• Krátkometrážní

Croodsovi (2013)

Správní filmoví magoři hodnotěj i o Vánocích. Třeba tenhle pravěký animák s tolika uběhanými akčními scénami, až se mi z nich na konci točila hlava. Vážně bych nikdy nečekal, že si kdy budu v souvislosti s jakýmkoliv anim. snímkem stěžovat na přehršel adrenalinu!

Millerovi na tripu (2013)

Důkaz, že když se kolem americké komedie točí spousta penisů a šourků, pokousaných od jedovatých pavouků, nemusí to nutně být křečovitě trapné. Zatraceně stylová jízda a filmová rodina roku!

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

UPDATE: Mám za sebou zatím celkem 15 hodin bonusů (zbývají 4) z prodloužených verzí prvního a druhého dílu, plus jsem si k tomu dnes (8.2.15) naordinoval maraton obou zmíněných filmů. Co chci napsat, je, že pokud se naplno ponoříte do Jacksonovy Středozemě, tak se Hobit Pánovi Prstenů opravdu v mnohém vyrovnává, nostalgie funguje (zvlášť když Shore často vykrádá a kopíruje sám sebe). Klasické verze jsem obě zklamán odsoudil, Extended Cuts už ale to hravé kouzlo opět mají. Popozítří jdu poprvé na kinoverzi trojky - nalomilo mě to! - tak snad zase nebudu moc prskat. Jo, a konečně mám po hodinách rozhovorů skvělýho pamatováka na úplně všechny trpajzlíky i herce, co je hrají! * * * Původní koment následuje: Má vůbec smysl, hodnotit bez zhlédnutí extended verze? Je tahle podoba snímku doopravdy tou ultimátní, kterou by PJ bez ostychu pustil svým fanouškům, nebo se jedná spíše o předkrm? Až za rok si tak budu svým hodnocením jist (předpokládám, že stoupne), do té doby vidím Hobita čím dál více jako něco, čím byla nová trilogie Star Wars v souvislosti s tou starší, kultovní. Ne, není to Pán Prstenů - nesrovnávám. Druhou část hravé rodinné fantasy jsem ovšem hlavně v závěru prozíval, alespoň nějaké to mrazení a emoce sem mohl Jackson propašovat. Ne jen stále machrovat s epickou, megavýpravnou pohádkou plnou trpajzlíků a digitálních skřetů...

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Stiller je k sežrání - nejen jako herec. Čekal jsem dlouho na tenhle film... Každý z nás je Walter Mitty, tak si ten vrtulník nenechte odletět. Potom už bude pozdě! P.S. Doslova se nabízí, aby někdo natočil něco hodně podobného s vyloženě superhrdinskou tématikou. There is a hero in all of us... [ČSFD projekce; Kino Atlas]

Eminem - Rap God (2013) (hudební videoklip)

Velká nádhera, nelze než chválit. Kadence slov doslova smrtící, originalita, naléhavost, svěží humor ze všemožných popkulturních odkazů... Celý svůj život Eminem směřoval k tomuhle břitkému songu, který složí do kolen nejen vyznavače hip-hopu. Why be a king, when You can be a God?

Až vyjde měsíc (2012)

Nejdřív roztomilá komedie. Pak úsměvná romantika. Možná trochu poezie... A nakonec nehorázná, útrpná, zabijácká nuda. Vyslal bych to klidně do vesmíru na ukázku emzákům, co si na Zemi představujeme pod pojmem "film". To nemyslím ze srandy, ale smrtelně vážně. Následně si nejsem jist, zdali by obratem přiletěli v míru nebo s nukleární hlavicí. Líp aktuální pocity asi nevystihnu.

Ain't Them Bodies Saints (2013)

Pohodička, no. Batmanův brácha aka uprchlý zločinec má srdce ze zlata a místo mozku seno, a single máma Rooney Mara se kvůli tomu ani pořádně nevyspí. Ještě, že je tu Ben Foster s knírkem v roli policejního ostrostřelce! Líbivé záběry, nespěchající drámo. Jak není nálada, ruce pryč!

Poslední dny na Marsu (2013)

Výsměch sci-fi, výsměch hororu. Chytrý vesmírný zombíci zkrátka neválej, ani když je kosí nejzajímavější seriálová postava roku 2013.

Černá listina (2013) (seriál)

Pilot: Napůl démonický James Spader s tajemstvím seriál nedělá, škoda tedy nemastného neslaného úvodu. Tohle si Carnahan za rámeček nedá, z apatie dokázala vytrhnout akorát přestřelka na dálnici.

Hostages (2013) (seriál)

Pilot: Konečně? Že by někdo konečně přišel s maximálně vyhovující kombinací idiotského scénáře (který kupodivu neuráží) a konzistentního napětí, která do výplachových seriálů pasuje jako hrnec na prd- chci říct páska přes oči? Až se skoro stydím, jak mě ten úvod bavil.