• Krátkometrážní

Rychlá rota (2022)

Nostalgie a výborné hlášky spolu s několika parádními gagy (ptáčci) fungují na jedničku, horší už je to ale s udržováním pozornosti během strašně banální zápletky. Mám husí kůži, když si představím, jak parádní drsná škola s dětskými hrdiny našeho mládí z toho mohla být... [Disney+]

Knihy smrti (2020)

Atmosféra založená spíš na rozkrývaní tajemství s příjemným mrazením v zádech nežli na prachsprostých lekačkách je sice fajn, ale každá storka by se klidně dala roztáhnout na celovečerní stopáž. Takhle mi děj příšel až moc zkratkovitý a uspěchaný, přičemž ani to finální propojení vlastně nedává moc smysl, počínaje záhadným knihkupcem v úvodu. [Disney+]

Curve (2015)

Novodobých 127 hodin z toho asi nebude, ale má to velmi sympatickou stopáž, a ke konci navíc i docela překvapivou nálož hororu. [Netflix]

Animal Kingdom - Season 3 (2018) (série)

Poprvé slzičky! Jestli něco tvůrcům seriálového Animal Kingdom vážně nechybí, tak je to nekompromisní jednání s hlavními postavami. Když jsme na konci druhé řady svědky šokujícího cliffhangeru, říká si divák, že se na začátku té další všechno alibisticky zamete pod koberec, a bude se pokračovat jako by se nic nestalo - o to větší šok přichází hned v S03E01! Zdejší (anti)hrdinové opravdu nejsou nesmrtelní, a hrozně mě tahle skutečnost na kriminální show baví. Heistu sice tentokrát výrazně ubylo, ale nevadí. Namísto toho se řeší tuna dramatických bolístek a malé velké války gangů, a třetí sezóna celkově vypadá jako chudší kříženec Breaking Bad a Ozark, takže velká mňamka. Já osobně už jsem s touhle rodinou na [Amazon Prime] jako doma, miluju to. Akorát mě teda pořád děsně štve uksichtěná Smurf, tenhle nenáviděný casting se vážně povedl... Ale satisfakce se blíží, cítím to v kostech!

Men (2022)

Poetická pikačovina pro inťoušský hipstery anebo artovej meditativní horor pro všechny, kteří si procházejí psychologickým clusterfuckem? Asi obojí. Já můžu každopádně po skončení téhle haluze s rukou na srdci říct, že jsem se bál (anebo spíš "byl znepokojen") jak sviň, a taky že jsem teda kua do zádele nic podobnýho ještě v životě neviděl. Garland je magor par excellence permanentně na tripu, a já doufám že natočí další nepřiznané části Anihilace z VanderMeerovy Zóny! Šmoulové vědí. [HBOmax]

M3GAN (2022)

Teď to myslim naprosto vážně a ten film vůbec neshazuju, právě naopak, ale tohle je prostě jedna z nejlepších sarkastických komedií za poslední roky. Kdo má děcka, musel se u toho během M3GANiných výmluvných pohledů a suchých hlášek chlámat úplně stejně jako já. A k tomu všemu soft horor jako bonus? Beru!! 7/10 [SkyShowtime]

Animal Kingdom - Season 2 (2017) (série)

Druhé sérii táákhle dlouho trvá než se pořádně rozjede, a musím se přiznat, že po druhé epizodě jsem se na seriál skoro vybodnul, resp. jsem si dal velkou pauzu, protože to holt ze začátku ukrutně ztratilo dech... Tvůrci ale asi jen potřebovali uvést nové diváky do děje a seznámit je (znovu) s postavami a jejich aktuálními duševními rozpoloženími, no a pak se naštěstí zase šláplo na plyn. Namísto jednoho heistu ve finále tu máme v průběhu celé řady rovnou dva, a opět notně infarktové. Do toho si všichni napínavě podrážejí nohy, hádají se, udobřují, a mezitím hasí různé nenadálé situační ohníčky, které občas přerostou v pořádný fire. U Animal Kingdom tedy zatím stále platí, že takhle nějak si představuji výživné thrillerové drama šmrncnuté heist kořenkou, a kromě neskutečně otravného sad-face pysku Ellen Barkin jsem i na další sezónu docela (ne)zdravě nahajpován. [Amazon Prime]

Baiohazado: Desuairando (2023)

Film, který je tak špatný, že musí se závěrečnými titulky znovu pouštět všechny své lepší akční scény - auč. Ale teď vážně: animace ujde, monstra též, a Jill Valentine je dostatečně neoblečená. Naneštěstí je to ale zároveň tak blbý a přehnaný, že si to nálepku Resident Evil snad ani nezaslouží. Hry a filmy jsou v tomhle případě vážně nebe a dudy.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Team MrHlad, bohužel. Indiana Jones je tak starej, že dvě a půl hodiny všem jen ujíždí. Ve vlaku, na koni, na motorce, v autě i na lodi. Už si chudák stařík ani pár desítek metrů nezaběhá, a mně je z toho smutno. Aspoň že ty šťavnaté rány pěstí pořád zní tak dobře, a vykrádání hrobek má taky ještě kouzlo. Zbytek docela bída. Konec měl přijít dřív, i když o nedůstojnosti se naštěstí také mluvit úplně nedá. [Cinema City Slovanský dům]

The Covenant (2023)

Totální šleha. Nejsugestivnější válečná věc od Generation Kill s dvěma infarktovými filmovými polovinami v podobě 1) survivalu a 2) tíživého dramatu. Dvě hodiny křečovitého svírání rukou v pěsti. Fakt masterpiece a bezmezné nadšení. [Amazon Prime]