Memento (2000)

Z takovýho nápadu se mohl lehce stát film, formou převyšující obsah. Nolanové však nejsou přímočaří a dává perfektní smysl, proč je děj vyprávěný takhle netradičně. 5*!

David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

Dokumenty se špatně hodnotí jen číslem nebo hvězdami.. důležitý je, že je film podaný jednoduše člověkem, který má k tématu rozhodně co říct. To mu dává patřičnou váhu. První půlka je o životě jako takovým- tak stručný a zároveň srozumitelný výklad si zaslouží obdiv. Zbytek snímku je apel na nás, inteligentní ničitele. Každý by to měl vidět, vědět!

Český žurnál - Matrix AB (2015) (epizoda)

za mě objektivní, důležitý. Dramaturgicky pěkně zvládnuté na omezující dokument..

Hra (1997)

Chirurgicky přesná filmařina. Film mě dokázal pohltit a šokovat, ale bohužel jsem na Fincherovu hru na konci nebyl schopný přistoupit. Chybí mi nějaké poselství, myšlenky, které do svých filmů Fincher vždy protlačí. Scénář mi v tomhle ohledu přijde plošší,než si ředitel zasloužil. I ta megalomance mi tam úplně neseděla,ikdyž po konci to dává o trochu větší smysl. Přesto to pro mě bylo ve finále až moc.

Gentlemani (2019)

Takhle dobrá zábava musí dostat 5!

Klub rváčů (1999)

Fincher natočil neskutečně zábavnou kultovku a dokázal v ní nenásilně sdělit spoustu zajímavých myšlenek. Twist je trochu očividný, ale posledních pár vteřin vám vynahradí úplně všechno...

Zmizení (2013)

Strašně nepříjemný film, který se mi však dostal pod kůži takovým způsobem, že jsem se nemohl odtrhnout.

Insomnie (2002)

Pacino se dobelhá až do konce...a nic moc jsem z toho neměl.

Dobrý časy (2017)

Celé to stojí na Pattinsonovi ,který je skvělý. Audiovizuálně nápadité, příběhově dost nesdílné.

Je to jen konec světa (2016)

Skvěle zpracovaný film se spoustou moc dobře zahraných pohledů..scénář hapruje právě na postavách (o kterých to celé je), protože vlastně ani u jedné nevíte ,proč jedná tak, jak jedná. Pokud byl záměr nechat diváka přemýšlet nad psychologií jednotlivých charakterů bez skoro žádných indícií, povedlo se na jedničku. Já bych však minimálně u jedné uvítal větší komplexnost. Pěkné 4*