Panic je nanic (2006) odpad!

Klub sráčů měl aspoň cca 3 vcelku úsměvné momenty. Tohle je ..... ne, promiňte, nechci mluvit sprostě.

Jak se krotí krokodýli (2006) odpad!

Asi takto: další odpad české kinematografie a Marie Poledňáková, která natočila tento film značně sjetá. Jinak se její počin vysvětlit nedá. Skovsty, které točila v dobách minulých, to je pravá Poledňáková. Toto je Poledňáková po těžkém drogovém dýchánku, během kterého prodělala 18x mozkovou mrtvici, byla znásilněna nosorožcem, navštívena Vesmírnými lidmi, poslána na elektrošoky a následně posazena za kameru, aby natočila "Krokodýly". Skutečně ubohé.

Klub sráčů (2000) odpad!

Kdysi dávno jsem se některým scénkám zasmála, zejména Kevinovo jednání s rodiči bylo docela zábavné, když už se tedy snížím k takto laciné zábavě. Jinak... potěší maximálně kluky od 13 do 16 let, kteří řeší podobný "problém" jako Kevin a Perry. Sice pořád lepší, než český Panic je nanic, ale i tak je to vcelku ztráta času. (Mimochodem, obdiv Kathy Burke, nechtělo se mi věřit, že Perryho opravdu ztvárnila žena).

Scary Movie 4 (2006) odpad!

Vraždící i-pod coby parodie na Válku světů, "japonsky" hovořící klučina coby parodie na Nenávist a Michael Jackson jsou jediné plusy tohoto filmu. Zbytek je mínus utopený ve fekálním humoru s přiblblou neherečkou Annou Faris. Už prosím nepokračujte....

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

85%? Za co??? Z tohoto filmu si pamatuji jediné - nekončící pseudooperní ječení, zase a znovu a víc si pamatovat nechci. Nikdy víc, jak děl Poeův havran a já ho ještě poprosím, aby na tento film hezky zvysoka nakálel, protože nic jiného se v tomto případě nehodí.

Skřítek (2005) odpad!

NE! Které zfetované prase má tento počin na svědomí? Promiňte, Tomáši Vorle, kdy vám byla provedena lobotomie? Toto že je groteska, komedie? Řeknu Vám, co to je. 90 minut neskutečných s*aček, žumpa, totální propadák, odpad, vrchol dekadence, trapnost, vyblitek.... Tyjo, že já se rozčiluju....

Otesánek (2000) odpad!

Absolutní dno české kinematografie. Ostuda, odpad, žumpa, dekadence, "kvalitativně" srovnatelné se Skřítkem, to je další takový český "poklad". Ach jo, kdyby ty finance raději dali na lékařské výzkumy nebo projekty v zemích třetího světa, udělali by mnoooo......hokrát lépe.

Annie Hallová (1977) odpad!

Jasné, že fandové "artových" filmů budou jásat, ale větší nudu jsem snad na stříbrném plátně neviděla, to se na mne nezlobte. Absolutně jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy byla nucena vidět, nudou srovnatelný s Lid versus Lary Flint. Takže, vy všichni "umělci", co na tomto snímku vidíte? Okecávačka, nulový děj a pohled na nahého Woodyho Allena coby modela z Dachau - dál jsem nemohla, ve tříčtvrtině filmu jsem skončila obličejem na vedlejším sedadle v kině a kráááásně se mi spalo.

The Shrine (2010)

Tak jak tedy? Nízkorozpočtový horor s komickými prvky (alespoň pro nás, "východní" Evropany). Vlastně je s podivem, že vůbec píšu komentář na web, protože tady ve "východní" Evropě přece nemůžeme mít internet, když jediné, co ze západního světa známe, je cheeseburger (o kterém jsme ale slyšeli patrně jen z rozhlasu souseda, který jako jediný má doma rádio). Ale zpět k filmu. Ze začátku slušný rozjezd, jedna dobrá lekačka ("Leave me alone!") a jede se na výlet. Tři hlavní hrdinové použijí stroj času a propadnou se rovnou do Shyamalanovy Vesnice, která se nyní nachází v Polsku (jehož obyvatelé ovšem svoji mateřštinu používají jen ojediněle). Co na tom, že Polsko je katolické jak Vatikán sám, Američany stačí oblbnout faráři v pravoslavných hábitech, protože se stejně nikdy do "východní" Evropy nepodívají, že ano. Děj ve svatyni a následně v jednom z místních domů je docela nepříjemný (Sarah´s death, distorted faces), ale závěrečný exorcistický zlom už je vcelku nezajímavý, nestrašidelný a film rovněž postrádá nějakou závěrečnou "pecku". Celkem tedy za 3 (1 hvězdička za sochu v mlze, 1 za "obrácený" pohled v zrcadle, který jsem vždycky chtěla zažít :-D a 1 za atmosféru).

Život po životě (2010)

Nehodlám komentovat téma, zda život po životě existuje či nikoli, jednak protože jsem na 100% přesvědčena, že ano, zadruhé by to vydalo na pořádnou slohovou práci. Takže, co se týče filmu - nemá, čím zvláštním by zaujal. Tempo příliš pomalé, celý film má poněkud nudný nádech, vleče se a druhý den jej stejně zapomenete (anižbyste předtím prožili klinickou smrt). Dvě hvězdičky dávám za téma obecně, ale hlavně pak za filmové lokace mých dvou oblíbených měst - San Franciska a Londýna. To je asi jediné, co si budu z celého filmu pamatovat. Raději tedy, než volit tento film, přečtěte si něco k tématu od Dr. Moodyho či Dr. Grofa.