• Krátkometrážní

Zlověstné ticho (2007)

Parádní konec, jinak však jedno hlasité "ale". Wanovi jsem dnes ochotný odpustit hodně, ovšem takto hloupoučkého, drze naivního hororového zplozence opravdu ne. Tohle nezachrání ani pomrkávající provázání mytologií s parádním (Jig)SAW - sorry. Snaží se to být spíš děsně napínavé než strašidelné, ničemu potom nepomáhá ani zbytečná digitalizace několika panoramatických scén. Jo, bez kina to holt asi není ono.

Wolverine (2013)

Ty bláááho, to byla zívačka, Logane, co? Do scény s vláčkem (včetně) comicsovka jak vyšitá. Pak Mangold (ne)čekaně přepne na existenční krizi, a je zle. Nejapatičtější kinozážitek za hodně dlouhou dobu, i to rádoby kulervoucí finále jsem proklimbal...

Pot a krev (2013)

Michael Bay má rád Big Hit, Davies má rád Big Hit = everybody's happy? No. Sice to kvůli nehorázně nudné polovině skoro nevyšlo, ale prča to je, uznávám. Jestli ale bude TOLIK fórků v dalších Transformerech, nedopadne to dobře. Find the chains, people, he's unleashed again!

Bahno z Mississippi (2012)

Pure adventure. Extreme one. Nechtěl bych to jako kluk zažít. Do smrti by mi to totiž nikdo neuvěřil.

Phil Spector (2013) (TV film)

Proč se vyplatí, čučet na další ambiciózní bio od HBO? Jen kvůli uřvanému Pacinovi a ledově chladné Mirren - ti oba jsou zde skvělí. Jinak skoro nic a nuda, i když pár scén se povedlo... Bude to asi znít dost blbě, ale kdybych nebyl "odkojenej" klonama televizních CSI, asi bych si to užil mnohem víc.

Liga spravedlivých: Záchrana světa (2013)

Jak léta plynou, tak si osobně zcela upřímně nedovedu představit, co bych dělal bez každoročních animovaných dávek od DC/Marvelu. Až to dítě ve mně jednou nečekaně zemře bude to šok... Nová týmovka JLA pracuje s totálně úžasným a nápaditým scénářem (konečně na jiné reality došlo!), ke konci však překvapivě mírně ztrácí dech. Ale jen trochu. Go, Flash, go!

Avengers - Sjednocení (2013) (seriál)

Zbytečně moc dětinské, přeplácané, a hlavně přehláškované. Těžká oddychovka - nic víc v tom nehledat, jinak hrozí infarkt.

V zajetí démonů (2013)

Mnohem, mnohem víc než prachobyčejná duchařina. Opravdový "strach" dnes zažívám už jen u Wanových filmů (veškeré lekačky mě dávno nechávají chladným), toť silný argument. Čtyři hvězdy nakonec proto, že Insidous měl mnohem lepší zakončení, a také z toho důvodu, že mi to s nabobtnávající stopáží přišlo... ehm... čím dál více (až neúnosně!) přitažené za vlasy. Ale ta atmosféra... TA ATMOSFÉRA!! Ohromný dík patří čtenářům MovieZone, kteří do posledního (narvaný Světozor) vědí, jak se chovat v kině. Takhle hrobové ticho jsem nezažil.

Rozchod Nadera a Simin (2011)

Břitká konverzačka a ještě břitší drama po íránsku, na jaké jen tak nenarazíte. Dvě hodiny napínavých dialogů, co člověka udrží vzhůru i v jednu ráno po dni plném sportu.