Gattaca (1997)

spíš 90% - Příjemná hodina a půl - podařená sci-fi, originální námět, velmi věrohodné zpracování, zájimavý pohled na možnosti techniky budoucnosti. Rozhodně to stojí za zhlédnutí.

Zrození (2004)

Celkem nepodařené rodinné a "partnerské" drama, které zuby nehty drží jen přesvědčivý herecký výkon Nicole Kidman. Téma sice je celkem originální, ale né moc uvěřitelné a jeho zpracování není zdařilé - místy až nechutné. Pro Nicole ale určitě kladná herecká zkušenost (tedy až na tu koupel s desetiletým chlapcem).

Columbo - Krize identity (1975) (epizoda)

Tentokrát nuda nuda šeď šeď - a to je Columbo bystřejší než samotné FBI.

Nástrahy velkoměsta (1984)

max 50% - spousta spousta gegů, málo z nich ovšem originálních a vtipných. Stáří se na této "komedii" asi hodně podepsalo. Nevím, proč se to tak líbí.

Vampire Hunter D (2000)

Velmi velmi vydařený animovaný horůrek, byl jsem příjemně překvapený výborně vytvořenou atmosférou. Jen kdyby těch klišé bylo trochu méně, takhle nemůžu dát plné hodnocení.

Říkají mi přece Bruce (1987)

Strašné, hrůza, blbost - počítám, že fandům Bruce Leeho nebo primitivních komedií s otřepanými béčkovými vtípky se to bude líbit možná na ***. Rada: raději běžte uklízet než se dívat na tohle.

Hrdina (2002)

Věřím, že se tento film bude mnoha lidem líbit. Je to krásná vizuální extáze se zajímavou, ale neoriginální zápletkou. Nicméně pro fanoušky populárně-historických čínských filmů se spoustou bojových scén je to to pravé ořechové.

Velký útěk (1963)

No bylo to trošku dlouhé, ale film nenudí. Nicméně i přesto, že je hned na začátku řečeno, že se vše skutečně odehálo, jsou vidět určité nesrovnalosti. Podezřelá je zejména německá najivita, díky které jsou angličtí zajatci schopni provádět své přípravy na útěk. Nic extra, ale moc příjemný film.

Božské děti (1997)

Zdánlivě jde o banální zápletku, ale velmi krásně a citlivě zpracovanou. Opravdu mi ta hoďka a půl utekla krásně rychle - všem doporučuju. Tady jasně platí, že v jednoduchosti je krása.

Lesní duch (1981)

Nevím proč, ale naprostá většina z těchto rádoby komediálních hororů mi přijdou najivní a nezajímavé. Začínající režiséři se s minimálním rozpočtem snaží o natočení celovečerního snímku, ale možnosti jsou omezené a spousta scén nebo nápadů se tak opakuje pořád dokola. Tento film není vyjímkou. Divák se několikrát lekne a usměje, to ale nestačí. Nicméně chápu, že každý filmař musí nějak začít. Poznámka: Bylo by dobré tyto filmy neoznačovat jako horor. Člověk si to pustí, protože se chce bát, místo toho se ale musí spíš usmívat. A někteří možná i plakat, protože jsou zklamáni slabostí a trapností tohoto typu filmů.