• Krátkometrážní

Michael Jackson: Thriller (1983) (hudební videoklip)

Dokonalý klip! Podle Sheldona ale není možné, aby se zombie pohybovali takhle synchronizovaně. :D

Wolverine (2013)

Nový Wolverine mě trochu zklamal. Některé věci se daly udělat jinak. Občas mi to přišlo trochu zmatené. Ale vidět ho krvácet je dost nezvyklé. Se samuraji se porval celkem obstojně. Scéna ve vlaku byla jak z Rychle a zběsile. :D Finální souboj s adamantiovým samurajem nebyl špatný. Možná mi tam mohlo být víc mutantů. To mi tam chybělo. Nejlepší ovšem stejně byla závěrečná scéna jako lákadlo na další díl s Magnetem a Xavierem. :) Spoiler: Ale chudák už je bez adamantia... "Kuzuri."

Propast (1989)

Parádní Cameronův film se skvělými vizuálními efekty. Celé se to odehrává pod vodou. Natáčení snímku bylo dost nákladné a náročné. Ani tam není moc hereckých hvězd. Ropná plošina dostane za úkol pokusit se zachránit možné přeživší námořníky z potopené ponorky. Nakonec se vše zkomplikuje díky bouřce a neshodě mezi členy posádky. Dost se mi líbili mimozemšťané, kteří mi přišli docela originální. Existuje i prodloužená verze s trochu jiným koncem. "Zdravím tě ,Brigmane."

Kdo přežije - Samoa (2009) (série)

Kmenové šéfy jsem ještě neviděl. A Russel je pěkný šmejd a manipulátor. Drtivá porážka silnějšího kmene po sloučení.

Breakout (2007)

Zajímavý švýcarský snímek o útěku z pasťáku. Má to celkem dobrý koncept. Některé postavy jsou celkem sympatické. Má to něco do sebe. Nechybí ani hlášky: "Hovno vole, naser si! " :D

Non Plus Ultras (2004)

Tenhle film o českých fotbalových fanoušcích mě moc nezaujal. Přislo mi, že to ani moc nemá děj.

Casper (1995)

Snad první film, na kterém jsem byl v kině. Tudíž si ho moc nepamatuju... Ale určitě to nebylo špatné.

Pod kupolí (2013) (seriál)

Zajímavý seriál podle Kingovy předlohy. Taky ho produkuje Steven Spielberg. Děj se odehrává ve městě zvaném Chester's Mill, na které zničehonic spadne obrovská kupole. Nikdo neví, co se děje nebo, co má dělat. A ani vláda to neví. Jsou odříznutí od okolního světa bez jakéhokoli kontaktu. V městečku žije něco přes 2000 obyvatel. Postupně se seznamujeme s jednotlivými postavami. Některé jsou sympatické, jiné méně. Se spoustou z nich se také během seriálu rozloučíme. Nakonec se toho o kupoli a jejím účelu dozvíme celkem hodně. Bohužel zrovna ve městě nejsou žádní hasiči a policistů mají minimum. Občas se pěkně zapotí. Někteří jako například radní Big Jim, se ze situace snaží vytěžit co nejvíc pro prosazení svých cílů. Jeho syn Junior se postaví proti němu. Celkem sympatický je bývalý voják Barbie, který taky ve městě uvízne. Taky Julia je dobrá postava. Vláda dělá různé pokusy. Například do kupole střelí atomovku, ale s ní to ani nehne. Sama se řídí a ovlivňuje lidi uvnitř. 1. série končí celkem otevřeně. 2. série skončila. Některé postavy přibyly, jiné umřely. Spoustu otázek bylo zodpovězeno. Obyvatelé Chester's Mill jsou zase o krůček blíž k cestě ven. Ve 3. sérii město začnou ohrožovat mimozemšťani. Je to fakt ujeté a končí to dost otevřeně. Kvalita šla celkem dolů. Seriál byl bohužel ukončen... "Všichni sledují Simpsony ve filmu." :D

Muž z oceli (2013)

Tak nový Superman se opravdu povedl. Zack Snyder to zvládl na výbornou. Ale je tam vidět Nolanova ruka. Na Batmana to ale pochopitelně nemá. Rozhodně nejlepší zpracování Supermana. Henry Cavil svou roli skvěle ztvárnil. Hlavně začátek se mi dost líbil, úchvatné zpracování Kryptonu. V takovém duchu bych ocenil i celý film. Dost mi to připomínalo Avatara. Vizuálně tomu není co vytknout. Rodiče malého Kala pošlou těsně před zánikem Kryptonu na zemi. Clark Kent to tu nemá lehké. Od mala ho vychovává cizí rodina a on se jen snaží zapadnout a nestrhávat na sebe pozornost. Vše se změní příchodem Generála Zoda, který chce Zemi terraformovat na nový Krypton. V tom mu samozřejmě Superman musí zabránit. Fighty jsou opravdu luxusní. I když lehce monotónní, protože mají všichni stejné schopnosti. Russell Crowe jako Kalův otec ukazuje, že ještě nepatří do starého železa. Kevinu Costnerovi a Michael Shannon role Clarkových rodičů taky celkem sedla. Laurence Fishburne hraje drsného šéfa od Loise Lane. Tu ztvárňuje okouzlující Amy Adams. :) Je škoda, že tu na rozdíl od Batmana působí ostatní postavy pouze jako komparz. Aspoň že už nosí slipy pod oblekem. DC získává další bod. Pokračování Batman v Superman se Snyderovi opět povedlo. Ben Affeck jako Batman nezklamal. Taky nelze přehlédnout vynikající Zimmerův soundtrack. ;) "Vím, že chcete vědět, kde si věším svůj pláštík!" :D