Truth (2015)

Téma bylo zajímavé a jelikož všichni víme, že Bush je k*k*t, tak film obsahem nepřekvapí. Dráma je to solidní, Cate se do role workaholické reportérky výborně hodí a Bertík Redford jako její parťák je taky sázka na jistotu. Čekala jsem, že po odhalení Bushova skandálu se příběh bude ubírat trochu jiným směrem, a sice zastrašování ze strany vlády, "nehody" týmu atd., ale ani výsledná politicko-televizní bitka nebyla špatná. Těším se, až jednou "praskne" aféra 9/11, to bude v pořadu 60 Minutes horko jak v kotli u Jílkové!

Osm hrozných (2015)

Tak jsem si myslela, že tento film bude 180 minut hrozných a tipovala jsem, že usnu během prvních 20 minut, ale kupodivu tomu tak nebylo. Kventýnova konverzačka vcelku zaujala, i když je pravda, že úvod by zasloužil projít znovu střižnou a zejména se zbavit zdlouhavých záběrů na zasněženou krajinu. V Minnie's Haberdashery se ale rozjede solidní podívaná a opravdu se z těch vykecávaček oči neklíží. Herci si to evidentně užívali. Western není můj oblíbený žánr, takže jsem k filmu přistupovala trochu skepticky, o to větší ale bylo překvapení. Doporučuju na dlouhé zimní večery, pokud jste aspoň trochu fanda QT.

American Horror Story - Hotel (2015) (série) odpad!

Chaos, dekadence, hnus, úchylnost. Tenhle seriál jde pěkně z kopce a strašidelného/napínavého na něm není už vůbec nic. Tam, kde Murder House a Asylum byly na 4*, tohle je fakt jenom na ten odpad, případně maximálně na 1 bezvýznamnou * za určitou poctu geniálnímu Osvícení (ten koberec byl patrný na první pohled). Nicméně, klesalo to takhle s celou sérií - Coven 3*, Freak Show 2*... takže vlastně ani nejsem překvapená. Dokoukávat nebudu.

Nepřítel (2013)

WTF! Donnie Darko teď místo králíků vidí pavouky. Na "hlubokomyslné metafory" hážu s*anec, tohle si nezaslouží víc jak dvě hvězdičky za atmosféru.

Mulholland Drive (2001)

Já nevím, jestli se mi to fakt jenom nezdálo....

Magická hlubina (1988)

Strašná škoda, že takový sympaťák jako hlavní hrdina se chová jako totální asociál (byť je to záměrem, občas je to zkrátka až moc). Myslím, že žádný chlap by se vedle ženy takto nechoval. Chápu, co se film snaží naznačit, nicméně mne tím nezaujal. Dávám 2 hvězdičky - za delfínky a sympatického Jacquese.

Samsara (2011)

K tomu, abych dala 5 hvězdiček mi chyběla zásadní věc, a sice informace, na jakých místech se právě nacházíme. Myslím, že jsme viděli spoustu úchvatných scenérií, ale nemáme možnost si je více vyhledat nebo je navštívit, protože jsme se nedozvěděli, kde se nachází. A to je opravdu škoda. Nijak by dokumentu neublížilo, kdyby se nenápadně v rožku vždy ukázala lokalita. Za další, jak už tu bylo napsáno, samotný soundtrack je docela nudný a kdybych si jej měla pouštět nezávisle na filmu, tak u něj nejspíš usnu. Byla jsem nalákána na Lisu Gerrard a čekala přinejmenším masterpiece jako Now We Are Free, ale nestalo se tak. Proto dávám Samsaře jen 4 hvězdičky.

Freonový duch (1990) odpad!

Tento režisér že natočil skvělé inscenace Bankrotáři a Paní Piperová zasahuje? Nechce se mi tomu věřit. Zmíněné filmy jsou dokonalé, toto je televizní odpad.

Kameňák (2003) odpad!

Tak já taky přispěju svou Troškou do mlýna: co může v Česku vzniknout, když se splácá z (mnohdy nevtipných) vtipů celovečerní film? Kdyby takto "splácávali" Britové, byl by to skvost. V Česku je to odpad, ostuda, absolutní dno filmového průmyslu a vůbec, pusťte si raději Monty Pythony.

Kameňák 2 (2004) odpad!

Viz komentář k "jedničce".