Kothy

Kothy

Honza Kotrle

okres Vsetín
Seriálový maniak a blázen do komixů.

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 61 81
    • 25.6.2018  04:48
    Ostříháno (TV pořad) (2013)

Rád bych řekl, že to je podle mě jeden z těch lepších pořadů na Barandově. Jinak se ale nejedná o nic výjimečného.

• 23.6.2018  21:05

O něco slabší jak minulý díl. Asi je těžké přijít s nějakým originálním nápadem. Dost věcí z minulého dílu se tam opakuje, jen děj je jinde. Objevuje se tam i spousta známých herců. Člověk sice rád zase vidí dinosaury, ale už to nemá to kouzlo. Nehledě na nelogické chovaní některých postav a nefungující chemii mezi Chrisem Prattem a Bryce Dallas Howard. V minulém díle to fungovalo líp. Co dodat,efekty jsou sice super, ale to film nezachrání. Aspoň tam byla pěkná hororová atmosféra díky režii J.A. Bayona. Vzhledem k vysokým výdělkům a otevřenému konci se zřejmě dalšímu dílu nevyhneme. "Nejsme kompatibilní." :D

• 21.6.2018  16:08

Přišlo mi to jako jeden z těch lepších dílů Paranormal Activity. Moc nového jsme se sice nedozvěděli, ale konečně to všechno do sebe zapadá a začíná to dávat smysl. Další rodina je terorizována démony, tentokrát z jiné dimenze. Je to částečně propojené s předchozími díly. Jinak lekačky a atmosféra nic moc. Aspoň tu jsou pěkné herečky. "Pryč z toho baráku!"

• 20.6.2018  18:38
    Tvář vody (2017)

Mám z toho docela rozporuplné pocity. Na jednu stranu to není úplně špatný film, ale na Oscara podle mě taky ne. Samotný netvor mi připomněl toho vodního tvora z del Torova Hellboye. Určitě se v tom skrývá nějaká metafora na rasismu apod. Jinak by to asi nebylo zasazeno do 50. let. Příběh není špatný, ale je dost jednoduchý a tempo pomalé. Je to spíš o emocích a postavách. Chování Michaela Shannona taky místy moc nedává smysl. Je tam ale pár pěkných momentů. Na druhou stranu chápu, že takový film nemusí sednout každému. Snad del Toro příště vypotí něco lepšího. "Vážně jsi bůh."

• 20.6.2018  15:19

Další film z této zajímavé série. Opět o jiných lidech v jiném prostředí. Tentokrát se děj zaměřuje na vesmírnou stanici Shepard a její posádku. Té se pomocí urychlovače částic podaří dostat do jiné dimenze. Tím se i vysvětluje původ oněch potvor na Zemi. Vztahy mezi posádkou jsou napjaté a členů postupně ubývá. Kdo přežije a kdo je sabotér? Obsazení taky není špatné, hlavně Daniel Brühl je super. Na poměry Netflixu to působí i celkem výpravně. Dost mě překvapilo nízké hodnocení. "To je moje ruka!"

• 19.6.2018  23:01
    Hulk Vs. (2009)

Lehce nadprůměrná mlátička. První příběh se odehrává na Asgardu, kde chce Loki pomocí Hulka porazit Thora. Během toho se zaplete i s Helou, bohyní pekla. Dost mi to připomnělo Ragnarok. Objevují se tam i další známí Asgarďani. Ve druhé části s Hulkem bojuje Wolverine. Setkáme se tam i s dalšími padouchy, jako jsou Sabertooth nebo Deadpool. Deadpool si samozřejmě neodpustí své hlášky. První příběh se mi líbil o něco víc. "Podáš mi ruku?" :D

• 17.6.2018  23:32

Některé filmy snad ani nepotřebují pokračování. Tygr a drak je jedním z nich. Ně, že by to bylo špatné, ale je to spíš zbytečné. Není to tak výpravné, původní film je prostě klasika. Neznamená to ale, že by tam nebyly dobré bojové scény. Některé jsou parádně udělané. Zaujala mě ta v hostinci nebo na zamrzlém jezeře. I obsazení je slušné. "Pojď do temnoty."

• 17.6.2018  20:37

Určitě je to lepší než téměř stejnojmenný dva roky starý počin. Parta padouchů je opět pohromadě a má nový úkol, zajistit kouzelnou kartu do nebe. Po cestě mají mnoho překážek, tuto kartu by rádo získalo víc lidí. Setkají se například s Professorem Zoomem, Silver Banshee, Pygem nebo Vandalem Savagem. O podrazy taky není nouze. No prostě tak, jak to DC animáky umí. Sam Liu má spoustu dobrých filmů. "Vsadím se, že čůrá rampouchy." :D

• 17.6.2018  17:40
    Coco (2017)

Parádní animák plný barev se skvělou hudbou. Dlouho jsem váhal, jestli si to pustit. Začátek je sice pomalejší, ale konec vážně stojí za to. Je to taky dost originální. Čeká nás i pár zajímavých zvratů. Celý svět mrtvých mě dost zaujal a jeho fungování. Je hezké vidět tak dobrý film z mexického prostředí. Každý si tam asi najde svoje. Už dlouho mě žádný film takhle nedojal. Pixar prostě umí. Obsazení není moc známé. Hudební scény jsou parádní. "Chci být muzikant!"

• 17.6.2018  01:46
    Spotlight (2015)

Opravdu zajímavý film. Celkem mu toho Oscara přeju. Dlouho jsem se mu vyhýbal a to byla chyba. Málokdy se mi stává, aby mě film takto vtáhnul. Je to šílené, jak dlouho se tyhle věci tutlaly. Je za tím kus novinářské práce. Tehdy věci zpomalilo i 11. září. Je náročné sledovat výpovědi obětí a na druhé straně vidět, jak to církev kryje. Obsazení je taky dost super. Herci se do toho vážně ponořili. Skutečně jsem jim fandil, prostě dobrý film. "Jde o 90 kněží jenom v Bostonu."

• 15.6.2018  00:28

Poměrně originální počin. Celý děj vidíme skrz monitor v počítači. Atmosféra je dobrá, ale možnosti omezené. Mladá holka spáchá sebevraždu a její duch terorizuje na Skypu lidi, kteří s tím měli něco společného. Jeden po druhém odpadávají. Je zajímavé, jaké tajemství na sebe prásknou. Je tam pár dobrých momentů, ale jinak průměr. "Zahrajeme si hru."

• 14.6.2018  21:21
    Iron Sky (2012)

Tomu teda říkám ujetost. Pokud si odmyslíte pár nedostatků, je to celkem zábava. Co kdyby na odvrácené straně Měsíce žili Náckové? Docela děsivé. Určitě by jim nic nebránilo v invazi na Zemi. Film obsahuje spoustu humoru a narážek. Například je tu dobře parodovaná známá scéna z Pádu Třetí říše. Taky je tu dost rasových narážek. Asi to nemá cenu moc rozebírat, člověk to musí vidět. Je poznat, že to není hollywoodská tvorba. "Ten musí mít nejmenší péro ve vesmíru." :D

• 13.6.2018  14:48

Je tu nový Marvel seriál od ABC. Nese se to dost v náctileté náladě. Zřejmě nepůjde o nic převratného. Dvě děti jako malé získají po nehodě schopnosti. Ty se projeví až tehdy, když se po letech potkají. Každý mají v životě své problémy a sví schopnosti příliš neumí ovládat. Uvidíme, co se z toho vyklube. Zatím to není nic extra. "Ty jsi ten kluk z pláže."

• 12.6.2018  16:32

Hodně dobrý film od Sama Mendese. Mapuje mafánský život v 30. letech v USA. Obsazení je hodně nadupané. Celé je to hlavně o pomstě. Tom Hanks tu podává hodně silný výkon. Ve filmu se dost cestuje. Se svým synem totiž utíká před vrahy. I atmosféra filmu je super. Tak nějak to asi tehdy vypadalo. A prý je to podle komixu. Je tam zmínka i o Al Caponem. "Jsem rád, že jsi to ty."

• 11.6.2018  17:05
    Céline Dion - Ashes (hudební videoklip) (2018)

Opět super song s Deadpolem a humorem, který k němu prostě patří. :D

• 11.6.2018  00:04
    Brimstone (2016)

Dost netradiční western. Je poznat, že to je evropská produkce. Tohle by v Americe nikdy neprošlo. Místy je to až moc brutální, a to nejen násilím, ale i morálně. Skvělý výkon Dakoty Fanning. Tohle byla pro mě nejvíc záporná role od Guy Pearce, úžasný výkon. Ten chlap byl nesmrtelný. Celé je to rozdělené na kapitoly ve stylu Tarantina. Ta bezmoc je vskutku strašná. Děj je dost drsný a chvíli trvá, než to do sebe začne zapadat. Prostě krutá doba. Kit Harington a Carice van Houten tu mají pouze menší role, ale i tak super. Některé scény jsou dost násilné, nic pro slabé povahy. "Je to hřích!"

• 10.6.2018  18:47
    Oculus (2013)

Neskutečně zajímavý film. Opravdu chytře si to hraje s vaší psychikou. Děj neustále skáče mezi minulostí a přítomností a vy nevíte, co je pravda a co ne. Dva sourozenci se 11 let po tragické smrti svých rodičů rozhodnou udělat za touto kapitolou definitivní tečku. Z této smrti viní ono magické zrcadlo, které se snaží zničit. To se ale jen tak nedá. Je zajímavé sledovat střet názorů na tyto jevy, tedy nadpřirozeno vs. vědecké vysvětlení. Vážně super atmosféra. A půvabná Karen Gillan je úžasná jako vždy. Je tam i pár dobrých lekaček. "Nechoďte do mého pokoje!"

• 10.6.2018  15:23
    Kolonie (2013)

Jsem dost na vážkách. Film to sice úplně špatný není, ale něco mu chybí. Z nápadu se jistě dalo vytěžit víc. Kromě Laurence Fishburnea a Billa Paxtona tu vlastně ani nikdo známý nehraje. Téma postapo zasněžené Země mě ale vždycky lákalo. Nikdy nevíte, jestli se to někdy nestane. Děj je taky dost předvídatelný. Akce je celkem v pohodě. místy mě docela zaujala příjemná hudba. "Nech ji otestovat!"

• 9.6.2018  21:56

Tak jsem se dostal k dalšímu DC animáku. Tenhle mi přišel o něco slabší. Asi to bude záporáky, Elita mě příliš nezaujala. I když záporáků je tam víc. Elita se původně tváří kladně, ale víte, jak to chodí. Neshodnou se se Supermanem na filozofii a konflikt je na světě. Svět ale fandí spíš Elitě. Nakonec to nemůže dopadnout jinak než velkou bitvou. Superman se nedá. "Nejsem porota, soudce ani kat!"

• 7.6.2018  22:57
    Annihilation (2018)

Co k tomu dodat? Těžko říct. Moc mě to teda nebavilo, ani se tam toho moc nestane. Parta ženských se vydá prozkoumat anomálii a vrátí se jenom jedna. V anomálii se dějí zajímavé věci a mění se zde DNA. Osud postav mi byl dost lhostejný. Má to sice pár dobrých momentů, ale to nestačí. Ani dobré obsazení to nezachrání. Netflixu se ty filmy moc nedaří... Kniha je prý jiná. "Lidé nemají sebevražedné sklony, ale sebedestruktivní."

• 7.6.2018  01:33

Neskutečný film. Určitě ale předtím doporučuji zhlédnout Room. Film je ohromně narvaný hláškami. Už dlouho jsem se tak dobře nezasmál. Je vážně šílené, že je to podle skutečnosti, všechny ty příhody z natáčení, maso. James Franco tu neskutečně přehrává, ale to se k jeho roli hodí. To samé platí i pro bratra Davea. Tommy byl prostě magor a podle toho i celý film dopadl. Určitě si to natáčení zasloužilo vlastní film. Obsazení je taky super. "Ahoj, pejsánku." :D

• 6.6.2018  22:04
    21 gramů (2003)

Docela zvláštní film. Tento typ filmů moc nemusím, ale Iñárritu už mě nejednou přesvědčil, že točit umí. Film je sestříhaný dost na přeskáčku, takže chvíli trvá, něž se v člověk zorientuje. Je vlastně o docela obyčejných lidech, které svede dohromady jedna tragédie. Následný konflikt na sebe nenechá dlouho čekat. Obsazení je super a role jsou dost věrohodné. Asi není špatné si jednou za čas pustit něco takového... "Ježíš ti odpustí."

• 5.6.2018  23:44
    1984 (1984)

Docela zvláštní film. Člověk to sice může znát z doslechu, ale dokud to nevidí, nebo nečte, dá se to jen těžko pochopit. Celé je to dost depresivní. Takovou budoucnost by si asi nikdo nepřál. Bohužel některé části světa k tomuto spějí. Ta bezmoc a beznaděj je vážně šílená. Ke konci už jsem se trochu nudil. Těžko říct, jak by to natočili dnes... Tudy tedy cesta nevede. "Euroasie byla vždy náš spojenec."

• 5.6.2018  18:07
    RoboCop (1987)

Stará klasika. Dostal jsem se k tomu až teď. Remake mi přijde lepší, ale i tohle je na svou dobu slušné. Je to o dost surovější, krev a násilí je na každém kroku. V pár věcech je to podobné. Dost děsivá představa budoucího Detroitu. Děj moc komplikovaný není. Murphy si jde prostě za svým. Nemám moc odvahu jít na další díly. V něčem mi to připomnělo Terminátora. Ani moc známých herců tu není. Na pýr let to zase stačí. "Živej nebo mrtvej, půjdeš se mnou!"

• 2.6.2018  15:27
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Dlouho jsem se tomuto seriálu vyhýbal. Asi mi vadil ten velký boom kolem něj. Nakonec to ale vůbec není špatné. Vynikající atmosféra 80. let, což teď frčí. Plus mi to trochu atmosférou připomíná Akta X nebo Super 8. Je to laděné do mysteriózna. Objevují se tam různé nadpřirozené jevy. Ještě je tu super retro hudba. Celé se to odehrává v malém městečku jménem Hawkins v Indianě. Vědecké experimenty zapříčiní únik "zla" mezi obyvatele a děti se začnou ztrácet. Z místní ústavu k tomu uteče holka se schopnostmi. Part hlavních čtyř hrdinů je v centru dění a vše se točí kolem nich. Dost do příběhu zasahuje i šerif Hopper a matka Joyce. Dál už je to jen o boji s tzv. zlem a to za použití jak zbraní, technologií, tak i nadpřirozených schopností. 2. série je dost podobná. Děj se posune o rok vpřed a objeví se i nové postavy. Je dost zajímavé sledovat vývoj některých jednotlivců. Teď už jen můžeme rok čekat na 3. sérii, která zřejmě nic nového nepřinese. "Friends don't lie."

• 1.6.2018  15:45
    Podfu(c)k (2000)

Divím se, jak jsem mohl tento Ritchieho kousek odkládat tak dlouho. Fakt super film, nechybí tomu nic. Škoda, že už se dneska takové filmy netočí. Obsazení je taky skvělé, hlavně Brad Pitt a Jason Statham tu mají zajímavé role. Celé se to točí kolem ukradeného briliantu, který si hlavní protagonisté vzájemně přehazují. U koho jen skončí? Nechybí ani humor a spousta podivných náhod. Víc takových filmů. Hudba je taky báječná. "Proč máte v kufru mrtvého muže bez ruky?" :D

• 31.5.2018  23:22

Dost zvláštní film. Celou dobu máte pocit, že tomu něco chybí a konec vám prostě vyrazí dech. Těžko o tom říct něco víc. Super obsazení i režie. Kdo taky tehdy znal Bryana Singera že. Dokonale vás to zmate. Jinak je příběh poměrně průměrný a nepříliš zajímavý. Místy je to až zmatené. Další skvost do mé sbírky. "Kdo je Keyser Söze?"

• 31.5.2018  18:49
    Truman Show (1998)

Pro mě nejlepší role Jima Carreyho. Dlouho jsem se na tento snímek chystal. Samotný námět je dost zajímavý. Peter Weir má docela dobré filmy. I herecké obsazení je slušné, hlavně postava šéfa celé show v podání Eda Harrise. No nechtěl bych celý život prožít v reality show. Je jen na Trumanovi, kdy mu všechno dojde. Otázka, jak by mohl snímek vypadat za použití novějších technologií. "A kdybychom se už neviděli, tak dobrý den, dobrý večer a dobrou noc!"

• 30.5.2018  23:31
    Reflex (TV pořad) (2008)

Slovenský publicistický pořad. Docela mě dostala například reportáž z východních ghet, kde se fetuje tolulen...

• 30.5.2018  22:04
    Gauneři (1992)

O něco slabší než Osm hrozných. Dlouho jsem se na tuhle klasiku chystal. Děj trochu připomíná Pulp Fiction, skrz přeházení scén. Je to převážně konverzační s minimem akce. I obsazení je dost slušné. Ze začátku je to nuda a pak se to rozjede. Nadávky taky nechybí. Je tam i pár zajímavých zvratů. Quentin Tarantino prostě umí. "Proč jsem Růžový? Protože seš teplej." :D

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 61 81