Román pro ženy (2004)

Já musím říct, že jsem se hned od první minuty naladil na stejnou vlnu, jako zamýšlel Filip Renč, po níž jsem se vezl od začátku až do samého konce. Nepamatuji, kdy jsem se tak dobře u něčeho bavil. A navíc je ve filmu obsaženo spousty mouder... "Chlapi můžou podvádět a ženy ne"..."je to stovky let zavedeny model a funguje, tak proč ho porušovat" :)) ... to byl fór

Dokonalá partie (2005)

The wedding date je příjemná podívaná, u které se nudit nebudete. Chvilku mi sice trvalo, než jsem se dokázal zžít s hlavními hrdiny, kteří mi přišli docela nesympatičtí na daný žánr. Ale o to více si později užijete zašmodrchanici kolem svatebního rande. Film je krásným vystižením toho, jak by žádná nevětsa nechtěla, aby dopadla její svatba ... nebo spíš ženich ??

Rukojmí (2005)

První šok, kterým jsem byl obdařen je hned na začátku. Zarostlého Willise s parukou si opravdu nenechte ujít :) Snímek je natočen od začátku až do konce ve velmi svižném tempu, a o napětí nouze taky není. Celý problém začíná někdy od půlky, kdy se děj začíná komplikovat a komplikovat až se stává absurdním. Korunu tomu nasazuje samotný závěr, který bych definoval jako plácání pátýho přes devátý.

Téměř dokonalý zločin (2000)

Já mám z The Gift rozporuplné pocity. Na jednu stranu výborná volba prostředí malého města, dokonale vykreslené postavy a perfektní volba obsazení prakticky všech rolí. Bohužel to vše degraduje dosti jednoduchý děj. Veškeré napínavé části se odehrávají za deště, v bouřce, či temných místnostech, což ono "mysteriózno" posouvá spíše na úroveň lekačky. Ale když vše zhodnotím a přidám výbornou Kate Blanchett, výsledek je 4*.

Město andělů (1998)

Mnohdy jsem se sice víc bavil, než byl dojat, ale musím uznat, že to nakonec nebylo zas tak špatný, jak jsem očekával od romantického filmu s Cageem. Co mě ale během první půle opravdu dostávalo byly jeho psí oči. Vždy když nasadil ten "svůj" pohled, připadal mi jak z ústavu pro mentálně zaostalé. A díky konci dávám 3*, jinak by to bylo za dve.

Ostrov (2005)

Jako sci-fi thriller bez akčních scén by byl film možná více zdařilejší. Samotný příběh dvou klonů a zobrazení jejich emocí se mi velmi líbilo. Ovšem akční scény mi přišli vždy jako pěst na oko a nezdařené přerušování toku děje. Celý film pak na mě působil jako nepovedeným zkloubením více žánrů.

Prvotní strach (1996)

Velký zvrat na konci mohl udělat z velmi kvalitního thrilleru dílo na které bych jen těžce zapomínal. Bohužel ho však Gregory Hoblit dost odfláknul a tím pádem ztratil hned jednu hvězdičku, což dělá ve výsledku podprůměrných 80%. Co se týče výkonu Richarda Gere, řek bych že byl více než uspokojivý. A Edward Norton je jednoduše vynikající herec...

Smrt panen (1999)

Ne, ne, ne, ne ... tohle se mě nedotklo. Celý film je příliš přitažený, já tohle prostě nestrávím. Na druhou stranu musím přiznat, že zpracování je velmi povedené, atmosféra filmu zanechává dojem. A právě proto je celé dílo pro mne velkým zklamáním.

Stíny a mlha (1991)

Nejen, že celý film nevíte, co se to vlastně děje, ale ještě ke všemu se všichni chovají zatraceně divně. Kupříkladu klaun (John Malkovich) během oné noci naprosto otočí ve svém smýšlení. Všichni z domobrany mi přišli jako krapet mentálně postižení. A co si budeme vykládat, být v kůži Kleinmana (Woody Allen), zalezu pod most a nevystrčím nos dřív než druhého dne po rozbřesku. Prakticky každá postava je svým způsobem ujetá a to je to, čemu jsem bohužel nepřišel na chuť. Představa Woodyho Allena o mysteriózní atmosféře se bohužel nepotkala s mou představou. Takže jsem se prakticky dost nudil.

Talentovaný pan Ripley (1999)

Vzhledem k tomu, že jsem viděl dříve mladší Ripleyho hru s Johnem Malkovichem, měl jsem od tohoto filmu velká očekávání. Bohužel však film je pouhé ubíhání děje bez jakýchkoliv překvapení. Mnohdy až zarážející "jakto že na něj nedošli". Matt Damon svoji roli zahrál výborně, ale mně tam prostě nesedl.