu jsou i elfové a orci. Elfové vládnou a orci jsou odstrčeni na okraj společnosti. Nick Jacoby je prvním orkem v policejním sboru a dělá parťáka Willu Smithovi. Po pár výjezdech se dostanou do velkého mezirasového konfliktu, který je zpúsobený magickou hůlkou. Takto to možná zní trochu praštěně, ale ve filmu to dává smysl. Dost se tam odráží i dnešní náboženské a rasové problémy našeho světa. Celé je to vzkříšení Pána temnoty. Noomi Rapace tu sice jako záporačka nemá moc prostoru, ale i tak je dobrá. Je to trochu nezvyk ji vidět v takové roli. Akce taky ujde. Snad bude nějaké pokračování. "Zvedni svou tlustou Shrekovou řiť a jeď domů za Fionou!" :D

• 2.1.2018  18:04
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Britský seriál s poměrně zajímavým námětem. Trochu mi to připomíná krajní meze. Každý díl je o něčem jiném a má trochu jiný žánr. Všechno se to odehrává ve stejném světe, akorát v jiné době. Objevují se tu jak britští, tak později i američtí herci. Seriál má poměrně málo dílů a od 3. série ho vlastní Netflix. Kvalita jednotlivých dílů je dost rozdílná. Některé jsou výtečné, jiné slabší. Každý přichází s určitou filozofickou otázkou, kam až nás může dovést naše technologie. Většina ale končí špatně. Herecké obsazení většiny dílů je vskutku výtečné. Teď zas jen čekat na další sérii. "Volte Walda!"

• 30.12.2017  17:32
    Garfield a přátelé (TV seriál) (1988)

Klasický animovaý seriál o tomto líném kocourovi a dalších zvířatech.

• 28.12.2017  19:37

John Wick v dámském provedení. Charlize Theron nám poslední roky dokazuje, že umí i akční role. David Leitch to pojal po svém. Akce je sice super, ale příběh pokulhává. Je to celé moc překombinované a postavy se neustále podráží. Charlize ale svou roli zvládá skvěle. Je to dost fyzické a je vidět, jak ji v soubojích dochází síly. James McAvoy tu hraje dobrého šmejdíka. Sofia Boutella se tady jako agentka francouzské rozvědky docela předvedla. Celkově má film dobrou atmosféru Berlína konce 80. let. I hudební podklad je vhodbě volený. Jo a je to podle komixu. "Miluju Berlín."

• 26.12.2017  13:29

Docela to ušlo. Milda asi letos nepil. Tak snad už to bylo naposled...

• 18.12.2017  01:23
    Pokoj (2003)

Nějak tomuto kultu nerozumím. Konečně jsem se k tomu filmu dokopal, ale pořád to nechápu. Asi je to málo vtipné na to, abych se tomu smál. Každopádně je to neskutečný bizár po všech směrech. Takhle by filmy opravdu vypadat neměly. :D Uvidíme, co předvedou Franco s Rogenem v Disaster Artist. :) "I did not hit her!"

• 17.12.2017  13:07
    Apokalypsa (1979)

Neskutečná nuda. Na tyhle filmy prostě nejsem. Sledovat to tři hodiny bylo utrpení...

• 17.12.2017  00:52

Nakonec zklamání. Rian Johnson do toho sice vnesl nový vítr, ale je to to, co jsme chtěli? Film působí dost zbytečně a celou ságu vlastně nikam neposunul. Většina postav je nezajímavých. Jejich rozhodnutí taky moc nedávají smysl. Táhnou to jenom ty staré. Efekty jsou super, ale ty to nezachrání. Akce by taky člověk čekal víc. To samé platí i pro světelné meče. Prostě celá tahle trilogie mi začíná připadat zbytečná. J.J. Abrams bude mít v příštím díle co napravovat. Kylo se chová jak děcko. Boří to celý SW koncept ohledně rovnováhy mezi světlem a temnotou. Co ve filmu docela funguje je humor. Aspoň něco... No snad to příští rok zachrání sólovka o Hanu Solovi. Jinak už nevím. "Tohle je byznys." Recenze

• 16.12.2017  19:34
    Lajna (TV seriál) (2017)

Je tu nový Vyšehrad z hokejového prostředí. Úvod je vážně dobrý, i herecké obsazení. Nechybí ani fóry. Je tu mnohem víc prostoru pro práci s postavami a rozvinutí děje. Celé je to spíš o trenérovi Hrouzkovi než i jeho synovi. Trenér je vyhozen ze Slavie a jde trénovat do Havířova. Tam se samozřejmě hraje na jiné úrovni, než na jakou je zvyklý. Trénuje i svého syna Patrika. I přes počáteční obtíže se mu podaří tým pozvednout. Skutečně to stojí za to. "To buzerantství z něj vymlátíš!" :D

• 11.12.2017  10:38

Hodně ujetá komedie. Jako malému se mi to líbilo, ale dnes už by mě to asi neoslovilo... "Kde máš tátu?" :D

• 11.12.2017  01:27

James Wan to opět dokázal. Jako jeden z mála režisérů dnes umí natočit pořádný horor. Líbilo se mi to víc než 1. Atmosféra je skutečně skvělá. Děj se přesouvá do Anglie. Dvojice Warrenových sem přijede zachránit mladou posedlou dívku. Je to ale komplikovanější než obvykle. Stále netuší, jestli to není podvod. Lekačky tu fungují skvěle. Z filmu jde skutečně strach. Jsem zvědavý na propojení s dalšími filmy. Ta jeptiška mě vážně děsí. "Řekni mi své jméno!"

• 9.12.2017  00:16

Slabší díl ze série prcičkovských spin-offů. Stifflerův bratranec prostě neumí balit baby. Nic zvláštního...

• 9.12.2017  00:09

Pokračování už se Stevenu Spielbergovi tolik nepovedlo. Pořád je to ale slušný film s dobrým obsazením z prostředí dinosaurů. :)

• 8.12.2017  23:29
    The Orville (TV seriál) (2017)

Zajímavá parodie Star Treku od Setha MacFarlanea. Kupodivu ani humor není moc přepálený. Děj se odehrává v roce 2419. Kapitán Mercer je po pauze pověřen velením lodi Orville. Musí se seznámit s novou posádkou. Po menší potyčce se svojí ex se nálada uklidní a posádka začne fungovat. Fóry jsou tu dost povedené. Spousta epizod jakoby svým dějem kopíruje Star Trek. Občas se tu dočkáme i slušného filozofického přesahu, což u komedií není moc běžné. Jednotlivé díly na sebe moc nenavazují. Můžeme ale pozorovat vývoj vztahů mezi členy posádky. Kvalita jednotlivých dílů je dobrá, ale některé jsou hodně povedené. Vtipy reagují často na aktuální věci. Posádka je sympatická a obsazení taky. Budu se těšit za rok na novou sérii. :) "Moclanďané močí pouze jedou ročně." :D

• 8.12.2017  23:26

Obrovský skok oproti prvnímu dílu. Zřejmě pomohla výměna režiséra. Děj se posouvá do minulosti (zřejmě 60. léta) a ukazuje nám původ Annabelle. Ta se přiživuje na slabých a to se jí daří. Zabíjí kolem sebe lidi hlava nehlava. Atmosféra je super, dokonce i lekačky fungují. Víc už se z toho asi vytáhnout nedá. Konec nás láká na spin-off zvaný Nun. Tak uvidíme. Zbytek obsazení není moc zajímavý, leda Miranda Otto v roli matky. "Víš, co mám na Zuzance nejradši? Že vypadá jako ty."

• 8.12.2017  00:24

Tak tohle je průser. Luc Besson to zase podělal. Kam se poděly všechny ty utopené miliony? Vizuálně je to sice krásné, ale děj dost pokulhává. Celá zápletka je velmi předvídatelná. Chemie mezi hlavními protagonisty je taky nulová. Ne že by mi Dane DeHaan a Cara Delevingne nějak vadili, ale prostě se k sobě nehodí. Je sice možné, že komix je kultovní, ale film dost pohořel. Tomu taky odpovídají jeho tržby. No škoda mluvit. Jo a Rihanna tu má dobrý štěk. :D "Vezmeš si mě?"

• 6.12.2017  23:01

Vše je ztraceno. Filmy Michaela Baye už jsou prostě odsouzeny k záhubě. Tuhle sérii asi taky už nic nezachrání. Člověk by ze začátku čekal, že tenhle díl bude jeden z těch klidnějších a ono ne. Stejně se to nakonec všechno řeže v závěrečné megalomanské bitvě a veškerá mytologie jde do hajzlu. Tentokrát se tu objeví i pár nových postav. Nejzajímavější, je asi aristokrat, kterého ztvárnil Anthony Hopkins. Příjemně se dívá i na profesorku v podání Laury Haddoc. Jinak je vše při starém. Dozvíme se zase spoustu žvástů z minulosti. Stejně to nedává smysl, tak proč nad tím přemýšlet že. Hlavně, že to bouchá. Nejradši bych tu sérii už utnul... "Buď zticha, Angličanko!" :D

• 26.11.2017  21:30
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Dorazil k nám další netlixový seriál ze stáje Marvel. Postavu Franka Castlea už známe z 2. série Daredevila. Děj se odehrává zhruba půl roku poté. Frank už vykonal svou pomstu snaží se vést normální život. Trable si ho ale opět najdou a on musí projevit své schopnosti. Zjišťuje další podrobnosti o smrti své rodiny. Poté, co nalezne nového spojence se vykonává na další cestu za pomstou. V ději se objeví mnoho vedlejších postav, které jej ovlivňují. Přesto že má Frank své sympatizanty, je stále hledaným mužem. Akce zde funguje opravdu skvěle. Akční scény jsou hodně dobře natočené. Celkově se to snaží poukázat na válečná traumata atd. Je to i částečně propojeno se světem Defenderů. Má být i pokračování. :) Objevuje se tu i Karen Page. Znělka je super. "Jedna várka. Druhá várka. Ono se to nasbírá."

• 17.11.2017  11:41

Ryan Murphy nás opět překvapil. Ze začátku se jen těžko odhaduje, kam seriál bude směřovat. Když se to ale pak zlomí, tak je to super. Tato série se věnuje kultům a to konkrétně jednomu inspirovaném kultem Charlese Mansona. Ukazuje nám, jak jsou lidé snadno zmanipulovatelné a jak lehko se dostane k moci i úplný psychopat. Nemusí to působit úplně autenticky, ale jisté varování tam je. Opět tu je řada starých známých tváří. Objeví se tu ale i dost nových lidí. Celé to stojí hlavně na Sarah Paulson a Evanu Petersovi, podobně jako to bylo ve 2. sérii. Podařilo se jim sem nakomponovat i americké prezidentské volby, které vlastně všechno odstartovaly. Tato série téměř postrádá nadpřirozeno a tím se od ostatních dost liší. Mnoho postav děj opustí. Uvidíme, co nás čeká příště. Prý má být celkem 9 sérií. "Umřel bys pro mě?"

• 16.11.2017  23:38

Zázrak se sice nekoná, ale průser to taky není. Zack Snyder už toho má prostě moc a měl by to přenechat někomu jinému. On sám film nedokončila pomohl mu s tím Joss Whedon. Film se snaží rozvíjet děj předchozích filmů. Postav je tam až moc, hlavně těch vedlejších. Svět je v ohrožení a naši hrdinové se musí spojit a zachranit ho. Jejich vztah ale moc nefunguje. Dlouho se dávají dohromady a moc neumí spolupracovat. Je to nesrovnatelné s Avengers. Prostě s nimi neumí pracovat. Bitky ujdou. Efekty jsou super, ale je to moc CGI. Záporák je slabší a ne moc zajímavý. Je tam samozřejmě spousta komixových odkazů. Trochu mě zklamal Flash, který působil dost neohrabaně. Kdo ví, jestli ještě bude pokračování. Příště by měli stát proti Darkseidovi. Aspoň humor ve filmu funguje. "Ahoj Barry, jsem Diana." :D Recenze

• 15.11.2017  20:46

Nakonec to nebylo tak špatné. Čekal jsem to určitě horší. Oběma režisérů zjevně pomohla. Předchozí dva díly moc v lásce nemám, takže jsem k tomuto přistupoval poněkud obezřetně. A svůj účel to zjevně splnilo. Staré známé postavy se vrací na scénu a spolu s nimi přichází i několik nových. Na scéně je nový záporák, takže má Jack zase o zábavu postaráno. Děj moc nemá cenu rozpitvávat, stejně nedává smysl jako vždy. Potěšila mě přítmnost Kayi Scodelario, která film trochu osvěžila. Její postava je ale na tuto dobu možná až moc emancipovaná. Javier Bardem jako záporák Salazar taky nebyl špatný. Jenom ten Johnny Depp už mi moc nesedí, protože dost přehrává. Na chvíli se objeví i Orlando Bloom a Keira Knightley. Snad už další díl nebude... "Ovládám sextant!" :D

• 12.11.2017  12:18
    Inhumans (TV seriál) (2017)

Trochu chápu negativní ohlasy. Není to teda žádná pecka, ale špatné to taky vyloženě není. Asi záleží, co kdo čekal od traileru. Obsazení moc hvězdné není kromě Iwana Rheona. Je to další seriál od Marvelu, ale není součástí MCU. Jsme svědky klasického boje o moc, akorát zde v komixovém světe v královské rodině. Ta žije na Měsíci a Zemi jen vzdáleně pozoruje. To se ale nelíbí všem, což přivádí prostor pro vzpouru. Většina děje se odehrává na Zemi. Bohužel to není nic světoborného a je to trochu monotónní. Ale pořád je to koukatelné. Po pár slabších dílech se děj přesune na Měsíc. Musí se rozhodnout o osudu Inhumanů Ještě bych zmínil zajímavý hudební doprovod. :) "Jsi jenom člověk!"

• 4.11.2017  13:59
    Jak nás vidí svět (TV pořad) (2017)

Zajímavý pořad na Streamu, ve kterém cizinci ochutnávají české jídlo. Občas je to sranda.

• 3.11.2017  20:03
    Jídlo (1992)

Tohle je vážně něco oporného. Na to opravdu vůbec nemám žaludek...

• 29.10.2017  23:02

Taika Waititi je umělec! Třetí Thor se mu opravdu povedl. Obměna režiséra sérii rozhodně pomohla. Ani jsem nečekal, že by to mohlo být tak dobré. Celý film má úžasný 80kový nádech. S novou partou hrdinů přichází i nové problémy. Bohyně smrti Hela ovládla Asgard. Je tedy na Thorovi, aby poskládal nový tým a zachránil ho. Nejtěžší je přemluvit Hulka, který bojuje jako gladiátor na planetě Sakaar. Té vládne mocný Velmistr, který mě celkem zaujal. Nakonec to nemůže dopadnout jinak než velkou bitvou, že? Složitý příběh tu ani nikdo neočekává. Je tam ale i spousta dalších zajímavých scén. Nejde opomenout ani camea, například Matta Damona nebo Stana Lee. Karl Urban moc prostoru neměl a Cate Blanchett byla jako Hela skvělá. Drobný prostor se najde i pro Stephena Strange. Ve filmu skvěle funguje humor. Vynikající je i práce s hudbou. Kromě jednoduchého příběhu se mu vlastně těžko něco vytýká. Potitulkové scény nejsou nic moc. I další vedlejší postavy jsou zajímavé. Teď už jen můžeme čekat na Inifity War příští rok. "Jsem Tony Stark." :D Recenze

<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79