• Krátkometrážní

Tunelové krysy (2008)

Kdo se chystá lézt ve Vietnamu do tunelu plného šikmookých nepřátel, neměl by si svítit baterkou do ksichtu! Až přestane být Uwe přehnaně melodramatický, začnu možná dávat o hvězdičku navíc.

Enderova hra (2013)

Moje máma dycky říkávala: je to hra, dokud někomu nevypíchneš voko! Knihu sice jsem nečetl (fakt se to nedá stíhat s těma dalšíma cca třiceti úplněnejlepšímasci-fi, co mám v knihovničce) a film, který teď zmíním, jsem neviděl, ale tipuju, že filmová Enderova hra je minimálně ze třiceti procent takovým Hunger Games po vesmírňácku s tím, že asi bude i o dost drsnější, osudovější a hlavně hravější. Ale dost hádání. Má to úžasný spád od první až do poslední vteřiny, Hood si s režijí evidentně vyhrál, no a s odstupem času (ehm, šest hodin po zhlédnutí) se prostě jedná o zdaleka nejsympatičtější odpočinkové, PLNOKREVNÉ scífo, které jsem tento rok viděl. Moc tomu ani neubírá, že se Asa kdovíproč stále cítí před kamerou nesvůj (všimněte si těch radcliffeovských tiků a záškubů těla), tyhle anti-gravitační skopičiny Vás ve spojení s epesním Jablonskyho hudebním podkresem v sále přikovají do sedadel.

Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

Den blbec? Depka jako vyšitá! Po dvou dílech je jasné, že jsem se do dnešní doby s ničím podobným na české televizní scéně nesetkal. Okamžitě toužím vidět ostatní čtyři epizody.

U Konce světa (2013)

Naprosto výjimečné. Šel jsem na komedii - tam tam pochopitelně je, k ní ale navíc Wright servíruje zdaleka nejvypiplanější, nejpřehlednější, no prostě nejzábavnější choreografii akčních scén, jakou jsem v kině neviděl od... od... Jo, asi od Scotta Pilgrima. Fuck! W-T-F a koukám jako blázen, vážně. Lepší film, po němž si s kamarády velice rádi zajdete na několik pivsonů, neexistuje. Jak to má člověk bez uslintání se xmrti dokoukat, když tam hraje tolik litrů piva? P.S. Tento komentář je čiré popsání faktů, žádné přehánění.

Očista (2013)

Ne. To nebyl Ethan Hawke. Musel to být jeho klon. Odmítám uvěřit tomu, že by racionálně uvažující člověk dobrovolně souhlasil s angažováním se v podobné zhovadilosti. Dovedu si to celkem bez problémů představit jako povídku nebo krátkou novelu, naživo ovšem selhání. P.S. Další hřebík do rakve mým představám o koupi velikého domu - než bychom se totiž podle scénáristy v takovém rozlehlém příbytku dokázali sejít s rodinou k obědu, byl by už večer. "Kde je můj syn, kde je moje dcera, ženo?!?" (rozušeně) "Nevím, neviděla jsem je, máme moc velkej barák!" W-T-F.

Útok na Bílý dům (2013)

Jedna z nejlepších komedií roku. Butlerův pokus nakonec neztrácí tolik, v kolik jsem doufal...

Království (2013) (seriál)

Pilot: Děvčata (zejména ta z vás, jimž je stále sladkých -náct), já vám to upřímně přeju a tak trochu vlastně i závidím. The CW na vás očividně bezostyšně myslí, a chce pro vás jen to nejlepší - to je pěkné. V překladu to znamená spoustu romantiky, lásky, pohledných hrdinů, nebeských šatů, a v tomto případě prostě i celý ohromný šatník plný těch nejrůžovějších střevíčků. Užijte si to (pánové čelem vzad, nechcete-li si přivodit mozkovou příhodu)! Vážně mě to mrzí, ale k S01E02 už se neodhodlám - nejsem kočka a mám jen jeden život.

Siberia (2013) (seriál)

Čtyřicet minut bohatě stačilo - takže berte hodnocení "seriálu" s rezervou... ale stejně. Je to šíleně průhledné a ta reality-show vsuvka vlastně funguje tak perfektně, že mě ona rádoby autenticita vyloženě štvala.

Lidé zítřka (2013) (seriál)

Pilot prozatím představil typickou The CW břečku pro teenagery a já na něm kromě zajímavě napsaného finále neviděl zhola nic. Začínám mít pocit, že jsem už všechno filmové/seriálové viděl nejméně tisíckrát, a teď už se na to jen dívám stále dokolečka... Větřím průser, rád se spletu.

Rivalové (2013)

Hemsworth se Thorovi vzdálil na miliony světelných let, a hanba tomu, kdo to v Howardově snímku nevidí. Tomu říkám herectví! Ale: zmlsaný zámořskou produkcí jsem do sálu vlezl v očekávání vypiplaného dramatu (toho se mi dostalo) a kulervoucích blockbusterových závodů (bylo to sestříhané trošku jinak, než bych si býval přál: my bad). Holt jsem projednou trestuhodně zapomněl, že je léto už nějaký ten pátek za námi - tady se totiž jede po Oscarech (TM), ne po ryzí zábavě. Nemám nejmenších pochyb o tom, že to po dalších zhlédnutích "docením na více hvězd", zároveň ve mně ovšem hlodá skutečnost, že tyto budoucí projekce ve skutečnosti ani nemám nijak zvlášť zapotřebí... Proč, to se budu snažit zjistit v několika následujích dnech, a tuším, že na komentář možná bylo po těch šesti hodinách od závěrečných titulků moc brzy.